Skocz do zawartości

Ile wam palą E60/1 530d 218km w automacie ? :)


daniel1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie, chciałbym zasięgnąć informacji na temat spalania 3l diesla w automacie, ile wam pali realnie, bo nie wiem czy coś mam uszkodzone bo spalanie na komputerze w trybie miejskim 10.4l a pali litr więcej, czy to tylko komputer oszukuje ? :)

 

 

Pozdrawiam

http://imageshack.us/photo/my-images/190/95216545.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,5-8 l / 100 km w zależności od pory roku , silnik 235 KM , miasto/trasa 30/70. Wskazania komputera zgadzają się dokładnie z realnym spalaniem . Edytowane przez Wika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Na trasie typu autostrada jadąc zgodnie z przepisami w okolicach 6,5 - 7l, na trasie zwykłej ponad 7, w mieście od 9-12l w zależności od umiejętności. Staram się nie cisnąć bez sensu i często jeździć na tempomacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mnie 218 konny w trasie palił 9-10 litrów a w Warszawie w typowej jeździe miejskiej w korkach od 12 do 13.

 

Albo trasa była średnio 200km/h albo za dużo Ci jarał... 9-10l nigdy mi się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

komputer ma prawo oszukiwać i można go nawet kalibrować , nie wiem jak w e60 ale generalnie tak jest :)

 

ja smigam 320d spalanie według komputera na trasie 5.6litra według dystrybutora 7 generalnie zawsze spala mi więcej o 20% np w mieście 6.8 a na stacji 8.5

 

generalnie od kasowania licznika przez pierwsze kilka dni mocno zawyża a przed tankowaniem zaniża spalanie . jak wyjezdzam ze stacji pokazuje 39.5 przed tankowaniem wskazuje 6.8 a według dystrybutora 8.5

biorąc pod uwage że mi przy ekonomicznej wmiare jezdzie 320d spala 8.5 w trybie miejskim to u Ciebie nawet 12l nie powinno robić szału i takiego spalania oczekiwałem po 330d gdyż moja jazda ekonomiczna wygląda dość dobrze (hamuje silnikiem itd ) ale przyspieszam całkiem zwinnie lecz bez szaleństw przyspieszam do około 3000rpm ( ale przy 136 kucykach i tak kręcenie nawet do 4000 szału nie robi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Odgrzeje kotleta... Pewnie komuś sie przyda.. 70% trasy i 30% Male miasteczka typu Augustów,Suwałki. Średnie spalanie w moim przypadku 7-7,5 . Bmw e60 530 d 218 km. Nigdy bym nie kupił takiego auta gdybym miał czesto stac w typowo Warszawskich korkach. Ogólnie polecam :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.