Skocz do zawartości

Zatarty silnik, wymiana


kosciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam okazje zakupić po kosztach BMW e39, z prawdopodobnie zatartym silnikiem. Tzn właściciel mówi że podobno do wymiany pompa wody i uszczelka pod głowicą, ale skoro silnik w ogóle nie odpala myślę że się całkiem zatarł. Podobnież wracał z jakiejś trasy i strasznie mu się spieszyło, i uwalił kontrolke temp. Nie wiem na ile to prawda, ale pobieżnie już na autko patrzyłem i generalnie gość wydaje się godny zaufania.

 

Zatem planuje kupić motor m52 bodajże tam wchodzi, aha wogóle to model 523i. No i wymiana.

Bardzo zależy mi na waszej opinii. Czy to bardzo kłopotliwa wymiana, czy ciężko taki silnik znaleźć, a jak już to na co zwrócić uwagę i jakie to mniej więcej koszta. No wszystko co dotyczy takiej wymiany.

 

Liczy się dla mnie każda wasza uwaga i porada dotycząca zarówno silnika jak i w ogóle całego auta ( na co popatrzeć itd - troche już forum czytałem ale nie zaszkodzi jak jeszcze coś podpowiecie) , z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wolał bym do tego kupić rozbitego anglika i wymienić silnik :) a części z anglika sprzedać. Tak zrobiłem z ojca mg zt 190 padł silnik zagotował go koszt silnika koło 3tyś plus wymiana 500zł. Koszt rozbitego anglika 4tyś z przywózką itp. Resztę części z anglika sprzedałem.Naprawa mnie nic nie wyniosła. Tylko sporo latania z częściami i musisz mieć gdzie je trzymać :) No i trzeba auto rozebrać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wolał bym do tego kupić rozbitego anglika i wymienić silnik :) a części z anglika sprzedać. Tak zrobiłem z ojca mg zt 190 padł silnik zagotował go koszt silnika koło 3tyś plus wymiana 500zł. Koszt rozbitego anglika 4tyś z przywózką itp. Resztę części z anglika sprzedałem.Naprawa mnie nic nie wyniosła. Tylko sporo latania z częściami i musisz mieć gdzie je trzymać :) No i trzeba auto rozebrać

Popieram przedmówce,mozna zniuchać za psie pieniadze angola i rozbroić,wtedy masz pewniaka co i jak z serduchem,a klamoty stopniowo wyżenisz--na takim czymś dobrze wyjdziesz.

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wolał bym do tego kupić rozbitego anglika i wymienić silnik :) a części z anglika sprzedać. Tak zrobiłem z ojca mg zt 190 padł silnik zagotował go koszt silnika koło 3tyś plus wymiana 500zł. Koszt rozbitego anglika 4tyś z przywózką itp. Resztę części z anglika sprzedałem.Naprawa mnie nic nie wyniosła. Tylko sporo latania z częściami i musisz mieć gdzie je trzymać :) No i trzeba auto rozebrać

Popieram przedmówce,mozna zniuchać za psie pieniadze angola i rozbroić,wtedy masz pewniaka co i jak z serduchem,a klamoty stopniowo wyżenisz--na takim czymś dobrze wyjdziesz.

da się jeszcze zarobić :norty: ale dużo czasu i pracy na to idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci to moge zrobic

tylko musisz dostarczyc samochód i silnik do mojego garazu w Dąbrowie Górniczej

koszt wymiany 500zł i pare dni roboty do tego ci dojdą drobne koszty jak nowy płyn chlodniczy ,Olej ,uszczelki i prawdopodbnie łozysko oporowe

oczywiscie mozna wykorzystac stare rzeczy ale to juz twoja decyzja

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile może kosztować taka przekładka w warsztacie? Ewentualnie czy znacie jakiś na terenie Krakowa lub okolic

Silnik z osprzętem już znalazłem za 1600zł..

Witam prowadze auto serwis ul. Jana Tarnowskiego 4 Zapraszam na przekladke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci to moge zrobic

tylko musisz dostarczyc samochód i silnik do mojego garazu w Dąbrowie Górniczej

koszt wymiany 500zł i pare dni roboty do tego ci dojdą drobne koszty jak nowy płyn chlodniczy ,Olej ,uszczelki i prawdopodbnie łozysko oporowe

oczywiscie mozna wykorzystac stare rzeczy ale to juz twoja decyzja

 

z Rybnika do dąbrowej masz 70km :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z krakowa 85km

jak sprawdzic czy silnik jest dobry bierzesz od goscia pisemna gwarancje miesieczną

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.