Skocz do zawartości

wymiana amortyzatorów w bmw e39 jakie polecacie


mass411

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego tego typu tematów było mnóstwo .Zobacz co napisane masz pod twoim nikiem :norty:

mass411

Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

Zanim zapytasz - POSZUKAJ!

 

Posty: 4

Dołączenie: 22 Maj 2011 12:31

Moje BMW: BMW E39 525i

POzdr i następnym razem :search:

viewtopic.php?f=72&t=126774&p=918579&hilit=jakie+amortyzatory#p918579

viewtopic.php?f=72&t=147853&p=1080276&hilit=jakie+amortyzatory#p1080276

viewtopic.php?f=72&t=155959&p=1116188&hilit=jakie+amortyzatory#p1116188

Edytowane przez dani3011

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
najlepiej sachs szły na pierwszy montaz po 420szt jak bys był zainteresowany to daj znac na pw to dam ci namiar na sklep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem kolego osobiście do siebie założyłem delphi... narazie jestem zadowolony choć nie długo je mam bo dopiero rok... założyłem je tylko z tego wzgledu ze kiedys mnie kryzys dopadl;p w sumie masz ten rok gwaranji... choć jestem zdania że w zawieche nie ma co żałować kasy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja Ci powiem kolego osobiście do siebie założyłem delphi... narazie jestem zadowolony choć nie długo je mam bo dopiero rok... założyłem je tylko z tego wzgledu ze kiedys mnie kryzys dopadl;p w sumie masz ten rok gwaranji... choć jestem zdania że w zawieche nie ma co żałować kasy...

z delphi osobiscie mam bardzo złe doswiadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem delphi za 369zl za komplet po duzej znizce wiecmysle ze ok 500zl kosztuje komplet.Jezdzilem ponad rok nic nie klepalo pracowaly ladnie wiec mysle ze nie sa zle do tego modelu.Jezeli chodzi o najlepsze to sachs 400-500szt i blinstein cena podobna choc polecam sachs bo byly orginalnie montowane przez bmw e39.Ps po roku delhpi na przegladzie nie mialy prawie zadnego zurzycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy przy jakim przebiegu padały wam amory?

Ja mam 180kkm i na ostatnim ITV miałem tył 72% a przód 74%,zaznaczam ze samochód w PL był tylko 1 raz około 800km,pozostałe zachód.Są orginalnenie zmieniane jeszcze.POzdr

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od siebie dodam tylko tyle,że oryginały dla BMW produkuje firma Delphi.Wiem to bo miałem przyjemność wieźć całego tira z Krosna do fabryki w D. Pozdrawiam.

 

To chyba byly amortyzatory do tylnej i przedniej klapy.. :mrgreen:

Oryginaly byly robione i mam nadzieje ze dalej sa przez ZF / Sachs. Jesliby zaczeli pakowac do nowych modeli Delphi / Krosno to strach te auta kupowac. Chociaz fakt ze nowe samochody teraz to juz chala w porownaniu z nowymi autami sprzed 10 i 15 lat.

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kolega Maciej V8 miał rację. W tej chwili do wszystkich typów BMW oraz na zapas magazynowy amortyzatory produkuje Delphi. Niestety takie czasy.

 

A juz mialem wychodzic z pracy zeby zamowic nowe F10... :mrgreen: Wole moje 10cio letnie E39 w takim razie. Przynajmniej 90% czesci bedzie BMW AG i Made in Germany.

Oj ciezkie czasy - powiedzial zolnierz radziecki zdejmujac zegar z wiezy ratuszowej...

Przepraszam modow za O.T

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Delphi w necie jest dużo negatywnych wypowiedzi. Ja włożyłem TRW brak opinii w necie ponieważ amorki tej marki to podobno nowość. Jak na razie sprawują się ok, zrobiłem około 5000.

Jeśli chodzi o odboje i osłony to uważajcie na Sachs, amortyzatory może i mają dobre ale te gumy na pewno ktoś robi dla ich marki. To wielka lipa, osłona jest z plastiku i szybko się odkształca. Dziś kiedy unosiłem lewarkiem auto zauważyłem, że po tych 5000 osłona Sachs już się spłaszczyła i nie pracuję tak jak powinna.

W oryginale była guma a nie plastik. W ASO Fus chcieli 10zł za jedną osłonę i 60 za odbój. Żałuję, że zdecydowałem się na komplet Sachs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. U mnie wyleciał amortyzator przedni jeszcze chyba fabryczny bo aluminiowy SACHS ale mój mechanik obecnie odradził mi tej marki ( podobno obecnie produkowane w Turcji ) za to polecił mi BILSTEIN-y i jak na razie ( niecałe dwa lata i ok 60 tyś przebiegu ) nie ma problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba fabryczny bo aluminiowy SACHS ale mój mechanik obecnie odradził mi tej marki ( podobno obecnie produkowane w Turcji ) za to polecił mi BILSTEIN-y

 

To jest zgodne z tym co mechanik mi powiedzial ( a opinie sa ze jest jeden z lepszych na Pomorzu).

Gdy poporsilem o sugestie jakiej amorki amortyzatory kupic i wspomnielem SACHS gdyz byly montowane jako OEM, to powiedzialem ze od ok. dwoch lat montuje Bilstein gdyz na Sachs-y robily mu za duzo reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapytaj mechanika gdzie są produkowane czarne Bilsteiny, jak nie zna odpowiedzi to ja napiszę. :mrgreen:

Każdy gumowy odbój po kilku strzałach na solidnej polskiej dziurze się rozleci, podobnie jak osłony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja bym Ci polecił KAYABE, wymieniłem 3 miesiące temu i są OK.

Natomiast odradzam Ci kupowania BILSTEINA, przednie wymieniłem po 4 miesiącach na gwarancji na KAYABE, i czuję że lada moment także tylne będą do wymiany na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem kolego osobiście do siebie założyłem delphi... narazie jestem zadowolony choć nie długo je mam bo dopiero rok... założyłem je tylko z tego wzgledu ze kiedys mnie kryzys dopadl;p w sumie masz ten rok gwaranji... choć jestem zdania że w zawieche nie ma co żałować kasy...

 

Kolego, planuje w tym tygodniu wymienić amorki ale się waham. Ile km jak na razie zrobiłeś na tych delphi. Nie wiem czy brać tańsze czy bilsteiny. Troche szkoda mi gotówki ale jak mam po roku wymienić je ponownie to wolę droższe, chyba że delphi nie są takie złe. Jak można zauważyć to opinie są różne, nawet na te firmowe ludzie narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede wymienial u siebie w torungu z zawieszeniem samopoziomujacym. Z tylu to z sensownych marek jest tylko sachs. Z przodu chcialem dac bilsteina z uwagi ze o sachsie takze negatywne opinie slyszalem. Teraz to juz calkiem nie wiem co zrobic. Zeby na rynku nie bylo dobrych amorowo... :evil:

 

Moja buma ma na liczniku 240 a amory ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu wymieniłem sachs-y na sachs-y z tyłu, dwa tygodnie to samo z przodu. Wydaje mi się że warto inwestować w auto którym chce się jeździć bezawaryjnie. Poza tym patrząc na opinie to i tak lepiej wybrać produkt markowy tylko koledzy rozrzut cenowy jest ogromny. Szukałem w hurtowni ( mam powiązania warsztatowe :) :) :) ) i okazało się że w jednej b dużej kosztowały 800 zł szt. a w takiej mniejszej 550 zł pewnie jak by znaleźć bardzo małą to by można zejść poniżęj 500 zł , a to już cena bliska bilsteina itp. Ja podzespoły staram się wymieniać na oryginały bądź zbliżone dlatego przykładowo mam hamulce ATE a nie np kager czy hart i myślę że to dobry choć kosztowny kierunek serwisowania auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podzespoły staram się wymieniać na oryginały bądź zbliżone dlatego przykładowo mam hamulce ATE a nie np kager czy hart i myślę że to dobry choć kosztowny kierunek serwisowania auta.

Bo tak na prawdę trzeba być bogatym kiedy chce się być przesadnie oszczędnym.

Lepiej kupić to, co w pierwszej chwili jest droższe bo faktycznie jest...

...tańsze - dłużej posłuży, jest wytrzymalsze i po prostu jakościowo lepsze. A te wszystkie Kagery i inne bajery tylko w pierwszym momencie są tańsze, kiedy się je kupuje. Potem okazuje się jednak, że się szybko kończy to, albo psuje i trzeba znowu wymieniać więc dochodzą kolejne koszty i robi się drożej niż kupując lepszą jakościowo rzecz, za trochę wyższą cenę na starcie...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.