Skocz do zawartości

318i Duża navi ,Dynavin czy oryginalne radio cd ?


GregoryTczew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panowie ;) ,w mojej buni e46 Touring z 2002r. posiadam ori. radyjko na kasety :D ,chciałbym to zmienić na coś takiego : http://allegro.pl/bmw-e46-monitor-pokladowy-maly-bmw-3-i1698592875.html ,ale nie jestem pewien czy ma to jaki kolwiek sens tzn. czy sam montaż tego sprzęciku wystarczy aby to już działało ? i co wogóle taki wynalazek ma w sobie ? czciałem też założyć fabryczny duży monitor z navi itd. ale usłyszałem że muszę dokupić mase osprzętu jak nadajniki GPS ,DVD ,Tuner i okablowanie :( to nie dla mnie bo się na tym nie znam :) ,myślałem też żeby pójść na łatwizne i zamówić DYNAVIN bo to już jest gotowe do montażu i nic więcej nie trzeba przy tym grzebać ....a więc co sądzicie o tym monitorku z linka powyżej ? pozdro Edytowane przez GregoryTczew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to duża navi z e46 przed liftingiem :wink: podobnie jak w pozostałych przypadkach trzeba sporo namieszać aby zadziałało (kable, tuner tv, antena gps, czytnik cd do gps, zmieniarka cd .......). Urządzenia takie jak dynavin mają znacznie większe możliwości od navi z linka, chociażby wbudowany czytnik cd/dvd, możliwość podłączenia pamięci zewnętrznej itp. Dodatkowo można dokupić np kamerkę cofania itp. Jakość ekranu zapewne też bije na głowę ekran z linka. Niestety sporo to kosztuje, w Twoim wypadku ok 10% wartości auta. Trzeba jeszcze przełożyć panel klimatyzacji piętro niżej. Jakość dźwięku też nie będzie wiele lepsza bo ograniczają ją fabryczne liche głośniki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zostaw jak jest a navi kup za 500 zł przyklejane na przednią szybę - będzie lepsze pod względem jakości i w lepszym miejscu do nawigowania i patrzenia na drogę. A jak koniecznie chcesz słuchać jakiś mp3 a masz kasety to kup za 6-20 zł taką kasetkę /adapter do magnetofonu kasetowego z wystającym kabelkiem co podpinasz do gniazda słuchawkowego gdzie chcesz (mp3, telefon)- tu dla przykładu taki adapter za 6 zł (działa bo mam): https://www.hurt.com.pl/index.php?o=shpp&i=3162 Edytowane przez Unkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu..to mnie zdeczko zmartwiłeś ..myślałem ,że tu obejdzie się bez montażu tego całego osprzętu ..co do DYNAVIN poczytałem trochę i faktycznie możliwości ma ogromne ,jakościowo dzwięku napewno nie poprawi ,ale uzyskam efekt który chcę osiągnąć czyli ,Radio ,Navi ,Dvd itd wszystko w jednym urządzeniu ,faktycznie wydatek rzędu 2500zł ,ale myśle że się opłaca - tzn. napewno przy sprzedaży auta wyjmę ten sprzęcik ,no chyba że kupujący dopłaci mi jakąś tam kwote :) ,ale i tak narazie nie chce sprzedać :norty: Edytowane przez GregoryTczew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zostaw jak jest a navi kup za 500 zł przyklejane na przednią szybę - będzie lepsze pod względem jakości i w lepszym miejscu do nawigowania i patrzenia na drogę. A jak koniecznie chcesz słuchać jakiś mp3 a masz kasety to kup za 6-20 zł taką kasetkę /adapter do magnetofonu kasetowego z wystającym kabelkiem co podpinasz do gniazda słuchawkowego gdzie chcesz (mp3, telefon).

 

kolego navi przyklejaną na szybę mam i faktycznie jestem z niej zadowolony ,tylko denerwują mnie te wszystkie kable tzn. ładowarka do nawi ,kable od cb radia,chcialem to jakoś rozwiązać ... jak napisałeś o tej kasetce ( adapter do radia ) to przyszło mi do głowy następne pytanie :) ..czy wobec tego istnieje fabryczne radio CD do e46 które odtwarza format MP3 ? Alpina ,Blaupunkt ,Philips ? czymś się muszą przecież różnić ?

Edytowane przez GregoryTczew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zanim zainwestujesz - proponuję Ci się przejechać samochodem z navi umieszczoną na "wysokości pępka albo ciut wyżej" - zobaczysz czy potrafisz z tego korzystać. Niestety jest tak, że to dobrze wygląda - natomiast większość ludzi z którymi rozmawiałem po kilku próbach i tak do jazd przykleja navi na szybę ;) Raczej nie przez przypadek widać w nowych samochodach trend do przenoszenia kolorowego wyświetlacza wysoko pod szybę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zanim zainwestujesz - proponuję Ci się przejechać samochodem z navi umieszczoną na "wysokości pępka albo ciut wyżej" - zobaczysz czy potrafisz z tego korzystać. Niestety jest tak, że to dobrze wygląda - natomiast większość ludzi z którymi rozmawiałem po kilku próbach i tak do jazd przykleja navi na szybę ;)

 

...masz absolutną rację ,trochę już jeżdzę z navi i potrafie sobie wyobrazić jak by to wyglądało, faktycznie nie jest to dobry pomysł na umeblowanie buni :cool2: ,a dla ciebie gratki za dobry argument ;) bo już myślałem na poważnie o tym sprzęciku....także co z tym ori radyjkami na CD jak sprawa się z tym ma :?:

Edytowane przez GregoryTczew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ori radyjka z mp3 to z tego co się orientuję bywały w ostatnich wypustach e46. Czasami zdarzają się na allegro i są z regóły 2 razy droższe od zwykłych ori cd. Niestety nie mam pojęcia jak je rozróżnić, muszę sprawdzić bo może i moje czyta mp3 :lol: Jeżeli chodzi o patent z kasetą to gdzieś widziałem że można zdjąć przedni panel radia, włożyć tę kasetę/ przejściówkę, kabelek wyprowadzić pod deską rozdzielczą np w schowku w tunelu środkowym, a kurtynkę w panelu radia zamykamy tak że z zewnątrz pozostaje 100% ori wygląd a kabelek do mp3 mamy gdzieś elegancko wyprowadzony w pułeczce

w tunelu środkowym :cool2: Oczywiście jakość nie będzie taka jak z CD ale jest to taniutkie rozwiązanie. Jeszcze kwestia jakiego masz kaseciaka bo było kilka różnych ;) ten podstawowy miał wzmacniacz 4x10w a te lepsze 4x20w ( dane z katalogu e46 polift).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny, odróżnić ori radia z mp3 i berz mp3 bardzo łatwo, po numerach.

 

Słyszałem o tym ;) jednak aby to sprawdzić musiałbym wyciągać radio. Ostatnio wrzuciłem płytkę cd z mp3 i niestety nic :( chyba że te kilkaset utworów w formacie mp3 musi być wrzuconych na płytkę bez żadnych folderów. Moje radyjko cd business jest z końca 2003 roku (wlot cd jest mocno przesunięty w lewą stronę) i jest to chyba ostatni wypust tego radia. Nie mam pojęcia kto je wyprodukował, z tego co się orientuję dostawcami były firmy: alpine, becker, siemens. Ostatnio na all.. widziałem za 750zł identyczne radio z opisem że czyta mp3. A może ktoś się orientuje jak jest z radiem professional?? wszystkie czytają mp3?? czy poza większym wyświetlaczem ma dodatkowe funkcje/ lepiej gra??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie radia o numerach:

- 65.12-6 943 429 (poprawiany po wypuszczeniu na rynek, po poprawce nr. 65.12-6 943 430)

- 65.12-6 961 215

to cieszcie się odtwarzaniem mp3. Może się info przyda komuś, kto szuka na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zanim zainwestujesz - proponuję Ci się przejechać samochodem z navi umieszczoną na "wysokości pępka albo ciut wyżej" - zobaczysz czy potrafisz z tego korzystać. Niestety jest tak, że to dobrze wygląda - natomiast większość ludzi z którymi rozmawiałem po kilku próbach i tak do jazd przykleja navi na szybę ;) Raczej nie przez przypadek widać w nowych samochodach trend do przenoszenia kolorowego wyświetlacza wysoko pod szybę.

 

U siebie zamieniłem radio cd + xcarlink + navi zwykła na szybę na dynavin.

Wiadomo że lepiej mieć nawigacje przed oczami, ale z drugiej strony nawigacja służy mi jako pomoc w dojeździe do celu, zerkam na nią od czasu do czasu, a nie non stop, z patrzenie na pępek nie ma tragedii.

Za to nie ma tych wszystkich osobnych klamotów tylko jedno urządzenie które ma wszystko czego mi potrzeba.

 

Niedawno byłem na wakacjach za granicą, dynavin bez problemów poradziła sobie z pracą 16h słuchania muzy i nawigowania w jednym, to trasa w jedna stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie radia o numerach:

- 65.12-6 943 429 (poprawiany po wypuszczeniu na rynek, po poprawce nr. 65.12-6 943 430)

- 65.12-6 961 215

to cieszcie się odtwarzaniem mp3. Może się info przyda komuś, kto szuka na allegro.

 

..masakra ..przeszukałem wszystkie serwisy internetowe i żadne radio nie ma numerów podanych przez ciebie :( ,faktycznie takie radio to rarytas :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zamieniłem radio cd + xcarlink + navi zwykła na szybę na dynavin.

Wiadomo że lepiej mieć nawigacje przed oczami, ale z drugiej strony nawigacja służy mi jako pomoc w dojeździe do celu, zerkam na nią od czasu do czasu, a nie non stop, z patrzenie na pępek nie ma tragedii.

Za to nie ma tych wszystkich osobnych klamotów tylko jedno urządzenie które ma wszystko czego mi potrzeba.

 

Niedawno byłem na wakacjach za granicą, dynavin bez problemów poradziła sobie z pracą 16h słuchania muzy i nawigowania w jednym, to trasa w jedna stronę.

 

...a możesz powiedzieć coś więcej o tym sprzęciku ? tzn. czy pasowało bez problemów większych ? a jak z poborem prądu ,czy jest znacznie większe niż w oryginalnym radiu ,bo rozmawiałem z kolegą który jest elektrykiem i stwierdził,że przy montażu takiego sprzętu warto pociągnąć oddzielną wiązkę zasilającą dla bezpieczeństwa ...aha i jeszcze jedno pytanko ,kupiłeś z Alledrogo czy z innego sklepu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w sklepie internetowym w USA w tamtym roku.

Za wszystko zapłaciłem wraz z celnym 2500zł + na ebay-u kamerkę za 90zł z przesyłką.

Dodatkowego zasilania nie dawałem bo dynavin jest wpięta pod ori kostkę, montaż jest banalny, wszystko pasuje idealnie i działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaje kolejny numer seryjny Radia fabrycznego CD , które odtwarza pliki w formacie MP3 65.12-4154933-01 ,dodam tylko że aby odtworzyć na tym radiu utwory w formacie mp3 należy je nagrać na płytę CD-R ( nie DVD ) i nie w folderze ,tylko luzem odrazu na płytę :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może jaką radio ma datę produkcji?? Jak można spytać to gdzie i za ile udało Ci się złapać takie radyjko ;) ??

 

..a wiąc kolego radyjko wyrwałem na Alledrogo za 700zł + 20zł przesyłka , radio pochodzi z modelu M3 z rocznika 2003 ,jest w stanie idealnym :norty: :norty: :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.