Skocz do zawartości

E46 Porada - Uszkodzony błotnik


Rekomendowane odpowiedzi

To ASO robi dla BMW, czy sam wybrałeś takie rozwiązanie? Kiedyś się zapytałem w ASO BMW Misiak w Krakowie, ile by kosztowała wymiana z lakierowaniem drzwi kierowcy usłyszałem kwotę 7 000 zł :shock:

 

z ciekawości, jaki jest koszt samych części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że autor dostał już wystarczające porad, więc możemy trochę pośmiecić.

Wykonawca ma swoją lakiernię, kupuje części u źródła danej marki i wykonuje samodzielnie, bez różnicy na markę auta naprawianego.

Drzwi - 1908 pln

Listwa - 156 pln

Uszczelka - 272 pln

Wygłuszenie 80 pln

Wszystko nowe ori, x2 (dwoje drzwi), plus robocizna. Dostałem całą dokumentację plus fotki z naprawy, o które wcale nie prosiłem. Na czas naprawy śmigałem nieodpłatnie tym:

 

http://img41.imageshack.us/img41/2955/29042011200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nic Cię nie interesowało, wykonawca sam załatwiał części u źródła a Ty ujeżdżałeś w tym czasie autko zastępcze? :)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zent, po prostu wiem, że chłopaki dobrze robią, inaczej śmigałbym do rodzinnej Piły, do Fangrofa. Ale skoro na miejscu sa fachowcy, to nie przeszkadzało mi, że to nie BMW.

Krzysiu, zgadza się. Umówiłem się na oględziny, chłopaki kupili potrzebne części u Smorawińskiego (wiem, że tylne drzwi szły aż z Francji), jak przyszły to odstawiłem auto i przesiadłem się na tą Asterkę z przebiegiem 4k. Była zatankowana i zatankowaną też zwracałem potem, czyli jak wszędzie.

Porobiłem sobie fotki zapakowanych jeszcze nowych części, potem na pendriva dostałem fotki z montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy poszkodowany może sobie sam wybrac warsztat w którym chce naprawic samochód przy naprawach bezgotówkowych. W dobrym warsztacie klient przyprowadza rozbity samochód, bądz warsztat sam się po niego fatyguje, klient podpisuje upoważnienie i reszta go nie obchodzi, wszystko załatwia warsztat, włącznie z odszkodowaniem od TU, które po naprawie przelewane jest na konto warsztatu. W dużym i dobrym warsztacie, niestety w Polsce nie jest ich dużo, mowa tu też o aso, klient może dostac samochód na czas naprawy, bezpłatnie bądz tez wypożyczyc go za gotówke. Klient nie może nażucic warsztatowi, że ma zastosowac tylko orginalne częsci bo TU się na to nie zawsze zgadza. Warsztat robi wycene według audatexu i ewentualnie może ja pokazac klientowi żeby ten zobaczył sobie co ile będzie kosztowało i jakie ewentualnie częsci bedą zastosowane do naprawy. Co do napraw bezgotówkowych za granicą, raczej żadne Tu się nie zgodzi żeby naprawa bezgotówkowa była wykonana w Niemczech, tam ceny za rbh są kilkakrotnie wyższe niż w Polskich, wyzyskiwanych przez TU warsztatach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Cen to sie nie bardzo zgodze, bylem na przegladzie ale zanim pojechalem zapytalem i tu i tam ile kosztuje i koszt wyszedl ten sam tylko musialem doliczyc sobie za dojazd. Ponadto generalnie wyszlo mi na to samo nawet z dojazdem bo chcialem jeszcze sprawdzic kilka rzeczy a w polsce w ASO krzyczeli mi 300PLN na godzine sprawdzania a w Ukochanym Kraju Producenta robia to za gratis i jeszcze dziekuja :) wiec jak na razie wychodze lepiej nawet jezdzac kilkaset km :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.