Skocz do zawartości

po co opony 4x4


mcdr

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest jakaś róźnica czy opona ma napisane w katalogu, że jest do auta 4x4? czy jak założę do 4x4 opony co nie mają napisane że sa do 4x4 to cos będzie nie tak ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NIC nie odpowiem "bo sam chcaiłbym to wiedzieć przyjacielu Siara" :wink:

Jak ktoś potrafi rozwinąć temat to chetnie się dowiem o co chodzi (poza ceną kosmos) w oponach do aut 4x4 :?: które używane są tylko na asfalcie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W artykule wyjaśniono mniej więcej co i jak:

http://www.auto-swiat.pl/1-test-opon-szosowo-terenowych-opony-do-wszystkiego

Czyli nie będzie błędem założenie "zwykłych" opon do samochodu 4x4 ale w terenie polegnie na byle kałuży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule wyjaśniono mniej więcej co i jak:

http://www.auto-swiat.pl/1-test-opon-szosowo-terenowych-opony-do-wszystkiego

Czyli nie będzie błędem założenie "zwykłych" opon do samochodu 4x4 ale w terenie polegnie na byle kałuży ;)

 

Dzięki to faktycznie troche rozjaśnia temat aczkolwiek ja nadal mam wątpliwości.

Czy napewno mogę zamontować zwykłe opony letnie do auta z napędem 4X4?

Co będzie wrazie kolizji czy naprzykład podobnie jak przy braku zimówek ubezpieczyciel nie zakwestionuje faktu, że auto ma mięć opony do aut z 4x4.

Czy ktoś może sprawdzić czy ma jakiś zapis w homologacji na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Wydaje mi się, że temat jest na tyle prosty, że opony 4x4 po prostu tak skonstruowane że wykazują większą sprawność na drodze nieutwardzonej niż zwykłe opony, więc jeśli ktoś jeździ tylko po asfalcie to nie potrzebuje 4x4. Sprawa z ubezpieczycielem jest o tyle prosta, że reguluje wszystko umowa. Ogólnie producenci opon starają się robić opony w miarę uniwersalne, mówi się że poniżej 7 stopni należy założyć zimówki, jednak testy wykazały że na suchym nawet poniżej zera letnie opony trzymają lepiej, ot taka mała paranoja. Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maglowałem ten temat jak miałem Audi Allroad (swoją drogą strzeżcie się tego dziadostwa!).

Na forum Audi panuje opinia że jak się jeździ po asfalcie kupuje się opony zwykłe bo lepiej się spisują. Twierdzą tam tak praktycznie wszyscy łącznie z mechanikami, którzy mają z autami do czynienia na co dzień:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W artykule wyjaśniono mniej więcej co i jak:

http://www.auto-swiat.pl/1-test-opon-szosowo-terenowych-opony-do-wszystkiego

Czyli nie będzie błędem założenie "zwykłych" opon do samochodu 4x4 ale w terenie polegnie na byle kałuży ;)

 

Chyba do zimowych 4x4 nie ma to zastosowania bo dobra zimowa idzie dobrze w śniegu zatem czy ma opi s4x4 czy nie nie ma znaczenia - wydaje mi się to chwytem reklamowym.

Super opona zimowa bez opcji 4x4 nie będzie gorsza od byle jakiej zimowej dedykowanej 4x4 w samochodzie zanpędem na 4 koła

Mylę się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta reklama to niby przytyk do mnie ?? Kogoś reklamuje czy coś ....bo nie widzę :shock: :shock: :shock: i jestem zdania,ze każdy decyduje o sobie i swoim aucie.Poza tym ceny opon 4x4 i normalnych jak dla mnie sa prawie na tym samym poziomie więc i oszczędności tutaj sporych nie widzę :shock: :shock: :shock:
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny jedank potrafią się różnić a odnośnie reklamy to miałem na mysli firmy sprzedające.

Firmowe opony to z reguły M+S a nie 4x4 to wskazuje że nie ma specyjalnych zaleceń producenta samochodu SUV/SAV do stosowania opon 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam posiadam opony Michelina 4x4 letnie. Od razu co widać gołym okiem to o wiele głębszy bieżnik. Nic więcej nie zauważam chociaż może latem wybiorę się na jakieś drogi szutrowe. może wtedy oponki pokażą "koci" pazur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co opony 4 X 4 to takie samo jak poco samochód 4X 4.

Teoretycznie takie opony z uwagi że jak to zauważył kolega

Od razu co widać gołym okiem to o wiele głębszy bieżnik
będą bardziej głośne i większe spalanie.

Jak ktoś

jak się jeździ po asfalcie kupuje się opony zwykłe bo lepiej się spisują

Z tym sie zgadzam

Ale ja założyłem agresywne zimówki i będę trzymał zima lato a to że podobno guma na zimówkach nie lubi gorąca to w moim przypadku niema znaczenia.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.