Skocz do zawartości

e39 530d skrzynia zablokowana na "S" nie odpala


Boboszef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać czy ktoś z was miał podobny problem ze skrzynią automatyczną.

 

Samochód (mojego kuzyna) jest to e39 530 d z 2000 roku tiptroic. Prawdopodobnie w wyniku jakiegoś spięcia (wzmacniacz dołożony) skrzynia załączyła się na tryb awaryjny (pojawił się trybik), samochód stracił moc, a po zgaszeniu nie dał się ponownie zapalić na wyświetlaczu (zegarach) pojawił się znaczek "S" - sport pomimo skrzyni przełączonej na P, N, R, czy D (lewarek jest połączony ze skrzynią). Przy przełączniku dźwigni na inne położenia lampka przy lewarku przełącza się również. Komputer nie wskazał jednoznacznie co jest przyczyną, wyświetlił tylko błąd piątego biegu i błąd blokady sprzęgła. Po przełożeniu sterownika skrzyni biegów ( te same numery, sprawny) dalej to samo. i tu kończą się moje pomysły.... jeżeli zna ktoś przyczynę tej awarii prozę o rade.

 

ps wzmacniacz odłączony całkowicie

 

Pozdrawiam

" _______

/________\

OO=[][]=OO > ///M-POWER

[#]--------[#]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij osłonę tą przy lewarku zmiany biegów i po lewej tylej stronie będziesz miał mikrostyk który odpowiada za to że skrzynia działa w trybie sportowym może się zawiesił albo zwarł i dla tego widzi cały czas S na wyświetlaczu a wtedy na pewno nie zapali

tyle przychodzi mi do głowy

 

powodzenia

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Miałem ten sam problem :roll: Dokładnie sprawdź bezpiecznik nie pamiętam dokładnie :duh: 22 czy 25 :?: ...skrzynka bezpieczników ta w schowku oczywiście, jest to na pewno bezpiecznik 5A.Tak się zjarał śmiesznie,że na pierwszy rzut oka wyglądało ok :norty: Auto zapalisz jeśli musisz,wystarczy przy będiksie rozrusznika kluczem lub śrubokrętem lekko grzebnąć :mrgreen: Dochodzi do tego problemu brak świateł cofania....komp nie widzi skrzyni w pozycji P i nie pozwala na uruchomienie rozrusznika...Ja o mało nie oddałem skrzyni do remontu,po diagnozie "specjalistów" od skrzyń automatycznych.Diagnozą był pozycjoner który jest w skrzyni...koszt jak mi pan powiedział w 3 tys powinienem się zmieścić. :mrgreen: A winowajcą był bezpiecznik za 50 gr. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i odpaliłem !!! , bezpiecznik nr 15 , mam auto z Włoch wiec u mnie jest opisany " Gestione motore" . Niestety nowy bezpiecznik 5A , znowu spalił . Zalożyłem 7.5 i jest Ok , ale to chyba nie tedy droga !>! .

Co dziwne po zmianie na nowy 5A , auto odpaliło normalnie , po jakimś czasie (15 min ) zgasiłem i efektem po włączeniu zapłonu było swiecenie sie kontrolki : ładowania , mrugająa kontrolka ciśnienia oleju , oraz kontrolka skrzyni biegów, a dodatkowo na wyswietlaczu pozycji położenia skrzyni , było ciemno ?!?! . Wszystko ustapiło jak założyłem bezp. 7.5A .. Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest nadal , tzn , na zimnym silniku , po przekreceniu zaplonu , przepala sie bezpiecznik nr 15 . Jezeli za ktoryms razem uda mi sie uruchomic auto , to po rozgrzaniu silnika , zapala juz bez problemu i nie przepala bezpiecznika.

Bezpiecznik nr 15 to wg mojej rozpiski sterownik EGS . Czy ktos sie orientuje czy cos jeszcze jest pod tym bezpiecznikiem bo widze ze jeszcze jakies kable od niego wychodza , ewentualnie dysponuje schematem do 530d 98r. ? Bede wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.