Skocz do zawartości

rzeczywiste spalanie 525d/530d automat....ile?


Matias-e90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich przejrzałem forum ale nic nie mogłem na ten temat znaleźć konkretnego...Przymierzam sie do kupna e60 525d lub 530d w automacie (sam nie wiem czy dobrze robie) i chciałem sie doweidzieć ile tak naprawde pali 5 z tymi silnikami...?Chciałem dowiedzieć o od większej grupy osób które posiadają takie auta. Generalnie chodzi mi o spalanie rzeczywiste przy odpowiedniej jeździe. Ile pali przy dynamicznej jeździe miasto/trasa oraz przy spokojnej miasto/trasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżdże moją od sierpnia zeszłego roku. E60 530d 218km lub więcej? Raz w tygodniu kursuje z Warszawy do Krakowa i zpowrotem ( 600km ) spalanie w trasie oscyluje w granicach 6-7 litrów. Jadąc 120kmh drogą do radomia spalanie 6,5 litra ( na 19" z tyłu 265/35/19 na 17" spalanie pól litra mniejsze ). Z kolei wczoraj jadąc właśnie z Krakowa do Warszawy troche szybciej miałem 7 litrów. W mieście 9-10litrów wiadomo w zależności jak jeździsz.

 

Pozdrawiam Sebek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj chyba bylo juz o tym!!

530d 04r., opony - 245-18-40- przod i 275-18-35- tył!!

Spalanie zalezy jeszcze od wielu innych czynnikow, ale tak: miasto max-13, min 11!!! Trasa max-9.0 (fajnie sie jedzie):))), min- tak sobie probowalem na maxymalnego emeryta i spalila 6.8, ale taka jazda nie wchodzi w gre!!:))hehehee Przy normalnej jezdzie,w trasie ok 7.5-8.0L trzeba liczyc!!

W miescie, jak stoisz duzo w korkach, i krotkie trasy robisz, to pewnie i z 15cie spali!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony zimowe 225x50 17" - spalanie zimą miasto: 10.5 - 12l (Szczecin). Trasa zimą - ok 8.5. Jestem jeszcze na zimowych bo u nas kolejki na wymianę opon trwają ok 2-3tygodnie... :mad2: Tak więc na letnich nie sprawdziłem. Ale na zimowych trasa ok 600km przy temperaturze ok 10-12 stopni z prędkością 140-190km/h spalanie 7,9. W mieście teraz pali mi ok 10-10.5. Jeżdżę raczej normalnie, to jest nie duszę aby zobaczyć wskazówkę obrotomierza na czerwonej skali, ani nie jeżdżę jak emeryt. Preferuję tak zwaną dynamiczną jazdę bez szaleństw, no może z delikatnym szaleństwem bo tym autem zupełnie grzecznie się nie da jeździć ;), ale w granicach normy jak na to auto ;) myślę. Z resztą nawet nie czuje czasem że jadę przez miasto 100km/h. Mam tak jak widzisz w opisie obok, 530d 218KM, 2004r w automacie.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

opony 245/45/17 - spalanie w mieście (wiosna) bez większych korków - 10-10,5 litra

opony 225.50/17 - - spalanie w mieście (zima) bez większych korków - 11- 12 litrów

 

trasa - od 6 do 8,5 - wiadomo zalezy od intensywności przyspieszeń, na autostradzie przy równej jeździe ok 150 km/h max 6,5 litra

 

styl jazdy dynamiczny - tak jak pisał marv w miescie 100 km/h nie odczuwalne, trzeba się pilnowac, żeby jeździć przepisowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie do końca...patrzyłem na 530i z gazem nie ma juz nic ciekawego co było - poszło. a cena 530i bez gazu jest spora...;/ do tego 4 tys zł instalacja i sporo to kosztuje..myśle też na dieslem choć jeszcze szukam i szukam...aż coś znajde;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście (Wrocław) 12-13l na trasie 7-8, chociaż jak ktoś deliktanie jeździ to można w trasie 6l spalić (przy 80-110 spalanie chwilowe 4-6l). Jak silnik zimny to pali z 1-3l więcej (wg wskazania chwilowego).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich przejrzałem forum ale nic nie mogłem na ten temat znaleźć konkretnego...Przymierzam sie do kupna e60 525d lub 530d w automacie (sam nie wiem czy dobrze robie) i chciałem sie doweidzieć ile tak naprawde pali 5 z tymi silnikami...?Chciałem dowiedzieć o od większej grupy osób które posiadają takie auta. Generalnie chodzi mi o spalanie rzeczywiste przy odpowiedniej jeździe. Ile pali przy dynamicznej jeździe miasto/trasa oraz przy spokojnej miasto/trasa.

 

 

co prawda pytales o automat-ale masz tu manual 3.0D

2 os. dorosle, dziecko, + pelny bagaznik

minimalne ok 6l na trasie ok 500km- w Polsce, nie autostrada :D

trasa autostradami niemieckimi, Austria, Szwajcaria (gory ;) ), Włochy itp tras aok 1600km-srednie spalanie 7,3-7,5l

-----

miasto-ok 9,5-10,6l

 

kola 16

 

pozdrawiam k.

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 530d automat 218 km przy spokojnej jeździe na trasie stałą prędkością ok 100 km/h ostatnio brało ok. 5,8-5,9l, trasa kilkadziesiąt km z Elbląga do granic Gdańska. Przy normalnej jeździe z dość częstym wyprzedzaniem pali 6,7-6,8l. Opony 245/17, termostaty wymienione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że rozpiętość w spalaniu jest nieprawdopodobna,niewiarygodna :mrgreen: Dla mnie ci co piszą że spala średnio 6l zaliczają się do tej grupy co sobie tyle życzą i innej średniej nie podadzą.Po prostu taką kiedyś w sprzyjających warunkach uzyskali i tej wersji się trzymają.Lub naprawdę tylko praktycznie same trasy robią a przez miasto i im taka średnia wychodzi.Druga grupa jest co piszą prawdę i się nie przejmuje ile ich autko spala,po prostu się jej nie wstydzą.Jadąc ostatnio trase 1450 km wyszła mi średnia 8l,ale to raz do roku.Poza tym jeżdżę w 90 % po mieście i pali mi około 12 i pedała nie żałuje,bo przecież nie kupiłem bemki aby dziadkować za kółkiem :norty: W końcu coś te 1,8 tony musi zasilić,według mnie realne i średnie spalanie... ,nie średniego nie ma!! :!: Bo każdy inaczej ją interpretuje,i wynosi 10l z przewagą miasto i basta.

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 530d z manualem i średnia 6 nie jest niczym dziwnym. Tankuje zawsze do pełna po ja sie zaświeca rezerwa i sam obliczam zużycie. Przy normalnej jeździe ok 7,5, maks jakie miałem to 9.7 i ostra jazda. Nigdy jeszcze nie udało mi sie osiągnąć średniej z całego baku powyżej 10l/100km, a spokojnie nie jeżdże. Z tym, że raczej wiecej trasy niż miasta.

 

Hehe sorry, teraz zauważyłem, że temat dotyczy 525d/530d z automatem hehe ;)

Ale może tez sie komuś przyda;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tyle że kolega Mari pisze o automacie. Spalanie niemożliwe wręcz do osiagnięcia, to nawet instrukcja obsługi pokazuje więcej. A wiadomo, że instrukcję można między bajki włożyć. Przy na prawdę spokojnej jeździe czyli ok. 100km/h auto będzie paliło coś w granicy 6.8 - 7 litrów. I nie ma możliwości mniej. No chyba, że faktycznie jedziemy stałą prędkością z tempomatem i nie wjeżdżamy w żaden teren zabudowany to auto spali te 6.3-6.5. Tyle tylko, że to wynik ciężki do osiągnięcia na naszych drogach, co chwila jakaś wiocha, ograniczenie do 40stki, co kilka wiosek przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną, albo jakiś traktor, albo korek bo łatają drogę. Dlatego to spalanie 7-8 na trasie to taki standard będzie dla 3.0 w automacie. A jak ktoś je przyciśnie to i 9 spali, chociaż przejechałem ostatnio spory odcinek z prędkością między 140-190km/h czasami ze zwolnieniem do 60sciu (wspomniane wioski) spalanie było w granicach 7,9. Podsumowując 7 w lato jest do osiągnięcia bez żadnych wyczynów, natomiast zejść poniżej 6 w automacie jest nie lada wyczynem. W mieście standardem będzie to 10.5, ale nie ma się co łudzić, że będzie paliło 8-9. Przynajmniej mi się jeszcze nie udało, mimo iż próbowałem jeździć przez 1 dzień jak "dziadyga" na niedzielnej przejażdżce ;) Z resztą z dpf'em nie powinno się tak w ogóle jeździć ;)
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, co prawda nie jestem doświadczonym użytkownikiem bmw, ale od lutego zrobiłem 20 tyś moją e61, i zejść poniżej 7l mi się nie udało, a jeżdżę głównie w trasy i spokojnie (lata praktyki, już mi się nie chce żyłować i spotkać się na drugich światłach w najbliższym mieście z tymi co ich w trasie wyprzedziłem :D ) ostatnie moje obie toyoty avensis oddałem kolejno po 280 000 i 330 000 km przebiegu więc wiem co to jazda... Ale może ja mam coś z pojazdem że nie mogę tych 6l osiągnąć, w takim razie chętnie (całkowicie poważnie) dowiem się co powinienem zmienić w samochodzie, bo każdy dodatkowy litr mniej na 100 km to dla mnie w ciągu roku spora suma oszczędności...poza tym e61 to super wóz, znowu odzyskałem radość z jazdy :!:

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem to nie są moje pobożne życzenia, to jest zaobserwowane spalanie, które czasami z ciekawości sprawdzam. Tak jak napisałem, przy normalnej jeździe na trasie tzn. wyprzedzaniu wszystkiego co się wlecze, wychodzi mi ok. 6,8 l. Być może korzystnie na spalanie wpływa to, że w ub. r. wsadziłem nową turbinę, nowy oryginalny katalizator, przepływomierz, termostaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i jak tu policzyć średnią :oops: Tak jak napisałem jeden robi 80% tras reszta miasto i powie że mu pali średnio 7-8 ltr.Następny będzie robił 80% po mieście a powiedzmy raz w tygodniu swoją betke pogoni to i średnia wtedy wyjdzie mniejsza.Ja tak robię i wychodzi mi właśnie około dychy ,dla mnie szkoda o tym pisać bo jak powiedziałem rozpiętość będzie naprawdę duża bo każdy jeździ inaczej i .... -temat rzeka.Po prostu chce się po tym :cry2: i bez sensu dalej pisać.

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.