Skocz do zawartości

Wywalajacy olej z silnika....


jimmisek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem po wymianie, odma taka straszna nie była, mimo, że jeszcze starego typu z filterkiem. Nie zauważyłem jakiś zmian w tym temacie. Natomiast przy wymianie filtra powietrza trochę się zdziwiłem, że było tam tyle syfu, 2 garści liści wyjąłem wyczyściłem całą pokrywę tak że jest tam niemal sterylnie, i nie wiem czy to tylko siła sugestii, ale wydaje mi się, że auto lepiej ciągnie z dołu. Natomiast jeśli chodzi o dostanie się tam to trochę droga przez mękę. Aby dostać się do filtra powietrza i odmy to trzeba zdemontować masę plastików, rozpórkę itd, wszystko co w tym pdfie którego podesłałem wyżej. Gdyby jednak nie ten dokument to pewnie połamałbym te plastikowe zatrzaski które trzymają podstawę fltrów pyłkowych (trzeba je obracać o 1/4 obrotu, one nie są skręcone po prostu odblokowuje się takie "zapadki"). Najgorsza była rozpórka, bo chyba syn poprzedniej właścicielki chciał się pobawić w mechanika i krzyżakiem chciał zastąpić torx'a przez co rozwalił 1 śrubę. Co poskutkowało tym że rozpórkę musiałem odgiąć na nieodkręconej 1 śrubie, nie uszkodziłem jej, śrubę też udało się później odkręcić po poluzowaniu jej rozpórką. Wchodzi tam śruba 8-ka i na ten moment taką tam przykręciłem dobraną z domowych zasobów, aby nie mieć już problemów przy odkręcaniu. Tyle tylko, że chciałbym oryginał mieć znów, orientujecie się może czy w ASO dostanę taką śrubę ? Został mi jeszcze tylko filtr paliwa do wymiany, tyle że to muszę zrobić z kanału, orientujecie się może jaki filtr paliwa wchodzi na 1 montaż ? Bo domyślam się że i tego bmw nie robi samo...

 

marv tą śrubkę napewno można kupić w ASO, a jeśli chodzi o rozpurkę to w 520D nie trzeba jej odkręcać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a u mnie z tym dymieniem jest tak

http://img715.imageshack.us/i/wi3.mp4/

korek nie skacze a woń dymu przypomina gotowany olej , na bagnet z olejemm zbrakło bateri:) ale po sprawdzeniu dymienia z tego miejsca brak .

Czy jest to ok? Mechanik mówił mi ze jest to normalne tak długo jak nie czuc spalin i nie tworzy sie tam cisnienie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a u mnie z tym dymieniem jest tak

http://img715.imageshack.us/i/wi3.mp4/

korek nie skacze a woń dymu przypomina gotowany olej , na bagnet z olejemm zbrakło bateri:) ale po sprawdzeniu dymienia z tego miejsca brak .

Czy jest to ok? Mechanik mówił mi ze jest to normalne tak długo jak nie czuc spalin i nie tworzy sie tam cisnienie.

Pozdrawiam

 

Czyli tak jak przypuszczałem wyżej,z bagnetu już ci nie dymi ale z korka dalej i to chyba bardziej z tego co widać na filmiku.Udrożniłeś odmę i dym z dołu bez problemu idzie do góry.W mojej też trochę dymi z korka ale o wiele mniej jak u ciebie i ja mam przejechane 300kkm.Nie wierzył bym temu mechanikowi bo to za mocno dymi ,pierścionki może puszczają albo zawory bo więcej tu możliwości chyba nie ma.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak sie myle to prosze poprawcie mnie , jeśli coś by bylo nie tak to czuc by było spaliny w tym dymku tak?

Ten dymek śmierdzi jak gotowany olej :mad2:

Kolega który zakładał temat w filmie który miał to korek skakał jak szalony a w moim nic .

W necie znalazłem info ze to moze byc od jakości oleju.

A co wy na to????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak sie myle to prosze poprawcie mnie , jeśli coś by bylo nie tak to czuc by było spaliny w tym dymku tak?

Ten dymek śmierdzi jak gotowany olej :mad2:

Kolega który zakładał temat w filmie który miał to korek skakał jak szalony a w moim nic .

W necie znalazłem info ze to moze byc od jakości oleju.

A co wy na to????

 

 

 

Witaj a czy przed wymiana odmy skakał korek?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak sie myle to prosze poprawcie mnie , jeśli coś by bylo nie tak to czuc by było spaliny w tym dymku tak?

Ten dymek śmierdzi jak gotowany olej :mad2:

Kolega który zakładał temat w filmie który miał to korek skakał jak szalony a w moim nic .

W necie znalazłem info ze to moze byc od jakości oleju.

A co wy na to????

 

Witam

Sorry,pomyliłem cię z kolegą który zakładał temat :oops: ,ale nie zmienia to faktu że tak dymić u ciebie nie powinno.Tłumaczenie że to olej tak dymi jest mocno optymistycznie naciągane.Najlepiej gdybyś zmierzył ciśnienie sprężania to będziesz miał pewność co do pierścieni i zaworów.Zresztą może rzeczywiście nie ma się co przejmować, u mnie też trochę dymi ale ciśnienie na cylindrach mam jak w książce :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorry,pomyliłem cię z kolegą który zakładał temat :oops: ,ale nie zmienia to faktu że tak dymić u ciebie nie powinno.Tłumaczenie że to olej tak dymi jest mocno optymistycznie naciągane.Najlepiej gdybyś zmierzył ciśnienie sprężania to będziesz miał pewność co do pierścieni i zaworów.Zresztą może rzeczywiście nie ma się co przejmować, u mnie też trochę dymi ale ciśnienie na cylindrach mam jak w książce :cool2:

 

 

 

Temat właśnie zakładałem ja!!na razie nic nie pisze,tylko czytam!!jestem w trakcie zamawiania filtrów wiec po wymianie podzielę się skutkami wymiany odmy!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdziłem czy korek skacze i czy dymi. Dymić nie dymił nigdy, jedynie trochę dymku wyleciało po rozszczelnieniu korka, ale to bardziej wyglądało na różnice temperatur niż spaleniznę, wcześniej trochę korek skakał przed wymianą, zapewne odma już była zapchana, tym bardziej że była starego typu z gąbkowym filtrem -> teraz jest separator oleju i wszystko działa idealnie, nie ma skoków, dymu też nie ma. Czy ten filtr nowego typu też trzeba wymieniać co 3 wymianę oleju ? Bo z tego co widziałem, to nie ma co się tam zużywać, ewentualnym separatorem (nie da się zajrzeć do środka więc nie wiem czy istnieje możliwość jego zużycia). Edytowane przez marv
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak sie myle to prosze poprawcie mnie , jeśli coś by bylo nie tak to czuc by było spaliny w tym dymku tak?

Ten dymek śmierdzi jak gotowany olej :mad2:

Kolega który zakładał temat w filmie który miał to korek skakał jak szalony a w moim nic .

W necie znalazłem info ze to moze byc od jakości oleju.

A co wy na to????

 

Witam

Sorry,pomyliłem cię z kolegą który zakładał temat :oops: ,ale nie zmienia to faktu że tak dymić u ciebie nie powinno.Tłumaczenie że to olej tak dymi jest mocno optymistycznie naciągane.Najlepiej gdybyś zmierzył ciśnienie sprężania to będziesz miał pewność co do pierścieni i zaworów.Zresztą może rzeczywiście nie ma się co przejmować, u mnie też trochę dymi ale ciśnienie na cylindrach mam jak w książce :cool2:

 

Ja do tematu sie podczepilem sie z ciekawosci a cisnienie , wtryski etc milem sprawdzane po zakupie auta, mam nawet kwity z wykresami poszczegolnych cylindrow.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a u mnie z tym dymieniem jest tak

http://img715.imageshack.us/i/wi3.mp4/

korek nie skacze a woń dymu przypomina gotowany olej , na bagnet z olejemm zbrakło bateri:) ale po sprawdzeniu dymienia z tego miejsca brak .

Czy jest to ok? Mechanik mówił mi ze jest to normalne tak długo jak nie czuc spalin i nie tworzy sie tam cisnienie.

Pozdrawiam

ja u siebie tez sprawdzilem i jest identycznie :norty: wiec przypuszczam ze tak ma byc moje auta ma orginanlny przebieg 107tys caly czas serwisowany czyli olej castrol.

byc moze sa röznice konstrukcyjne miedzy 520-525-530d i stad te rozbieznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki, który spełnia normę BMW Long Life LL-04, serwis leje SLXa (to olej dla warsztatów) a jego odpowiednikiem na rynku dla konsumentów jest EDGE. Osobiście leje 5W30, można też 0W30

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu. Jestem świeżo po wymianie odmy 520d i u mnie korek podskakuje wyraźnie go wypycha z tym że nie ma dymu o czym to może świadczyć ?

 

Witaj a jak było przed wymiana?dymił,wypychało?powiedz czy chlapie ci spod tego korka olejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu. Jestem świeżo po wymianie odmy 520d i u mnie korek podskakuje wyraźnie go wypycha z tym że nie ma dymu o czym to może świadczyć ?

 

Witaj a jak było przed wymiana?dymił,wypychało?powiedz czy chlapie ci spod tego korka olejem?

 

Nie wiem jak było przed wymianą ale teraz wypycha i chlapie ale nie dymi z bagnetu też nie dymi. Szukam przyczyny bo auto trochę mam zmulone i nie wiem dlaczego?

 

 

jimmisek: Napisz jaki masz przebieg u mnie 120tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było przed wymianą ale teraz wypycha i chlapie ale nie dymi z bagnetu też nie dymi. Szukam przyczyny bo auto trochę mam zmulone i nie wiem dlaczego?

 

 

jimmisek: Napisz jaki masz przebieg u mnie 120tyś

 

Witaj u mnie jest 150tyś.A dlaczego wymieniałeś odmę była jakaś przyczyna?auto zamulone w jaki sposób?

Jeśli chodzi o chlapanie olejem to przeczytaj odpowiedzi w tym temacie!Nie wierze ze przy dwóch takich samych autach byłaby taka sama usterka może powinno tak być ze chlapie,wypycha korek?!

Edytowane przez jimmisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było przed wymianą ale teraz wypycha i chlapie ale nie dymi z bagnetu też nie dymi. Szukam przyczyny bo auto trochę mam zmulone i nie wiem dlaczego?

 

 

jimmisek: Napisz jaki masz przebieg u mnie 120tyś

 

Witaj u mnie jest 150tyś.A dlaczego wymieniałeś odmę była jakaś przyczyna?auto zamulone w jaki sposób?

Jeśli chodzi o chlapanie olejem to przeczytaj odpowiedzi w tym temacie!Nie wierze ze przy dwóch autach byłaby taka sama usterka może powinno tak być ze chlapie,wypycha korek?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ja w mojej mam 139tyś i też korek lekko podskakuje no i chlapie olejem bo łańcuszek rozrządu jest odkryty i olej rozprowadza jeden z kolegów wcześniej pisał o tym a bunia śmiga bez zarzutów :cool2:

Witaj a czy dymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Witaj u mnie jest 150tyś.A dlaczego wymieniałeś odmę była jakaś przyczyna?auto zamulone w jaki sposób?

 

Odmę powinno się wymieniać co 3 wymianę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ja w mojej mam 139tyś i też korek lekko podskakuje no i chlapie olejem bo łańcuszek rozrządu jest odkryty i olej rozprowadza jeden z kolegów wcześniej pisał o tym a bunia śmiga bez zarzutów :cool2:

Witaj a czy dymi?

Pytasz czy dymi to muszę powiedzieć że tak lekko ale czy to dym czy to para to trudno powiedzieć a co do wymiany odmy jeśli jest wkład plastik to niema co wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było przed wymianą ale teraz wypycha i chlapie ale nie dymi z bagnetu też nie dymi. Szukam przyczyny bo auto trochę mam zmulone i nie wiem dlaczego?

 

 

jimmisek: Napisz jaki masz przebieg u mnie 120tyś

 

Witaj u mnie jest 150tyś.A dlaczego wymieniałeś odmę była jakaś przyczyna?auto zamulone w jaki sposób?

Jeśli chodzi o chlapanie olejem to przeczytaj odpowiedzi w tym temacie!Nie wierze ze przy dwóch takich samych autach byłaby taka sama usterka może powinno tak być ze chlapie,wypycha korek?!

 

Kurde już sam nie wiem byłem dziś zmieniać oponki i mechanik mi mówił że tak ma być. Dymek lekki jest (w dzień widać) i wypycha. Odmę zmieniałem bo tyle co kupiłem auto bez książki i nie wiadomo czy ktoś to zrobił więc dla świętego spokoju wymieniłem (Dodatkowo miałem też przygodę z turbinką więc i tak trzeba było zmienić). Dodatkowo podpiąłem auto pod kompa wykasowałem błędy (nie pytajcie jakie bo mi się śpieszyło i nie patrzyłem) no i auto zaczęło jeździć. Umówiłem się z mechaniorem że jak go znów zmuli to podepniemy pod kompa i będziemy patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a co do wymiany odmy jeśli jest wkład plastik to niema co wymieniać.

 

Kolego wkład plastikowy to jest sam separator i faktycznie nie trzeba wymieniać ale mi chodzi o całą odmę (obudowa) nr. 11 na rysunku.

 

http://img25.imageshack.us/img25/5143/227s.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile to prawda. Ale czytałem na zagranicznym forum, że tą odmę nowego typu nie trzeba już wymieniać, a jedynie przeczyścić więc sam nie wiem. Ja wymieniłem, bo nie wiedziałem nawet jaką mam, okazało się, że był tam mały "gąbkowaty" filterek który nadawał się do wymiany (odma starego typu). Ta obudowa, nie wyglądała na taką co by się miała zużywać, zwykły kawałek plastiku. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.