Skocz do zawartości

[E87] Modyfikacja lamp - światła do jazdy dziennej


irekka

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawię, "gessi" auto sprzed liftu (2005), a włączają się same gdyż pokrętło ustawione jest w pozycji - najbardziej w prawo, czyli światła zapalone, natomiast w idrive jest włączona funkcja daytime running lights.

Teraz, zastanawiam się czy jak bym kupił przełącznik z literką "A", czyli automatyczne włączanie świateł, ale mówicie że nie mam czujnika na szybie. Czy on jest wmontowany w lusterko?? Czyli musiał bym zmienić jeszcze lusterko na takie z czujnikiem (głośno też myślę), jeżeli tak to tak czy siak bez programowania się nie obejdzie. Ja sobie wymyśliłem tak: po montażu czujnika, przełącznika.. w pozycji "A" świeciły by, po odpaleniu auta, światła do jazdy dziennej, w tym przypadku drogowe o zmniejszonej mocy, po zmroku czy w tunelu rozbłysły by ksenony. Po przekręceniu na "0" przestaje świecić cokolwiek of course, pozycja normalnie jak jest.. itd. Czyli pełen automat, łącznie z dziennymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ehh

ja mam ori xenon z 2005r wszystkie czujniki, pokrętło z "A" i zawsze świeci sie sam xenon. w Autach przed lifotwych nie będa świeciły się same ringi do jazdy dziennej, ponieważ to są światła postojowe i one dają minimalna ilość światła. Też myślałem o tym pomyśle - ringi do jazdy dziennej (2005) ale to nie przejdzie. Byłem u mechanika, sprawdziłem i potwierdziłem :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipo jaka zatem jest funkcjonalność lamp przedliftowych w poz. A (automatyczne światła)?

 

czy tylko jazda bez świateł (co jak wiadomo w Polsce nie halo) i gdy czujnik zmierzchu zadziała włącza od razu ksenon, czy też są jakieś inne kombinacje automatycznych świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pokrętle A jest prawdopodobnie do tego , w niektórych krajach jest jeszcze że nie ma obowiązku jezdzić na światlach ( cały czas ) gdy mamy czujnik zmierzchu i ustawione na A przy np. wjechaniu do tunelu , czy garażu lampy zapalają się automatycznie .

Mój znajomy w Aurisie tak ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil odpowiedział na Twoje pytanie :mrgreen:

W Polsce przełącznik na A służy tylko do tego, aby światła się włączały razem z zapłonem. w innych krajach nie muszą być światła włączone w dzień i przełącznik "A" służy to zapalania świateł, gdy jest "ciemno"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu u mnie też udało się uruchomić światła dzienne. I generalnie jest ok, ale ... Widziałem kiedyś bodajże X5, który oprócz długich na pół gwizdka miał włączone również ringi. I tu pojawia się moje pytanie - jak włączyć ringi przy świecących się światłach dziennych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie światła dzienne to właśnie ringi poliftowe ,ja nie bardzo kumam Irku

Twojego pytania .Po przełączeniu na zwykłe światła ,świecą się i ringi i ksenony ewentualnie włączają się same (czujnik)

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek założyłem ponad rok temu :)

W samochodach przed liftem (po lifcie pewnie też ale to akurat bez sensu skoro są ringi homologowane do jazdy dziennej) można włączyć DRL - światła długie pracują jako dzienne - świecąc częścią mocy. Nie świeca wówczas żadne inne światła w samochodzie. A ja bym chciał żeby świeciły dodatkowo ringi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś bodajże X5, który oprócz długich na pół gwizdka miał włączone również ringi. I tu pojawia się moje pytanie - jak włączyć ringi przy świecących się światłach dziennych?

Nie wiem dokładnie jak jest w X5, ale prawdopodobnie tak jak u mnie w E46 mam dzienne z długich na pół gwizdka i jak włącze postojówki dzienne nie gasną. Może gość też tak mił, tylko wtedy oczywiście świecą się też z tyłu i podświetlenie deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie wiem dokładnie jak jest w X5, ale prawdopodobnie tak jak u mnie w E46 mam dzienne z długich na pół gwizdka i jak włącze postojówki dzienne nie gasną. Może gość też tak mił, tylko wtedy oczywiście świecą się też z tyłu i podświetlenie deski.

 

Ostatnio z ciekawości aktywowałem sobie światła dzienne z długich, i działa to tak samo. Przy włączonym silniku palą się długie jako dzienne, zapalając pozycyjne dzienne nie gasną.

 

 

Mam jeszcze takie pytanie.

Z tego co widziałem nowe modele BMW mają biały, zimny kolor ringów. Z jednej strony taka barwa światła jest bardziej widoczna w dzień i wygląda to rewelacyjnie, ale z drugiej strony (moim zdaniem) załączone xenony lepiej wyglądają z "żółtymi" ringami. Jakie jest Wasze zdanie?

 

Z tego co udało mi się wygooglować, te nowe światełka oparte są na diodach LED, temperatura barwowa 6500k.

 

Tak to wygląda w nowej serii 6:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw o co pytam się w moim poście "Diodowe światłą do jazdy dziennej" czy to co widzimy w nowej 6 jako światła przeciwmgielne na filmie - 3 duze diody jaskrawo się palące - to byłoby coś podobnego do tego co oferują jako "Diodowe światła dzienne" do np serii 1 czy też jest to tylko taka skromna namiastka tego co mamy w nowej serii 6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img560.imageshack.us/img560/5387/e9018.jpg na zdjęciu efekt po zamontowaniu tego zestawy doposażeniowego w serii 3 należącej do kolegi z tego forum, jak sama nazwa wskazuje są to światła do jazdy dziennej, więc zapewne nie mają takiej mocy jak te przeciwmgielne w serii 6. Ten zestaw świateł do jazdy dziennej jest dostarczany przez Philips'a dla BMW, można go znalezc taniej na allegro http://allegro.pl/led-daylight-swiatla-dzienne-philips-drl-2-x-4-led-i1609032345.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś ,jak ustawić by ringi i ledy się załączały po otwarciu z pilota ?

miałem tę funkcję ,super bajer ,ale jakoś to wyłączyłem poprzez komputer .

wie ktoś która to opcja w ukrytym menu ?

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś ,jak ustawić by ringi i ledy się załączały po otwarciu z pilota ?

miałem tę funkcję ,super bajer ,ale jakoś to wyłączyłem poprzez komputer .

wie ktoś która to opcja w ukrytym menu ?

 

Witam,

Musisz wejść w w funkcje BC i tam poszukać ikony klucz z ptaszkiem

I tam to się chyba wszystko zmienia, oprócz tego trzeba ustawić światła na automat.

jak nie pomoże to daj znać, to później poszperam w instrukcji bo teraz nie mam dostępu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek dzięki :wink:

mógłbyś mi dokładniej przypomnieć jak wejść w to menu to serio nie pamiętam :duh:

najlepiej łopatologicznie :mad2: :wink:

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhehehehe nie o to mi chodziło :mrgreen:

chodziło mi o ustawienie w komputerze ,mimo wszystko problem rozwiązany :cool2:

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hhehehehe nie o to mi chodziło :mrgreen:

chodziło mi o ustawienie w komputerze ,mimo wszystko problem rozwiązany :cool2:

 

Specjalnie byłem teraz w samochodzie z ciekawości jeszcze zobaczyć, ale w ustawieniach BC tego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.