Skocz do zawartości

e39 523i nie dziala sterowanie sglosnoscia radia


camelgd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w momencie przekrecania potencjometru nie zmienia sie glosnosc, to samo przy probie ustawiania glosnosci z kierownicy, nie wyswietla sie "Volume ...", tak jakby sterownik glosnosci padl. Myslalem ze koncowki mocy odmowily posluszenstwa ale na chlopski rozum chociaz powinnien sie wyswietlac poziom glosnosci, a tutaj zupelne echo. Radio: BMW E39 Business RDS Radio Cassette Player, p/n: 65.12-8 377 005. Macie jakies sugestie nim zamowie "nowe" radio? Dziekuje z gory i pozdrawiam. K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz niestety reset nic nie pomogl. W momencie obracania potencjometru radio nie reaguje, cala reszta dziala. Nie ma dzwieku ani na radiu ani na cd, dziwne ze nawet nie wyswietla sie poziom glosnosci, ani z galki ani z przyciskow na kierownicy. Jakies sugestie czy tylko rzeczywiscie zostaje mi wymiana radia? Dziekowac jeszcze raz. Pozdrawiam. K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to posprawszaj jeszcze wtyczki w radiu

mi kiedyś też zrobiło się podobnie - potencjometr przez jeden dzień nie działał ale szło zgłaśniać z kierownicy ...

kupno radia to też wielka loteria - ja kupiłem za 400zł bo w moim padły pixele a i był problem z balansem i zgłaśnianiem się za każdym włączeniem zapłonu - no a po niecałym roku w tym nowym wszystko znowu wystąpiło ...

tragedia nie auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Dajan za wskazowki, niestety wszystkie te czynnosci juz wykonalem nim w ostatecznosc postanowilem napisac tutaj zapytanie:( No nic, zostaje mi kupno "nowego" radia, zobaczymy co z tego wyniknie. Dziekuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja problemu:)

 

Blisko mnie byla osoba ktora chciala sprzedac identyczne radio (part number), po podlaczeniu jest ten sam problem - zero wskazania glosnosci i radyjko milczy jak zaklete. Gosc lakonicznie stwierdzil ze to radio nie posiada wzmacniacza ktory to powinien byc skitrany gdzies przy przednich glosnikach i zauwazyl ze to moze byc problemem. Czy ktos z Was spotkal sie z taka zagadka? Bo przyznam ze jestem w kropce i nie wiem co dalej z tym poczac. Dziekowac i pozdrawiam. K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Udało ci się rozwiązać problem? W sprowadzonym aucie jest niestety to samo, głośność stała, nie działą regulacja potencjometrem ani w kierownicy. Jest ustawiona na stałe, nieco za głośno... Tak jakby się głośność zawiesiła na stałym poziomie. Zaraz podłącze kompa i zobacze, może jakieś błędy są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam. Mam ten sam problem w e39 nie działa regulacja głośności na kierownicy jak i na potencjometrze i ustawienia dźwięku ( kreski na wyswietlaczu sie przesuwają lecz bez efektu ) tak jakby radio się zacieło, wie ktoś moze co jest grane? Z gory dziękuję za odp :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.