Skocz do zawartości

Jaki olej do520d M47N2 i czy lac cale 5.75 (dane z ks.ser)


Mazii_E60

Rekomendowane odpowiedzi

:D Witam !!!

Mam pytanie mam 520d M47N2 i chciały bym zmienić olej Tylko teraz na jaki ... (dodam ze nie jestem w pl tylko uk ) dostepne oleje to jakieś śmieszne firmowe(firma krzak :| ) o nazwach mi wcześniej mi nie znanych(Nie chciał bym zaszkodzić swojej Buni przebieg zbliża sie do 190 tys km ) ... nie ważne olej jaki mogę kupic to edge castrol( 0w30 ,5w30 czy 0w40 )lub GTX jaki wybrac ... a i oczywiście ile go wlać ...

Dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio zmieniałem to lałem Castrol Edge 5w30 pełen syntetyk. GTX to chyba półsyntetyk więc odradzam.

 

Sprawdź koniecznie czy masz autko z filtrem dpf. Bo jeśli tak to musisz zakupić specjalny olej nadający się do aut z filtrem dpf. Jeśli tego nie zrobisz czeka cię również szybka wymiana filtra dpf. W serwisie polecają 0w30 ale w katalogu castrola jest że ma być 5w30.

 

A co do ilość to mechanik powiedział mi że te silniki nie lubią niskiego stanu i lać do pełna 5,75L Ale tu to niech się specjaliści wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh...

Mam ten Nieszczęsny Filtr cząstek stałych ( co prawda jeszcze z autem nic się nie dzieje ale mam 1000 mil do wymiany i tez nie wiem czy go wymieniać czy jeździć tak aby go przeczyścić ( 3 bieg prędkość po wyżej 80 km/h i minimum 15 minut ) ... doradź cos :D ) Jak to sprawdzić czy jest już zawalony czy będzie jeszcze nadawał sie do dalszej jazdy ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem kolego. Ja bym zmienił olej i zaczekał na rozwój wydarzeń. Ponoć jak się zapcha filtr to uto słabnie i zaświeci się jakaś kontrolka. Co do trójki i osiemdziesiąt na godzinę to nie wiem - może i jest to jakiś sposób ale pewnie są lepsze. Niekoniecznie tańsze. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli 05Reg to pewnie masz DPF :!:

Napewno masz w ksiazce napisane jaki olej masz uzywac w swoiej bawarce :!:

Ja zalewam.....Castrol EDGE Turbo Diesel 0W-30,Longlife-04,MB 229.31/MB 229.51

 

 

P.s-(najlepsza promocja w uk na olej jest tylko w Halfords.....4L £35) w innych sklepach okolo £45/sprawdzalem 3tyg temu :!:

The ultimate driving machine.....B.M.W///M SPORT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ci olej MOTUL 8100 X-CLEAN 5W/40 specyfikacja BMW LL-04 więc pod DPF,Oleje MOTUL są stosowane w sporcie,według mnie ten olej jest o niebo lepszy od".CASTRATA". :norty: --Dla mnie jest przereklamowany i gorszej jakości,chyba że masz dostęp do oleju np. ze "Szwabowni".Na motulu Silnik ciszej pracuje,a i w kieszeni ci zostanie za 5 l płaciłem 12O ZŁ!(Pabianice).Zresztą mechanicy od bemek ci to potwierdzą. :mrgreen:

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak ostatnio zmieniałem to lałem Castrol Edge 5w30 pełen syntetyk. GTX to chyba półsyntetyk więc odradzam.

 

Sprawdź koniecznie czy masz autko z filtrem dpf. Bo jeśli tak to musisz zakupić specjalny olej nadający się do aut z filtrem dpf. Jeśli tego nie zrobisz czeka cię również szybka wymiana filtra dpf. W serwisie polecają 0w30 ale w katalogu castrola jest że ma być 5w30.

 

A co do ilość to mechanik powiedział mi że te silniki nie lubią niskiego stanu i lać do pełna 5,75L Ale tu to niech się specjaliści wypowiedzą.

 

 

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda. Ale zmieniłem zdanie i zdecydowanie odradzam castrola. Jakiś czas temu miałem problem z turbiną i przy okazji zajrzałem pod obudowę klawiatury. To co tam zobaczyłem napawa mnie przekonaniem że castrol to nie olej a gnojówka. Czyli tak jak koledzy wyżej napisali "przereklamowany" a to że ASO go poleca to raczej zabieg marketingowy niż zdrowy rozsądek. Obecnie jeżdżę na Mobilu i jak wyciągnę bagnet to widać że końcówka jest czerwona a olej jest klarowny i nie brudzi rąk. Na kastracie tą końcówkę miałem tak osmoloną że myślałem że jest ciemnobrązowa poza tym olej był czarny jak smoła już po 100km od wymiany. Jak zmieniałem na mobila to trzy razy płukałem silnik teraz jest spoko i nawet auto jakby żwawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.