Skocz do zawartości

330i swieci DSC i reczny


jarekz

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,mam problem z dwiema kontrolkami a mianowicie od kontroli trakcji i hamulca recznego,swieca caly czas,pokazalo mi 2 bledy na moim kompie carsoft 6,5 i te same u dwuch roznych mechanikow.5d8f-cluster interial sensor i 5e38-rotational rate sensor dsc pump,podejrzewam ze chodzi o 2 sensory ale nie mam pojecia gdzie je znalezc,szukam pomocy na forum bo mieszkam w anglii a tu [mechaniory]wymiennicy wymieniaja wszystko pokolei co im w rece wpadnie a ty placisz i placzesz,z gory dzieki za pomoc,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup czujnik oryginalny, nie jakieś zamienniki, które NIGDY nie działają tak jak powinny lub działają przez dwa dni

lepiej kupić używany, ale oryginalny, niż zamiennik, a najlepiej oczywiście nowy

chyba, że masz niebieski (a tak podejrzewam) to możesz kupić ATE, bo takie szły na pierwszy montaż, koszt takiego to gdzieś połowa ceny ori w serwisie bmw

 

sprawdź jaki masz kolor i ilość pinów w czujniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim samym błędzie, tym o internal cluster, musiałem ostatnio wymienic moduł DSC, częśc elektroniczna przy rozdzielaczu ABS + oczywiście kodowanie i programowanie. Wcześniejsza wymiana czujnika przy kole i czujnika skrętu nie pomogła, rzecz działa się w 330d z 02 roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
rational valve siedzi wraz z resztą jemu podobnych w kontrolerze ABS czyli właśnie tym module DSC, drugie pytanie chyba niepotrzebne, DSC= ABS, są ze sobą nierozerwalnie związane a rational valve to zaworek dozujący przerwy ciśnienia w układzie - działanie antyblokujące
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
witam ponownie,wymienilem modol abs a kontrolki dalej swieca.dalej wywala mi te same bledy czyli 5d8f - cluster interial sensor i 5e38-rotational rate sensor dsc pump,co jeszcze moglbym wymienic lub moze jechac do bmw aby ten modol moze wgrac,dodam ze kupilem go z drugiej reki.z gory dzieki za pomoc,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.