Skocz do zawartości

320d wymiana ŁOŻYSKA czy PIASTY tył ?


Ranger

Rekomendowane odpowiedzi

zaczyna się nienajlepiej, moja ślicznotka zaczyna niedomagać

huczy i lekko dudni już od 50-60km/h

powiedzcie mi kiedy wymienia się łożysko a kiedy piastę ? bo już nie rozumiem

 

z tyłu są tarczo-bębny,

jaka jest instrukcja wymiany tych części, da się to zrobić w garazu bez specjalnych kluczy ?

 

byłem u mechaniora przejechał się i powiedział, że łożyska a cena to 180-220 za koło + 150 wymiana... robi się z 660zł tragedia !

patrzę na ceny, a łożysko kosztuje ok 80-90 zł na 1 stronę

więc cena mechanika bardziej mi odpowiada piaście no przecież nie ma takiej przebity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Kolego ja kupilem ostatnio lozysko SKF po mallym rabacie zaplacilem chyba 115 zl...ale narazie nie wymieniam bo cos przestalo buczec...buczy mi jak skrecam...w tylnim lewym...pobuczy i na jakis czas przestanie...niewiem o co chodzi...;/ narazie lozysko lezy w piwnicy,,,heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem samo łożysko

muszę wymienić samo z siebie nie chce przestać stukać

chyba 1 str oddam do mechaników :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z łożyskiem w tylnym kole . Kupiłem Meyle cena ok 90zł za sztukę.

Ale najlepsze jest to że dzwoniłem do jednego mechanika chcąc umówić się na wymianę on się pyta mnie jakie auto ja mówię że BMW E46 a on że on się nie podejmie wymiany w tym modelu!

Zastanawiałem się czemu. Dzwoniłem do drugiego...i to samo!! Mówię co jest?

Zacząłem się trochę martwić ale zadzwoniłem do trzeciego mechanika tym razem z okolic Warszawy wymienił bez problemu. Cena 120 zł za stronę.

http://img200.imageshack.us/img200/2941/zdjcie0196001320x200320.jpg

...na tym osiedlu

gdzie BEEMKA jest

prawie jak BENTLEY...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ceny to u mnie podobnie kształtuje się

 

ile trwała wymiana bo słyszałem od 2-4h ?

ciężko jest wyciągnąć piastę i łożysko ?? byłes przy wymianie ?

czy takie łożysko da się wsadzić za pomocą imadła ? czy trzeba prasy ? nikt nie wymieniał tego sam ? fotostory ? whatever ?

robota wydaje się teoretycznie prosta ale może są jakieś problemy hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie byłem przy wymianie zostawiłem auto u mechanika ok. godziny 18 i następnego dnia w południe było już do odbioru więc nie jestem w stanie określić ile czasu to mogło trwać, ale pewnie tak jak piszesz jakieś2-4h

http://img200.imageshack.us/img200/2941/zdjcie0196001320x200320.jpg

...na tym osiedlu

gdzie BEEMKA jest

prawie jak BENTLEY...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem łożysko jakiś rok temu. Tył strona lewa. Strasznie wyło. Kupiłem łożysko Optimala za 120zł. Po roku i przejechaniu około 50tys km jest ok.

Robiłem to sam, jest trochę zabawy. Trzeba wyciągnąć wachacz, a żeby to zrobić pare rzeczy musisz ściągnać. Mi najwięcej czasu zajęło ściągnięcie bębno-tarczy. Był duży rant na szczekach od ręcznego i tarcza nie chciała zejść. Jak masz już wachacz na wierzchu wybijasz łożysko. Jest tam dwu-rzędówka.

Mi ono się rozleciało :p i ścianka łożyska została na wachaczu, w ruch poszedł fleks :) Nowe łożysko wbiłem za pomocą starego, bez żadnej prasy. Około 4h roboty.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.