Skocz do zawartości

530D koło pasowe? [zdjęcia]


bart80PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

to jest mój pierwszy post, więc grzecznie się przywitam :oops: i z góry dziękuję za informacje jakie znalazłem przed zakupem auta na tym forum :cool2: :cool2: :cool2: (bliźniaczy post także na bmw5r). Do tej pory w niczym pomóc nie mogłem, więc siedziałem cicho :D do pierwszej usterki :(

 

Przejrzałem forum i diagnoza forumowa jest koło pasowe i wszystkie znaki na niebie o tym świadczą, nawet moment, w którym się zorientowałem, że coś jest nie tak.. ruszanie spod marketu - to jakieś fatum? 80% przypadków piszecie "ruszając spod marketu..." "odjeżdżając spod marketu..." :P btw market francuski może powinienem jeździć do lidla albo aldi :D a tak poważnie:

 

Po odpaleniu auta od razu wyczułem "niestandardowe" drgania silnika (rzucanie), żadnych błędów (check OK) , klima OK, ładowanie OK, ale ale brak wspomagania :( przejechałem autem 500 m i zauważyłem, że na obrotach wyższych jest OK (jak wrzucę D lub R - wciśnięty hamulec - rzuca silnikiem mocniej niż na N) zatrzymałem się i zajrzałem pod maskę. Wyczułem smród spalenizny nie ON tylko guma oraz lekki dymek, sprawdziłam temp. auta i stwierdziłem, że do domu mam 5km, wiec zaryzykowałem i dojechałem bez problemu (turbo OK).

 

Z deczka przestraszony pospieszyłem na forum i znalazłem diagnozę jako koło pasowe. Zszedłem do garażu z latareczką + aparat i poza, jak sądzę, kawałkami sfajczonej gumy na spodniej pokrywie silnika nic nie znalazłem:

 

http://images39.fotosik.pl/534/ae1c50007df3be1cmed.jpg

http://images38.fotosik.pl/533/b2f3887248d43618med.jpg

 

Trochę się bałem, że to koło dwumasowe, ale po tym zapachu spalenizny myślę, że to koło pasowe. Mechanik we wrocku powiedział, żebym wybrał sobie moment bez korków (ta jasne.. chyba 3 rano :D ) i spokojnie bez kręcenia kierownicą na postoju przyjechał do niego (ok 11km) - myślicie, że to bezpieczne czy lepiej laweta? Dodam, że nie zapalają mi się kontrolki od ładowania itp. i tak sobie pomyślałem, żeby w tym ukrytym menu odpalić pokazywanie temp. i się wybrać w podróż, wiem, że jak pasek nie będzie napędzał pompy wody to może być kuku.

 

Zamówiłem już koło pasowe + paski dla świętego spokoju, odpowiednio Corteco i Continental.

 

Czeka mnie jeszcze wymiana kolektora wydechowego (spaliny w kabinie) na ten żeliwny oraz klapeczki w kolektorze dolotowym - do tej pory chciałem nowy kolektor, ale bumka zjadła właśnie swój budżet napraw na ten rok :D

 

raz jeszcze dzięki za pomoc forumowiczów i let the show begin!!

 

bArT

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nic ne pomoge w sprawie kola pasowego,ja jeszcze nie miaem tej "przyjemnosci"ale jak widac nie ominie to nkogo :cool2: tragedia

co do marketu to z poprzednim autem jak tylko pojechalem do ikea to mialem powazna awarie,raz wracalem z ikea do domu ponad 20km bez sprzegla,chyba to byl znak zeby kupic volvo a nie bmw :mrgreen:

a tak sie zapytam jeszcze jaki przebieg ma auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nic ne pomoge w sprawie kola pasowego,ja jeszcze nie miaem tej "przyjemnosci"ale jak widac nie ominie to nkogo :cool2: tragedia

co do marketu to z poprzednim autem jak tylko pojechalem do ikea to mialem powazna awarie,raz wracalem z ikea do domu ponad 20km bez sprzegla,chyba to byl znak zeby kupic volvo a nie bmw :mrgreen:

a tak sie zapytam jeszcze jaki przebieg ma auto?

 

aa no właśnie zapomniałem napisać 203 k. i przed zakupem dwoiłem się i troiłem, żeby sprawdzić jego autentyczność. Z tego co czytałem to ludziom pada między 150 a 200 k.

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie tak teraz doszło do mnie, że pewnie przy odpalaniu furki pierwsze szarpnięcie paskami i resztą osprzętu powoduje oberwanie tego koła :( stąd pewnie usterki występują prawie lub tylko zawsze przy odpaleniu auta..

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to ja podjechalem do mechanika tylko ze bylo to 2 km a i dodam nie kupuj zamiennikow tylko orginal ja musialem wymieniac 2 razy poniewaz przy 2500 tys obrotow zamiennik stuka cos jak by wpadalo w rezonans.

 

czy Corteco ~ 900 PLN jest OK?

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mialem to ja podjechalem do mechanika tylko ze bylo to 2 km a i dodam nie kupuj zamiennikow tylko orginal ja musialem wymieniac 2 razy poniewaz przy 2500 tys obrotow zamiennik stuka cos jak by wpadalo w rezonans.

 

czy Corteco ~ 900 PLN jest OK?

 

No wlasnie, kolega wyzej napisal nie kupuj zamiennikow, akurat nie drązylem tego tematu zbyt mocno, ale w serwsie w ktorym serwisuje swje auto powiedzieli ze nie ma sensu kupowac Corteco bo jest 150 zl tansze i tak nie dziala, więc moze cos w tym jest. To moze byc tak jak z tarczami , niby ATE robi dla BMW, ale Ci co przetestowali temat twierdzą , że to nie te same tarcze. POza tym , jak wymieniasz koło pasowe, to warto paski i rolki sprawdzic i wymienic jesli trzeba, a pewnie trzeba. Niestety koszty eksploatacji w przypadku 530d mogą być duuże, ale to zapewne wiedziałes przed zakupem... apropo wyczerpania budżetu, to radze podjac temat kolektora ssącego, albo nowy, albo wywal klapki, chyba ze zrobil to juz poprzedni wlasciciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.