Skocz do zawartości

Ustawianie Car&key NCS, DIS


Rekomendowane odpowiedzi

hmm alarm oczywiście mam, tylko był on montowany nie przez BMW, poprzedni właściciel zamontował i nawet fakturę mi dał :D myślę jednak że może uda się to skonfigurować ponieważ alarm działa z kluczykiem tzn normalnie się załącza przy zamykaniu, rozbraja przy otwieraniu i jeśli alarm jest włączony (auto zamknięte) i nacisnę zamykanie na kluczyku to po ok. 3sek uruchamia się alarm, czyli musi on być zintegrowany z komputerem samochodu (tak mi się wydaje).

 

a konkretniej o co chodzi z tym przyciskiem od centralnego? niby jest nicht_aktiv a działa normalnie (zamyka i otwiera), co się zmieni jak przestawię na aktiv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 825
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a konkretniej o co chodzi z tym przyciskiem od centralnego? niby jest nicht_aktiv a działa normalnie (zamyka i otwiera), co się zmieni jak przestawię na aktiv?

z nicht_aktiv chodzi o to że przycisk nie działa gdy samochód jest zamknięty od zewnątrz.

Pomyśl o złodzieju który wybije okno lub gdy nie zamkniesz szyberdachu :idea:

 

na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]ale bagaznika nie otworzy

 

zgadza się pod warunkiem że ktoś włamuje się do samochodu aby wejść w posiadanie rzeczy które w nim się znajdują, gorzej jeśli planuje wejść w posiadanie całego samochodu :nienie:

 

najchętniej "porozmawiał bym" z takim osobnikiem osobiście i pewnie nie była by to miła "rozmowa" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie funkcje w e39 '96 odpowiadają za sprawdzanie przepalonych żarówek postojowych i w halogenach?

 

pewności nie mam ale gdzieś natknąłem się że jest to związane z komendą : KALTUEBERWACHUNG_xxx

wiem że można dzięki temu wyłączyć sprawdzanie żarówek ale czy można ustawić sprawdzanie konkretnych to nie mam pojęcia, komendy nigdy nie testowałem więc pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Dla czego w FG nie mam mojego VIN tylko WBAAA00000CHxxxxxZ? I nie mogę wejść do EWS. Komunikat: Error at changing ZCS. ???

 

Update

I jeszcze jedno. Aktywowałem światła dzienne i miganie kierunków przy zamykaniu i teraz jak mam włączone do jazdy dziennej to cały czas świecą mi przeciwmgielne z tyłu. Która opcja za to odpowiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos dlaczego DISem nie moge robic kodowania E90 mam komunikat ze nie moze odczytac VINu z modulow, fejs OBD od nerwusa NCS, INPA dziala, diagnostyka DISem rowniez . jak zmienie na fistera i VM off to diody sa OFF i nawet diagnoza DISem nie dziala, tzn emulator glowicy jest DISCONNECT.

kolejna sprawa to jak zmienic jezyk na ang w NCSie i w DISie ale tylko w kodowaniu bo w diagnozie jest angielski.

i jeszcze jak zapisac prwidlowy VIN w wymienianym module bo mam inny sterownik od klimatronika uzywany i pokazuje mi VIN z innego auta.

 

dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem od czego to zależy? Bo kiedyś miałem tą opcję, a teraz zauważyłem brak :)

Mam stary LCM, zmieniałem TAGFAHRLICHT na aktiv, DRL_DIMMUNG na wert_02, PROGRAMM_PARAMETER na us.

Dwa dni temu zauważyłem to samo próbując włączyć :x Dzisiaj bawiąc się w/w parametrami miałem nadzieję ze dzienne i pozycyjne wlaczane dźwignia kierunkowskazow da się jakoś połączyć niestety albo jedne albo drugie :cry:

 

nie, u mnie to nadal jest,

z ktorego roku masz auto? albo ktora ver LCM? jakimi parametrami ustawiałeś dzienne?

 

Dzisiaj zaprogramowałem znajomemu dzienne w E39 z '00 - przed liftem i dzienne dzialaja razem z pozycyjnymi wiec pewnie LCM po 97 dopiero ma taką możliwosc.

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, u mnie to nadal jest,

z ktorego roku masz auto? albo ktora ver LCM? jakimi parametrami ustawiałeś dzienne?

 

Dzisiaj zaprogramowałem znajomemu dzienne w E39 z '00 - przed liftem i dzienne dzialaja razem z pozycyjnymi wiec pewnie LCM po 97 dopiero ma taką możliwosc.

E53 z 2002 roku, nie znam się zbytnio, wiec nie wiem jaka wersja LCM :D

u mnie dzienne są ustawione tak:

FL_DIMMUNG_ALS_DRL

wert_03

GED_FL_ALS_DRL

aktiv

 

Czyli chyba mam LCM 3 lub 4

 

FL_DIMMUNG_ALS_DRL na 04 jest za mocny (mówią że jedziesz na długich), bo mam ladowanie dobre i zarówki na dlugich philips +30%

 

DRL_DIMMUNG - ściemnienie

TAGFAHRLICHT_ECE - Uatywnienie funkcji świateł do jazdy dziennej

GED_FL_ALS_DRL - Używanie świteł długich jako świateł do jazdy dziennej.

 

w starym LCM 2 tak to powinno byc:

 

PROGRAMMPARAMETER_LCM

us

DRL_DIMMUNG

wert_02

TAGFAHRLICHT

aktiv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. potrzebuję pomocy w kodowaniu nowego sterownika ABS/ASC 0 265 900 001 (zakupiłem nowy) i przeczytałem, że muszę zrobić adaptację. Czy jest możliwość zrobienie tego w ncs-ie, jeśli tak to w jaki sposób?

BMW-Banditen Motor Wagen


INSTRUKCJA E46

http://www.wupload.com/file/194077137/Instrukcja_BMW_E46_PL.pdf

Komunikaty kompa niem-angielsko-polskie

http://www.wupload.com/file/194069634/komuinikaty_bmw.txt



----------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej będzie to zrobić DIS'em lub INPA

 

W przypadku INPA zakładka "active" wybierając moduł ASC/DSC

W przypadku DIS'a w sekcji "service function" lub "coding/programming"

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem aktywować światła dzienne i robiłem to wg poniższej instrukcji:

 

1. Oczywiście potrzebujemy interfejs do podłączenie się do bmw i program NSC-expert

2 Uruchamiamy NSC musimy stworzyć profil tak więc klikamy File-load profile - expertmode - OK

następnie File- Edit prifl - hasło: repxet - ok

wybieramy w car/key memory przycisk Individualisierung i zaznaczamy wszystkie 3 opcje czyli :

individualierung aktiv, kernfunktionen, trace individualizable FSW/PSW - ok

conistance check = sprawdza czy wszystko

klikamy przycisk FSW/PSW i zaznaczamy ptaszkiem FSW/PSW-Manipulate with FSW_PSW.MAN

OK OK

możemy zapisać ten profil żeby za każdym razme tego nie robić File -save i nazywamy np E46

3 W katalogu ncsexpert/work utwórz pusty plik FSW_PSW.MAN (np. w notatniku)

4 Kliknij F1 (VIN/ZCS/FA), następnie kliknij F3 (ZCS/FA f.ECU)

5 Wybierz swój samochód w oknie które się otworzy- E46 oczywiście

 

po 5 punkcie wyskakuje błąd: CHASSIS is faulty

Masz problem z DLR? Pisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo do przywrócenia ustawień przed kodowaniem służy backup plików NETTODAT,TRC i FSW_PSW.TRC

 

Czystym plikiem FSW_PSW.MAN lepiej nie próbuj tego robić

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo do przywrócenia ustawień przed kodowaniem służy backup plików NETTODAT,TRC i FSW_PSW.TRC

 

Czystym plikiem FSW_PSW.MAN lepiej nie próbuj tego robić

Na forum BMW-Diag właśnie to zalecają zrobić jak się coś pokaszani w modułach. W umie wgrywałem i nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ewentualnie wymiana Chassis :cry2: . Gdzie taki błąd znalazłeś?

 

W jaki sposób podmienić Chassis?

 

Nie no wygłupiłem się z tym. Zwykły żart z tym Chassis=Karoseria :cool2: Ale jakbyś poważnie chciał to patrz na Allegro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie wymiana Chassis :cry2: . Gdzie taki błąd znalazłeś?

 

W jaki sposób podmienić Chassis?

 

Nie no wygłupiłem się z tym. Zwykły żart z tym Chassis=Karoseria :cool2: Ale jakbyś poważnie chciał to patrz na Allegro :mrgreen:

 

ups :) no tak, może z wymianą poczekamy :)

 

A tak na poważnie, to mam przeinstalować INPE?

Masz problem z DLR? Pisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.