Skocz do zawartości

Bluetooth Nokia E52 i działa do momentu wyłączenia


Baranek74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

BT był już w aucie

Poprzedni tel Nokia E51 - nie potrafił skopiować książki (nie przeszkadzało mi to) ale zawsze się łączył z autem.

po zmianie na Nokie E52 (książkę potrafi czytać ) mam taki problem:

Parowanie przeszło bez problemu; w momencie kiedy włączę BT w telefonie i przekręcę stacyjkę wszystko jest OK - telefon wykrywa auto jako akcesoria audio i nie ma problemu z dzwonieniem odbieraniem itp itd.

Radio w aucie to standard business z małą monochromatyczną navi

http://www.intravention.co.uk/files/public/BMW_Radios/E46/E46_Radio_Nav_without_TP_button.jpg

 

I wszystko działa pięknie do momentu gdy nie wyjdę z auta.

po powrocie (BT cały czas włączony) ma jakieś problemy z połączeniami.

Albo telefon wykrywa samochód a nie potrafi się połączyć albo połączy sie ale nie przechodzi automatycznie w połączenie z akcesoriami audio i trzeba ręcznie w menu telefonu wybrać opcję "połącz z akcesoriami audio"

 

Męczy mnie to i irytuje w E51 nie było tego problemu. Wysiadałem wsiadałem wyłączałem BT w telefonie kiedy chciałem i zawsze nawiązywał połączenie z akcesoriami audio a w E52 wszystko ok do momentu zgaszenia auta.

Ustawiona autoryzacja itd itp próbowałem wszystkiego i za diabła nie mogę dojść dlaczego tak się dzieje :mad2:

Czy po prostu E52 tak ma ?

 

Za wszelkie sugestie i podpowiedzi dzięki

Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z Nokią E51 mam duży problem.

Na początku kolega mi sparował z Navi Prof Bmw i chodziło, ale co chwilę przełączało rozmowę na telefon, po chwili na zestaw bmw i tak na okrągło. Kontaktów z tel. wcale mi nie widziało.

Kilka dni temu wyczyściłem połączenia bluetooth w telefonie i chciałem znów sparować z bmw, ale nie udało się. Telefon nie znajdywał bmw.

Wczoraj wgrałem nowy soft do Nokii E51 i ...znajduje bmw, ale nie chce się połączyć. Próbuje łączyć ale po chwili rozłącza.

Nie wiem jak dojść z tym do ładu? O żadnym wpisywaniu kodu nie ma mowy, tel i zestaw w bmw o to nawet nie wołają, bo tel rozłącza próbę nawiązania połączenia po chwili.

Może ktoś pomoże.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednio miałem E51 i nie było problemów z podłączaniem i zawsze wykrywał jako akcesoria audio jak pisałem

 

Jeśli masz oryginalny BT może spróbuj wykasować wszystkie przypisane do BT telefony.

robisz tak samo jak parowanie

-kluczyk w pozycji 0

-wciskasz przycisk przy holderze na ok 3 sek(u mnie ten działa a na kierownicy nie i nie wnikam dlaczego ktoś już pisał o tym na forum)

-przekręcasz kluczyk w pozycję 1

na wyświetlaczu pojawi sie napis BT Parking czy coś podobnego

ponownie wciskasz przycisk z buźką na ok 8-10 sek w głośnikach pojawią się 3 lub 4 sygnały i coś tam na wyświetlaczu(nie wnikałem)

teoretycznie masz wyczyszczoną pamięć urządzeń BT w aucie

 

i teraz parujesz z autem telefon

-kluczyk w pozycji 0

-wciskasz przycisk przy holderze na ok 3 sek

-przekręcasz kluczyk w pozycję 1

włączasz BT w telefonie i robisz wyszukaj urządzenia BT

znajdzie coś takiego "BMWXXXXX" gdzie x to 5 ostatnich cyfr VINu

Robisz połącz i tu będzie potrzebny PIN do BT

Ja go miałem z papierami od auta jeśli nie masz musisz poszukać moduł BT w aucie i tam jest napisany

podajesz PIN ustawiasz jako akcesoria zaufane czy uwierzytelnione oraz łącz automatycznie i koniec

 

opisałem to dla E46 mam nadzieję że w E91 jest podobnie :oops:

Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzednio miałem E51 i nie było problemów z podłączaniem i zawsze wykrywał jako akcesoria audio jak pisałem

 

Jeśli masz oryginalny BT może spróbuj wykasować wszystkie przypisane do BT telefony.

robisz tak samo jak parowanie

-kluczyk w pozycji 0

-wciskasz przycisk przy holderze na ok 3 sek(u mnie ten działa a na kierownicy nie i nie wnikam dlaczego ktoś już pisał o tym na forum)

-przekręcasz kluczyk w pozycję 1

na wyświetlaczu pojawi sie napis BT Parking czy coś podobnego

ponownie wciskasz przycisk z buźką na ok 8-10 sek w głośnikach pojawią się 3 lub 4 sygnały i coś tam na wyświetlaczu(nie wnikałem)

teoretycznie masz wyczyszczoną pamięć urządzeń BT w aucie

 

i teraz parujesz z autem telefon

-kluczyk w pozycji 0

-wciskasz przycisk przy holderze na ok 3 sek

-przekręcasz kluczyk w pozycję 1

włączasz BT w telefonie i robisz wyszukaj urządzenia BT

znajdzie coś takiego "BMWXXXXX" gdzie x to 5 ostatnich cyfr VINu

Robisz połącz i tu będzie potrzebny PIN do BT

Ja go miałem z papierami od auta jeśli nie masz musisz poszukać moduł BT w aucie i tam jest napisany

podajesz PIN ustawiasz jako akcesoria zaufane czy uwierzytelnione oraz łącz automatycznie i koniec

 

opisałem to dla E46 mam nadzieję że w E91 jest podobnie :oops:

 

Dzięki bardzo za zainteresowanie.

Jeszcze dokładnie wszystkiego nie przetestowałem, ale problem z połączeniem E51 z Bluetoothem w E91 prawdopodobnie udało się rozwiązać.

Zacząłem od wgrania najnowszego softu do Nokii E51, później wykasowania wszystkich sparowanych tel. w aucie.

Po kilku próbach udało się nawiązać połączenia z zestawem bmw i wszystko działa jak dotąd dobrze. Na razie nie testowałem dłuższych rozmów, ale jestem dobrej myśli bo nie zauważyłem zrywania synchronizacji pomiędzy tel a bluetooth bmw. Zauważyłem również że mogę korzystać z książki telefonicznej na wyświetlaczu komputera.

Pozdrawiam.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło że czyta książkę

mi E51 nie robił żadnych numerów z łącznością i zrywaniem oraz automatycznym połączeniem przy przekręcaniu kluczyka

E52 to nie potrafi się połączyć jak wyłączę stacyjkę pójdę do sklepu i znów wejdę

Soft mam niby w/g Nokii najnowszy w telefonie a problem jest.

Nie wiem czy to nie ze standardami BT czy jak troszke załamany jestem

Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chodzi o model E52 to miałem ten sam problem.

Po wielokrotnych próbach usuwania konfiguracji z auta i ponownym parowaniu wszystko po kilku dniach wracało.

W końcu doszedłem że to nie jest wina auta tylko telefonu, mimo że ma najnowszy soft.

Żeby ponownie połaczenie zostało zestawione trzeba zrestartować telefon, a ponieważ restart przyciskiem aparatu jest uciążliwy (pin i strasznie dlugo trwa) zainstalowalem sobie w telefonie darmową aplikacje TouchRestart, która restartuje telefon w 10 sekund.

Poprostu wsiadając do auta musisz zrobić restart telefonu, trochę to uciążliwe ale przynajmniej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
chciałem wymienić telefon bo mam samsunga e250 i nie czyta książki telefonicznej. Jaki propnujecie telefon tak żeby była czytana książka i żeby nie było problemów z połęczeniem? Czy wgranie nowego softu do telefonu załatwiłoby sprawę? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
i tak po dużych bojach tzn. uaktualnienie softu telefonu samsung e250 zrobiło swoją robotę telefonik paruje się bez problemu i również czyta książkę telefoniczną. wszystko było by w porządku tylko nie pasuje mi telefon do adapteru zatrzaskowego który jest pod łokietnikiem (pasuje pod simensa s55). może ktoś ma jakiś pomysł? bo telefonik gdy jest w samochodzie szybko się wyładowuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.