Skocz do zawartości

przebarwienia na plastikowych listwach BMW X5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie po ostatniej wizycie na myjni bezdotykowej i polaniu auta "woskiem" na plastikowych listwach przy drzwiach , i listwach wokół szyb pojawiły się przebarwienia przypominające rozlany olej w wodzie ( takie niebiesko zielone smugi )

Problem polega na tym że szoruje to gąbką ale to nie schodzi ( a jeżeli już to bardzo bardzo powoli )

 

Dodam że te listwy myłem już kilkukrotnie a nadal wyglądaj tj. poniżej na zdjęciu

 

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/BrpIqgRbHZaHH0bADDEuEv4eSOxnGT

 

Mieliście może kiedyś taki problem ? ewentualnie wiecie co zrobić , czym myć lub w jaki sposób aby przywrócić czarny kolor listwą ?

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

cn_igi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czarne plastiki, szczególnie matowe, czyli "szorstkie' są koszmarem. Miałem X3 i zawsze problem z czarnymi plastikami nad kołami. Każde "najechanie" na nie woskiem pozostawiało ślad nie do zmycia. W moim przypadku najlepiej poradził sobie z tym oryginalny preparat BMW do plastików zewnętrznych. Nic lepszego nie znalazłem. Na forum w którymś z wątków czytałem o połączeniu z tzw "magiczną gąbką" (nawet taką najzwyklejszą od "Jana Niezbędnego"). Jakiekolwiek automaty trzeba omijać z daleka, bo nakładasz "cokolwiek" na wszystko (w tym na szyby, gumę), a wiadomo: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko to nie są matowe plastiki one są lakierowane także obawiam się że cif to tak średnio a opalarka odpada całkowicie

 

to są te które zaznaczyłem na zdjęciu

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/~klo9WZEQb1hZl67VkMLKA~__krx28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika z opalarką to nie ta liga - to pomysł na stare zdezelowane auto!

Dalej podtrzymuję środek do tworzyw sztucznych na zewnątrz BMW. On jest wprawdzie do plastików nielakierowanych, ale u mnie się sprawdził, miałem podobne przybrudzenia. Jeśli nie, to możesz spróbować GTECHNIQ P1 Nano Composite Polish - genialne produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika z opalarką to nie ta liga - to pomysł na stare zdezelowane auto!

Dalej podtrzymuję środek do tworzyw sztucznych na zewnątrz BMW. On jest wprawdzie do plastików nielakierowanych, ale u mnie się sprawdził, miałem podobne przybrudzenia. Jeśli nie, to możesz spróbować GTECHNIQ P1 Nano Composite Polish - genialne produkty.

Listwy to listwy , a patrząc na niektóre plastiki w bmw to nieraz w tych starszych są lepsze . Niestety taka jest prawda o nowszych autach :cool2: Ale i tak BMW jest najbliższe mego serca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wieczorkiem testujemy WD 40

 

GTECHNIQ P1 Nano Composite Polish

Ten środek mimo wszystko kupię bo jak oglądałem filmy to ładnie poleruje .

 

A z papierkiem ściernym to tak się trochę boję żebym nie spierniczył sobie tych listw

 

Dzięki za pomoc panowie , jak się tego pozbędę to dam znak co zadziałało skutecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.