Skocz do zawartości

320d wosk jaki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Ja osobiście stosuje T CUT Color fast do czarnego lakieru. Gdy kupywałem swoją e46 na aucie było sporo drobnych rysek pare grubszych i ogólnie lakier nie miał zbytniego połysku. Zastosowałem ten wosk raz, a po tygodniu ponowiłem zabieg. Teraz drobnych rys wcale nie widać, te grube są dość ładnie zamaskowane i nie rzucają się w oczy, a i lakieś świeci sie jak nowy:-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
narazie coś do 100zl ? te z sonax są dobre i godne polecenia? bo auto juz zaczyna mi się niepodobać bez ten lakier bez połysku z tymi ryskami po myciu

z tańszych tematów collinite 476,

jak chcesz sobie popróbowac , to kup tester Poorboy's World Black Hole i Poorboy's World Natty's Paste Wax Blue

mozesz też np: Dodo Juice DOUBLEWAX też jest tester

jak chcesz żeby dłuzej posiedział na samochodzie to kup polimer od sonaxa, Polimer net shiel :cool2:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
BSD bardzo dobry QD. Reszta taka sobie. W tej kasie Soft99 fusso do ciemnych lakierów + sonax BSD do odświeżania i masz auto piękne i bardzo trwale zabezpieczone. Mimo wszystko powodzenia, lepsze takie rzeczy niż T-cut czy Tempo :D :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
BSD bardzo dobry QD. Reszta taka sobie. W tej kasie Soft99 fusso do ciemnych lakierów + sonax BSD do odświeżania i masz auto piękne i bardzo trwale zabezpieczone. Mimo wszystko powodzenia, lepsze takie rzeczy niż T-cut czy Tempo :D :cool2:

 

zadowolony jestes z Soft99(wosku) ?, bo u mnie powłoki nie podeszły , lespzy sonax...

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Z softa jestem bardzo zadowolony ! Robi szał na lakierze, pięknie trzyma i nie ciągnie kurzu jak Colli. Jedynie zapach jest tragiczny, ale czego wymagać w tej cenie :)

Niestety obawiam się że będę musiał kupić nowy bo w zimie chyba lekko podmarzł i teraz nie da się go nakładać, jest jakiś wysuszony i pokruszony. Chyba że spróbuję go jeszcze podgrzać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Z softa jestem bardzo zadowolony ! Robi szał na lakierze, pięknie trzyma i nie ciągnie kurzu jak Colli. Jedynie zapach jest tragiczny, ale czego wymagać w tej cenie :)

Niestety obawiam się że będę musiał kupić nowy bo w zimie chyba lekko podmarzł i teraz nie da się go nakładać, jest jakiś wysuszony i pokruszony. Chyba że spróbuję go jeszcze podgrzać :|

 

wez kawałek i spróbuj podgrzac w ręce, rozetrzeć itp..., może go przemroziłeś

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
narazie coś do 100zl ? te z sonax są dobre i godne polecenia? bo auto juz zaczyna mi się niepodobać bez ten lakier bez połysku z tymi ryskami po myciu

z tańszych tematów collinite 476,

jak chcesz sobie popróbowac , to kup tester Poorboy's World Black Hole i Poorboy's World Natty's Paste Wax Blue

mozesz też np: Dodo Juice DOUBLEWAX też jest tester

jak chcesz żeby dłuzej posiedział na samochodzie to kup polimer od sonaxa, Polimer net shiel :cool2:

 

 

Czyli co najpierw woskujemy a potem nakladamy NetShield ? Samego NetShielda sie nie stosuje ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
narazie coś do 100zl ? te z sonax są dobre i godne polecenia? bo auto juz zaczyna mi się niepodobać bez ten lakier bez połysku z tymi ryskami po myciu

z tańszych tematów collinite 476,

jak chcesz sobie popróbowac , to kup tester Poorboy's World Black Hole i Poorboy's World Natty's Paste Wax Blue

mozesz też np: Dodo Juice DOUBLEWAX też jest tester

jak chcesz żeby dłuzej posiedział na samochodzie to kup polimer od sonaxa, Polimer net shiel :cool2:

 

 

Czyli co najpierw woskujemy a potem nakladamy NetShield ? Samego NetShielda sie nie stosuje ?

 

pozdr

 

nie, nie , zle mnie zrozumiałeś, nigdy nie próbowałem położyć net shielda na wosk... zawsze na oczyszczony, odtłuszczony, suchy lakier :D

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@ki35 dzieki za odpowiedz.

Dobra pochwale sie :).

Dwa tygodnie temu wstalem o 5:00 pojechalem na myjke, potem jeszcze jakies niedaciagniecia z myjni pod domem dopucowalem, nalozylem cleaner i wosk.

Robote skonczylem okolo 10:00 jak juz cien zaczal mi uciekac i ostatnie polerowania wosku prawie w sloncu konczylem. Ale udalo sie ...

I pomimo ze zastosowalem Turtle Wax (PFTE). Okazalo sie juz po zakupie, ze turtle wax do jakis najlepszych nie nalezy, ale z efektu jestem i tak bardzo zadowolony.

Lakier naprawde zaczal swietnie wygladac. Mam najbardziej odpucowana fure na dzielni :D. Wosku jeszcze zostalo sporo wiec zuzyje go do konca ale kolejny zakup to sprawdze NetShielda.

Glinkowanie sobie podarowalem bo bym sie nie wyrobil. Mimo tego efekt jest naprawde super.

Auto teraz w weekend mylem i naprawde jak sie je potem mikrofibra dopiesci to wosk cieszy. No i jechalem ostatnio w deszczu na S8 okolo 100km i jak zajechalem pod dom, to auto mialo na sobie duzo mniej syfu niz zazwyczaj - powiedzialbym ze nalezy do tych czystych :).

Nawet na felgi nalozylem ten wosk, to i pyl z klockow hamulcowych tak nie przywiera, mozna go szmatka zetrzec. Z tym, ze szmatka do wywalenia, bo jest tlusta od tego syfu, a prac sie tego nie oplaca.

 

A jak wplywa myjnia mechaniczna taka na bipi czy szelu czy tez innym statojlu na powloke wosku na lakierze? A moze to bardziej chodzi o detergenty jakich tam uzywaja ze ten wosk zostaje zmyty ?

 

pozdro 4 all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

chodzi o to i o to, detergenty, mikroproszki, szczotki, niszczą powłoke woskowa i lakier...

pomysl sobie ze iles samochodów było na tych szczotkach przed tobą a nie zbyt dokładnie są one czyszczone i tym brudem i

piachem z pianą automat myje Ci auto... :duh:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Ponieważ u siebie myję na automatycznej w większości a i lakier w Oplu "miękki" to już widać "zakola"...

 

 

witam, koledzy a możecie polecić coś z wyższej pułki?

Trzeba było brać auto z wyższej półki...

Nie ma co przesadzać ze środkami. Te z górnej półki nie są lepsze od tej średniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gdybyś szukał sklepu internetowego z woskiem do samochodu, to ja swój zamówiłem na stronie http://sklep.motogo.pl/pl/c/Woski-Sealanty/97 , ale niestety nie będę w stanie powiedzieć Ci, który masz wybrać do swojego samochodu. Ten sklep jest naprawdę dobry, ceny mają mocno konkurencyjne, ale za to produkty moim zdaniem są bardzo dobrej jakości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
polimerowa lub ceramiczna, ewentualnie ten wosk Collinite 476, moim zdaniem rewelacyjny

oczywiście coli jest spoko, ale przyciaga bród jak magnes :mrgreen:

 

polimer-sonax polimer net shield, kwarc-C1 Gtechnic/carpro-cquartz uk i kilka innych, ceramika crystal serum-Gtechnic

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.