Skocz do zawartości

E46 Porada - Uszkodzony błotnik


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety kilka dni temu moje Malenstwo doznalo uszkodzenia błotnika przedniego, zderzaka i swiatła, jako że to moje ukochane wozidełko i jeszcze nigdy nie było naprawian lakierniczo i blacharsko potrzebuje porady co było by dla niego najlepsze ??

 

 

Co jest najważniejsze dla mnie:

 

ŻEBY WYGLĄDAŁO I BYŁO ZROBIONE W JAKOŚCI FABRYCZNEJ TAK ABY NIE MOZNA BYŁO SPRAWDZIC ŻE BYŁ WYMIENIANY BŁOTNIK. GRUBOSC LAKIERU I JAKOSC MALOWANIA FABRYCZNA.

 

 

Opcje:

 

1. Robie wycene w domu i sam kupuje błotnik uzywany ale w kolorze auta zeby odrazu mozna było założyć, i wymieniam uszkodzone elementy na własna reke.

 

2. Ide do serwisu BMW mojego znajomego ktory obiecuje ze wstawi nowy błotnik i pomaluje go "pod czujnik" lakieru ze wlasciwie grubosc lakieru bedzie fabryczna. Mam fakture na naprawe z BMW. ale sam nie wiem czy to mozliwe z tym robieniem pod czujnik :( ??

 

3. Ide do Obcego serwisu BMW

 

 

Auto mam w pelni ubezpieczone

 

I BADZ TU CZLOWIEKU MADRY I SIE ZDECYDUJ.

 

 

Moze ktos sie znam i by mi cos doradził.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lakierowania "pod czujnik" jest to do zrobienia przez wprawnego lakiernika bez problemów. Sam coraz częściej tak lakieruje na zyczenie klijętów .Toyotiki czy inne japonce na 70 do 90 mikronów a lepsze auta typu BMW, MERC , CZY AUDI na 120 do150 mikronów. Nawet jak element jest uzywany :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻEBY WYGLĄDAŁO I BYŁO ZROBIONE W JAKOŚCI FABRYCZNEJ TAK ABY NIE MOZNA BYŁO SPRAWDZIC ŻE BYŁ WYMIENIANY BŁOTNIK. GRUBOSC LAKIERU I JAKOSC MALOWANIA FABRYCZNA.

 

Rozumiem, że chcez to po prostu porządnie naprawić. Czy naprawić w ten sposób, zeby ewentualny kupujący przeczytał w ogłoszeniu "bezwypadkowy" ??

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce porzadnie naprawic bo na chwile obecna sprzedac nie planuje, kupilem jako bez wypadkowy i chcialbym zeby taki pozostal bo to tylko drobna stluczka, ale strasznie mnie gryzie to ze jest uszkodzony i juz nigdy nie bedzie jak na poczatku, CHCE ZROBIC TAK ZEBY BYŁO NIE DO POZNANIA, ZEBY KAZDY PATRZAC NA NIEGO I NAWET SPRAWDZAJC CZUJNIKIEM POWIEDZIAL FAKT NIE MALOWANY NIE NAPRAWIANY. Wtedy bede spal spokojnie :) licze na porady (p.s. ma lekkiego hopla na punkcie tego autka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale taki bezwypadkowy to on obecnie nie jest już choćby dlatego, że został slad na Forum. Po prostu zleć fachową naprawę zgodną ze wszystkimi kanonami sztuki. Weź fakturę i ciesz się dalej z użytkowania.

A poza tym spójrz z boku w jakim sam się stawiasz świetle :nienie:

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem o Ci chodzi ?? ja tylko napisalem ze chce miec naprawiony najlepiej jak to tylko mozliwe zeby sladu nie bylo inaczej sumienie mnie bedzie gryzlo ze cos jest nie tak. Ja nikogo oszukiwac nie chce bo nie planuje sprzedawac autka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHCE ZROBIC TAK ZEBY BYŁO NIE DO POZNANIA, ZEBY KAZDY PATRZAC NA NIEGO I NAWET SPRAWDZAJC CZUJNIKIEM POWIEDZIAL FAKT NIE MALOWANY NIE NAPRAWIANY.

Tylko odpowiedzialem na to co sam napisałeś. W domyśle czujnikiem będzie sprawdzał ew. kupujący kiedyś. No bo chyba nie przypadkowy przechodzień:)

Wogóle nie rozumiem co ma czujnik do jakości wykonania naprawy?? Czy to ważne czy pokaże 120 czy 220 ??:)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam posiadam taki czujnik bo zawsze moge sprawdzic auto, nie chce nikogo oszukac bo zrobie fotki to naprawde tylko obcierka, szukam poprostu najlepszego sposobu aby naprawic auto zeby bylo nie do wykrycia nawet dla mnie (a czepaim sie pedantycznie wsystkiego) bo wtedy ja uznam ze moje auto jest bezwypadkowe i ze nic mu nie brakuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem żebyś wymienił błotnik, polakierował u dobrego lakiernika i nie ma tematu. A sam nie będziesz swojego auta sprawdzał czujnikiem przeciez bo i po co :).

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem w innym temacie, bo kolega raczył założyć ich chyba z 5 :duh:

Ciężko będzie znaleźć błotnik do przekładki. Jeśli masz hopla, to kupujesz nowy w serwisie, malujesz na wybraną przez siebie grubość lakieru i gra. Robisz fotki przed naprawą i masz przyszłemu kupującemu do wglądu (chyba, że jak piszesz, nie chcesz sprzedawać; jak rozumiem to jazda do zezłomowania po latach :shock: - wtedy nie ma znaczenia, czy auto jest bezwypadkowe). To wersja uczciwa.

Ja bym po prostu kupił błotnik używany, pomalował dziada w kolor, zrobił z 2 fotki przed i przy sprzedaży zaznaczył, ze auto bezwypadkowe po obcierce błotnika. Normalny kupujący zrozumie, z nienormalnym nie ma sensu dyskutować. Proste.

 

Pamiętaj, to, jak auto zostanie naprawione, nie ma żadnego znaczenia w temacie wypadek-bezwypadek. Auto jest po obcierce i nic tego nie zmieni. Jeśli jesteś uczciwy, to nie będziesz ukrywał tej obcierki przed kupującym, więc tym bardziej bym się nie stresował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sie wlasnie pytam jaka naprawa jest najlepsze, jezeli ktos sie zna na tym temacie. Czy uzyc Serwisu BMW (niby da rade pod czujnik lakieru pomalowac) czy prawda ??? moze.

Czy jednak skupic sie na wyszukaniu takiego samego blotnika w kolor i np samemu wymienic, w koncu bedzie fabrycznie nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, szansa na trafienie takiego błotnika w stanie do założenia jest praktycznie równa zeru. Piszesz, że nie chcesz oszukiwać, więc nie wiem w czym problem.

Ja mam dwoje drzwi wymienione po stłuczce. Kupione nówki w ASO, pomalowane w kolor, pod miernik. Koszt ponad 8k. A fotki przed naprawą w galerii mam i nie mam zamiaru sie napinać na bezwypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zielo wyczerpał temat. Od Ciebnie zależy, który wariant postępowania przyjmiesz.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisalem ze chce zeby kupujacy myslal ze to bezwypadek !! chodzilo mi o to ze chcialbym zeby tak wygladal i zeby bylo nie do poznania i dlatego zapytalem szanownych kolegow na forum. Jezeli ktos sie zna doradzi i tyle. Jestem pedantem jezeli chodzi o auto i tyle, musi byc jak fabryka inaczej w moim mniemaniu jest autem zle naprawionym , wiem ze sie czepiam i ze moze sie komus to smiesze wydac, ale jezeli chodzi o autko to bardzo o nie dban, nawet przeglady robie w kraju macierzystym producenta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym się zasugerowałem:

ABY NIE MOZNA BYŁO SPRAWDZIC ŻE BYŁ WYMIENIANY BŁOTNIK
ZEBY KAZDY PATRZAC NA NIEGO I NAWET SPRAWDZAJC CZUJNIKIEM POWIEDZIAL FAKT NIE MALOWANY NIE NAPRAWIANY

 

Jak wyżej, robisz fotki, kupujesz nowy błotnik w ASO, malujesz na grubość, będzie najbliżej ideału. Prościej już nie można. Powodzenia w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo naprawę zlecasz "w kraju macierzystym producenta". I tez gitara :)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslicie ze ubezpieczeni zgodzi sie zebym zrobil naprawe zagranica jak auto jest w polsce ??

 

To juz zupełnie inna kwestia. Podejrzewam, że będzisz naprawiał z AC. Nie wiem co za AC masz, czy chcesz to naprawiać bezgotówkowo, na kosztorys, czy masz udział własny, czy nie.

Ale w kraju, kolego, w kraju :)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwoje drzwi wymienione po stłuczce. Kupione nówki w ASO, pomalowane w kolor, pod miernik. Koszt ponad 8k. A fotki przed naprawą w galerii mam i nie mam zamiaru sie napinać na bezwypadek.

 

Wymiana, lakierowanie zrobiłeś w ASO, tzn. czy 8tzł to dałeś za całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi, listwy, uszczelki, wygłuszenia, kołki etc. kupowane u Smorawińskiego, malowanie i montaż w ASO Odojewski (opel), bo na miejscu, szybko, dobrze i 2-miesięczna Astra J gratis jako auto zastępcze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.