Skocz do zawartości

e36 nerki własna robota :) shadowline


Rekomendowane odpowiedzi

No poradziłem sobie sam jest to banalne moim zdaniem wręcz ... odkręciłem plastik z góry ( nad chłodnica i zderzakiem ) zaczepy od nerek wychaczyłem i normalnie je wyciągnąłem , i są już po malowane :) ( na czarno) jak wyschną dam fotę :)

 

http://img214.imageshack.us/img214/1104/zdjcie0012q.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Oczywiście najpierw wyczyściłem / wymatowiłem papierem ściernym / odtłuściłem *denaturatem

 

tak wyglądają jak skończyłem efekt rewelacyjny :) 3 warstwy podkładu / 2 warstwy lakieru :) tak według swojego uznania malowałem :) oczywiście spray-ami :d

 

(no i zaoszczędzona kasa :) nerki czarne na allegro od 150zł w górę ... gdzie wydałem 30zł na spray-e/denaturat i papier ścierny ) i około 1,5h czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
poniżej moja robota domowa :D shadowline

naprawde SUPER wyszło! gratuluje :handshake:

Najważniejsze żeby malować stopniowo cienkimi warstwami, po czym za każdym razem przetrzeć papierem i odtłuścić :] A na koniec pociągnąć jeszcze akrylowym bezbarwnym. Najlepszy efekt.

czyli rozumiem, że należy odczekać między nakładaniem kolejnej powłoki do wyschnięcia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne warstwy lakieru kładzie się wg zaleceń producenta. Obecnie lakiery samochodowe, kładzie się najczęściej "na mokro" czyli po przeschnięciu/odparowaniu poprzedniej warstwy, powiedzmy kilkanaście/kilkadziesiąt minut. Dzięki temu warstwy lepiej wiążą się ze sobą. Często na malowanych ponownie elementach schodzi bezbarwny, ponieważ baza wyschła zbyt mocno i klar nie związał sie dobrze z bazą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.