Skocz do zawartości

[e34] Wymiana progów oraz zardzewiałe dolne kanty od drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czeka mnie wymiana progów w mojej e34 gdyż pomału zaczyna brakować miejsca na lewarek. Stąd nasuwa mi się kilka pytań.

 

Wiadomo, jak każdy, chciałbym to zrobić tanio i dobrze ;-) Znalazłem takie o to progi http://allegro.pl/progi-prog-poszycie-bmw-5-e34-e-34-prawy-ocynk-i4119744529.html i nasuwa mi się pytanie: Czy warto to kupić? Kupował już to ktoś i montował w swoim samochodzie? Jestem w stanie zapłacić więcej za lepsze progi ale jeśli nie ma to sensu to po co przepłacać:) Czy te progi które pokazałem są wykonane z blachy cienkiej jak żyletki? I jaką kwotę mniej/więcej kasują blacharze za usługę wymianu progów, przy założeniu że sam przygotuję mu samochód (w sensie zdejmę zderzak, błotniki itp itd)?

 

Drugie pytanie dotyczy rdzewiejących kantów drzwi, tak jak na zdjęciu poniżej

 

http://images34.fotosik.pl/91/035f137a37b66399.jpg

 

Zdjęcie jest poglądowe i nie pochodzi akurat z mojego samochodu, ale u mnie to raczej troszkę gorzej wygląda, i boję się że nie będzie już czego szlifować więc pytanie jest takie: Czy są jakieś reperaturki tych 'kantów' ? Jeśli nie to czy idzie tak cienką powierzchnię jakoś naprawić? Z góry dzięki za odpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do progów. Myślę, że pożądny warsztat nie weznie się za wymianę, albo powie taką cenę, że Ty sam zrezygnujesz. Wymiana progów to posrana praca. Proponuję znalezc jakiegoś garażowca i zrobić to u niego bo w jako takim warsztacie ta wymiana będzie wyglądała mniej więcej tak samo, czyli po 2 latach zacznie wychodzić rdza. A cena będzie wyższa. Drzwi nie do uratowania. Pewnie ktoś tam się podejmie ich naprawy ale po roku rdza zacznie wychodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1400 to sporo za dużo :duh: :duh: myślę że do 1000zł się wyrobisz, zresztą zleży jak będzie spawane bo jeżeli nie po słupkach to malowanie praktycznie odchodzi bo masz tam czarny baranek. Kładziesz oczywiście podkład przed barankiem. A drzwi to faktycznie ktoś zrobi ale myślę że po zimie zacznie coś wychodzić ale nie tyle co jest. To że po 2 latach rdza na progach wyjdzie to już nie przesadzajmy, bo robiłem i robię trochę tego i widziałem już auta w których robiłem progi 4-5 lat temu i nic nie wychodzi
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.