Skocz do zawartości

e46 ncs i problem z kodowaniem modułu komfortu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy, potrzebuję pomocy w walce z zakodowaniem nowego modułu komfortu. Problem często poruszany, niestety, nie udało mi się znaleźć opisu, jak dokładnie trzeba to wykonać. Chodzi o nieszczęsny SG Codierindex, który w poprzednim module GM5 miał wartość 04, a w wymienionym ma 02, co blokuje całą procedurę. W którymś z wątków znalazłem informację, że tą wartość można zmienić, ale nie mam pojęcia w którym miejscu to zrobić. Nowy moduł działa, ale uwaliło mi kilka funkcji obecnych w starym (m. in. spryskiwacze lamp i czujnik deszczu) - chciałem przekodować go pustym plikiem .man, niestety problem z Codierindex blokuje wszystko. Może ktoś podpowiedzieć rozwiązanie, tudzież w jaki inny sposób zmusić nowy moduł do współpracy z interfejsem?

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak masz NCS 4.0.1

wybierz profil expertmodus

F1 > F3 > e46> EWS (AKMB lub ALSZ w nowszych ) > OK > F6 >F4 wybierz moduł >GM5 > OK i teraz w nastepnym kroku pojawi sie okienko SGET DATA

zmienisz w pozycji CBD name GM5.C04 zmienisz na GM5.C02 klikniesz ok , dalej F3 i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Przez poprzedni tydzień byłem w rozjazdach, dlatego nie miałem możliwości sprawdzenia wiadomości i ogarnięcia kodowania. Wróciłem do tematu dziś, przećwiczyłem podaną procedurę i widać pewne zmiany (wynikające z załadowania profilu expertmodus, zamiast własnego) - pojawia się okienko, gdzie mam możliwość zmiany nazwy. Do tego momentu jest OK. Niestety, przechodząc potem do kodowania (F3 Execute Job) program wywala błąd i przerywa procedurę. Opis błędu jest następujący: COAPI-1043: Fehler bei CBD-Dateiverarbeitung GM5.C02 oraz COAPI-1043: Fehler bei CBD-Dateiverarbeitung SG-CODIEREN. Nie ma znaczenia, czym koduję - czy pustym plikiem, czy wyedytowanym w NCS Dummy (NCS Expert czyta wsad z GM5 w trybie Codierdaten_Lesen) - efekt jest taki sam i taki sam błąd. Jakieś dodatkowe pomysły? SP Daten aktualne, sprawdzę jeszcze na drugim kablu i innej instalacji NCS'a, ale raczej będzie to samo...

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może być też inny problem ,

Ty masz E46 2003 , masz inny rodzja kodowania z FA niz modele przez liftu 2001/09 roku gdzie był ZCS

ZCS to kody GM SA VN używane są inne pliki do kodowania modułu a twój ALSZ i AKMB wybierają do kodowania pliki z FA zamiast ZCS ,

mogę ci zrobić symulację ZCS i pewnie swój moduł GM.C02 zczytasz NCS i nawet zakodujesz do serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem otwarty na wszelkie propozycje, jeżeli tylko jest szansa na ogarnięcie tego ustrojstwa. Moduł który teraz mam jest starszy niż auto, INPA podaje bodajże 2001 rok. Na poprzednim (który notabene też już był wymieniany i "dopasowywany" do samochodu) były informacje o wersji HW1.1 i SW3.1, aktualny ma bodajże 1.0 i 2.0. Zastanawiałem się nad znalezieniem i kupieniem kolejnego, w którym zgadzałyby się te indeksy, tylko, że nikt nie zagwarantuje powodzenia jego zakodowania i kolejna stówka w plecy. Sam odczyt modułu komfortu wygląda OK, wrzucam wsad w NCS Dummy i widzę, co jest pozapisywane i wszystko się zgadza z działaniem wyposażenia (tudzież niedziałaniem - wyłączony czujnik deszczu, brak spryskiwaczy lamp, za to jest alarm, którego nie mam i np. INPA wywala różne błędy jego czujników, bo ich po prostu nie ma). Robię sobie edycję tego co chcę, włączam/wyłączam potrzebne funkcje, eksportuję do fsw_psw.man - niestety, jakakolwiek próba zapisu do modułu w NCS Expert kończy się wspomnianym wcześniej błędem i tyle. W porządku, zatem co mam zrobić?

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam ponownie. Odpuściłem walkę z tamtym modułem i kupiłem inny, z wyższą serią HW i SW. Poprawę widać od razu, bo komunikuje się bez problemu, natomiast pojawił się inny problem. Zakodowałem go w NCSie pustym plikiem i pojawiły się potrzebne funkcje, jak np. otwieranie tylnej klapy/szyby, czy czujnik deszczu. Niestety, zupełnie nie działają lusterka - ani regulacja elektryczna, ani podgrzewanie, ani opuszczanie prawego po włączeniu wstecznego biegu. Niby za lusterka odpowiada inny moduł, ale chyba nie w wersji auta z elektrycznymi fotelami i pamięciami (a taką mam). Pytanie brzmi - jak "dopisać" tą funkcję do posiadanego modułu? Proszę o pomoc w temacie.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.