Skocz do zawartości

BMW E39 dołożone DSP oraz MK4 problem z kodowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zarejestrowałem sie na forum gdyż mam problem ze swoim autem, wcześniej nie było takiej potrzeby.

 

Posiadam BMW e39 523i sedan z 1996 roku, jakiś czas temu zostało dołożone przeze mnie DSP oraz nawigacja 16:9 mk4 z 2003 roku. Wszystko się odrazu uruchomiło lecz po kilkunastu sekundach traci dźwięk ale to chyba normalne w nowszych procesorach. Po podłączeniu do komputera NCS nie ma komunikacji zarówno z navi jak i z DSP, dodatkowo brak radia, godziny oraz daty na wyświetlaczu. Jest jednak opcja DSP w którą mogę wejść i sterować tonami. Działa również multifunkcja oraz zmieniarka

 

W programie BMW Decoder oprucz oryginalnego wyposażenia zostały dodane te dwie opcje i wygenerowałem nowy kod SA. Samochód przyjął go lecz dalej ncs nie może wejść w te moduły.

 

Czy jest taka możliwość że mam zbyt ograniczony licznik do tego sprzętu? Nie posiadam obc ani nawet ikonki samochodu. Pytam bo nie wiem czy jest sens bawić się ze zmianą licznika skoro może to w niczym nie pomóc. Ciężko było mi znaleść jakąś odpowiedz zarówno na forach jak i w wds. Może ktoś z was ma jakiś pomysł? Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracy jest sporo ponieważ trzeba rozebrac praktycznie całe wnętrze bez deski plus wszystkie boczki żeby dołożyć kable głośnikowe. Napewno musisz kupić wzmacniacz firmy loewe ponieważ tuner bm54 nie współgra ze starszymi wzmacniaczami philipsa i po podpięciu wszystkiego nie wychodzi z niego żaden dźwięk. Reszta kabli jest taka sama, niby różni sie wiazka między sedanem a kombi ale to tylko kilka kabli wiecej lub mniej i da sie z tym uporać bez problemów. Jak coś to pisz na Pw, a napewno pomogę.

Znacie kogoś z forum kto dobrze ogarnia kodowanie oraz linie i-bus oraz k-bus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz touringa czy sedana? Mój zestaw wyszedł około tysiąca złotych ale to zależy bo idzie taniej czasem znaleść. Ja u siebie dodatkowo zakładałem podswietlane klamki z zewnątrz, wewnątrz oraz oświetlenie pod boczkami wiec wiecej z tym zabawy. Najlepiej szukać kompletnych wiązek z drzwi wtedy nie tracisz czasu z dodawaniem każdego kabla z osobna i bawieniem sie z izolacją. Wtedy tylko wyciągasz stara wiązkę i wkładasz nową, wydaje mi sie to najlepszą opcją. Myśle że w jedną sobote powinieneś wszystko ogarnąć

 

Piszesz że masz dużą navi czyli auto powyżej 09.1998 wiec musisz szukać wiązki powyżej tej daty ponieważ inaczej skonstruowane są złącza między drzwiami a karoserią. W przednich drzwiach 4 kable przelożysz z przedliftowej wtyczki ale pozostałe dwa mają inny konektor (końcówkę) i jest z tym problem. Nie wolno tych kabli lutować wiec jeśli nie masz nowych konektorów to nic z tym nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli półkę z wnetrza auta? Trzeba ją ściągnąć zeby zmienić glosniki na 8ohm. Jesli chodzi o bagażnik i subwoofer to sprawa jest bardzo prosta ponieważ wystarczy go przykręcić na 4 śrubach i podpiąć wtyczke. Trzeba również pamiętać o wybiciu dwóch metalowych kółeczek z wnętrza bagażnika. Tamtędy przedostaje się dźwięk z subwoofera do auta, wystarczy w nie czymś stuknąć i odpadną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo właśnie o te kółeczka chodzi, bo gdzieś mi się obiło o uszy, że coś trzeba wycinać, ale jeśli są przygotowane otwory, które tak jak napisałeś trzeba wybić, to super. Kurczę teraz to się, że tak powiem napaliłem na ten zestaw. A po drodze można coś spierdzielić, czy w miarę dobrze sprawnie to idzie za pierwszym razem?ps i jeszcze głośniki w tylnich drzwiach są tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kółeczka sie ledwo trzymają i ręką jesteś w stanie je wybić. Problemów nie bedziesz miał jakichkolwiek jeżeli znajdziesz kompletną wiązkę do mk4 razem z dsp do sedana. Każda inna zmiana to wiecej zabawy. Napisz mi wiadomość Pw i podam Ci mój prywatny nr, pomogę z wszystkim od a do z do nie wszystko zgadza sie z tym co ludzie w internecie piszą. Jak znajdziesz jakiś zestaw to tez podpowiem czy wszystko jest w nim to co potrzebujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widzę że niczego nowego się nie dowiem. Możecie mi kogoś polecić z forum kto dobrze ogarnia kodowanie? Pisałem do moderatorów ale nie dostałem odpowiedzi.

 

Zmieniłem licznik na inny, taki z ikonką samochodu z dwa lata młodszego auta. Podłączenie było bardzo proste gdyż u mnie wystarczyło zmienić miejscami dwa kable oraz dodać jeden od manetki. Niestety nic to nie zmieniło jesli chodzi o DSP, dalej nsc nie widzi tego modułu.

Mając dostęp do pa-softa zakodowalismy licznik oraz mogliśmy wejść do DSP, zmieniliśmy w nim nr vin i teraz muzyka już nie gra wcale. Słychać tylko piknięcie po czym jest cisza. Zdesperowany podmieniłem lcm oraz GM gdyż myślałem że coś z nimi jest nie tak. Zakodowaliśmy wszystko niestety nic to nie zmieniło. Jakoś na dniach ma przyjechać znajomy i spróbujemy w jego aucie zakodować sam wzmacniacz DSP. Instalacja sprawdzana kilka razy. Powoli brakuje mi już pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie dostałem żadnych wskazówek walczyłem z problemem sam. Znalazłem gościa który posiada sedana z systemem DSP i zgodził sie pomóc. Przełożyłem wzmacniacz do jego auta, dźwięk sie wyłączał bo vin był juz zmieniony na mój, ncs-em ustawiłem wszystkie potrzebne opcje w GM gdyż mój wzmacniacz wcześniej grał w kombi. Włożyłem procesor do swojego auta i wszystko teraz chodzi jak należy, pojawiło sie rownież radio. Co prawda dalej ncs nie czyta DSP ale cała reszta chodzi wiec zostawiam tak jak jest.

Pomimo dużego wysiłku i przedewszystkim starganych nerwów gra była warta świeczki, jestem bardzo zadowolony z systemu DSP. Temat uważam za zamknięty, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie

Odkopie troche temat, podobnie jak u opolska E39 dolozylem dsp z navi mk4 i na wyswietlaczu brak opcji dsp, jedyny dzwiek jaki sie wydobywa to gadająca po niemiecku babka po wcisnieciu przycisku w podłkokietniku po za tym wszystko chyba dziala ale dzwieku zero nawet po wlozeniu kasety pod ekran, inpa dsp widzi wiec niby jakis to sukces, ale walcze już z tydzien i ręce opadają.

Takie rzeczy jak bezpieczniki czy zasilanie na wzmacniaczu jest

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

jestem w stanie podjechać do kogoś kto dał by rade to ogarnąc.

Za wszelką pomoc będe wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.