Skocz do zawartości

Szerszy problem z INPA/DIS


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam nadzieję, że nie zarzuci mi nikt zaśmiecania forum, bo starałem się znaleźć sposób na rozwiązanie swojego problemu, ale niestety nie udało się nic poradzić.

Problemy zaczęły się kiedy zechciałem zainstalować DIS, wcześniej używałem INPY i mogłem odczytywać LIVE data, sprawdzać/kasować błędy itp. po zainstalowaniu DISa program łączył się z głowicą itd., ale sypał błędami o różnych numerach i jak po dłuższym czasie doszedłem wszystkiemu winny (chyba) jest EDIABAS, a raczej jego wersja. Okazuje się, że jak wrzucam folder Ediabasa w wersji 7.3.0 to INPA działa, wykrywa zapłon, ale jak zmieniam folder EDIABAS na jakąkolwiek niższą wersję np. 6.4.3 lub 6.4.7 (które są wymagane do prawidłowego działania DIS) to INPA nie działa prawidłowo i nie wykrywa zapłonu. Używam kabla VIAKEN http://allegro.pl/interfejs-bmw-e39-e46-e60-e90-usb-1996-06-inpa-pl-i4963380542.html

Oczywiście kabel/urządzenie jest ustawione na COM1.

 

Ediabas 6.4.7: http://uploadfile.pl/pokaz/1126400---vcki.html

Ediabas 7.3.0: https://megawrzuta.pl/download/9e4101437dacecf170957f39c45bdeff.html

 

Czy ktoś może mi coś poradzić? A może jest ktoś z okolic Częstochowy kto mógłby mi pomóc odpalić jedną rzecz przez DISa?

Poniżej wrzucam paczki samego EDIABASA (bez ECU), może jest tam coś źle skonfigurowane? :/

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

 

 

 

PS: Działam na win7, ale próbowałem "gotowców" od Trandolfa, odpalania "czystego" winXP na wirtualnej maszynie i wszędzie mam dokładnie ten sam problem, INPA nie wykrywa zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem edytować pierwszego posta, czy napisać nowego, a może najlepiej usunąć temat? :)

 

Koniec końców poradziłem sobie ze swoim problemem i winnym okazał się być plik OBD.ini (lub jego brak, bo w EDIABAS 6.4.3 takowego pliku nie ma), natomiast w wersji 6.4.7 plik jest dostępny ale konieczna była zmiana jednej z jego linijek. Plik w takiej konfiguracji został również skopiowany do katalogu Windowsa C:\Windows i od tamtej pory ruszyła INPA i DIS zarówno na maszynie wirtualnej, jak i na fizycznym systemie(Win7). Być może komuś się przyda to co tu nabazgrałem, ale gdyby Admini stwierdzili, że temat jest do zamknięcia/usunięcia to nie zgłaszam sprzeciwu ;].

 

Pozdrawiam

 

"[OBD]

Port=Com1

Hardware=USB zamiast OBD

RETRY=ON"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.