Skocz do zawartości

Sprawdzenie webasto


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Chcialbym sprawdzic webasto ponieważ przestało chodzi ale jak wejdę w inpe i wybiorerę E83 karoserie nie widać opcji webasto a w E46 jest opcja webasto INPA 5.0

 

o c chodzi ?

Do diagnostyki ogrzewania jest fabryczne oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odłaczeniu akumulatora startuje i sie rozłącza a jeszcze wczoraj chodziło a jak polaczyc sie z inpa w celu sprawdzenia

 

Oryginalne oprogramowanie ze strony webasto, nim się połączysz, sprawdzisz i wykasujesz błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzewam temat, ponieważ udało mi się rozwiązać problem z webasto w swoim samochodzie. Pacjent to E61 benzyna.

Odczytałem błędy:


7A SHZH OKAY 3 Fehler eingetragen

9B29 24

9B2A 20

9B2E 21


INPA nie poradziła sobie z ich usunięciem. Wyglądało na to, że webasto jest zablokowane. Wyczytałem gdzieś, że Toolset32 jest w stanie je odblokować. Nie udało mi się odnaleźć takiej funkcji (wiadomo język wroga). Próbowałem skasować błędy toolsetem ale wyskakiwał taki sam komunikat jak w INPIE:


ERROR_ECU_CONDITIONS_NOT_CORRECT_OR_REQUEST_SEQUENCE_ERROR


Ostatecznie udało się webasto odblokować programem ISTA-D. Tym programem skasowałem też błędy. Po odpaleniu INPY błędy się już nie pojawiły.


Webasto w dalszym ciągu nie chciało wystartować, więc odpaliłem NCS i tam funkcję:


PTC - AUXILIARY HEATER WITH POSITIVE TEMPERATURE COEFFICIENT (PTC)


zaznaczyłem na nicht_aktiv.


Piec w końcu wystartował, jednak nie jestem przekonany czy miała na to wpływ funkcja PTC czy po prostu nadpisanie konfiguracji po odblokowaniu pieca. Możliwe, że wystarczyło zakodować pustym plikiem MAN.


Dodam jeszcze, że próbowałem wyciągać bezpiecznik, usuwać opcję wyposażenia (VO) i nic nie pomagało, błędy natychmiast wyskakiwały ponownie.


Mam nadzieję, że komuś się ta garstka informacji przyda, cześć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.