Skocz do zawartości

NCS - [e39] błąd przy odczycie modułu GM3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem odczytać z modułu GM3 czy mam wyłączoną lub włączoną opcję przy alarmie DWA. Miałem to zrobć według tego filmiku na Youtubie:

 

Niestety przy próbie odczytu GM3 wyskakuje mi taki błąd:

 

http://i.imgur.com/Q9UTFXX.jpg?1

 

Nie wiem czy to wina złego profilu w NCS (NCS ver 4.0.1) czy coś innego. Z racji, że jest to NCS 4.0.1 nie mam możliwości edycji profili - hasło repxet nie działa. Mam następujące profile:

 

Default mode

EXPERT MAN

Revtor's NCS Expert Profile

Expertenmodus

CAR&KEY MEMORY

NCS RADUMIR profile

Expertenmodus (Werkseinstellung)

Fisterprofile

SG Codieren mit ZCSUT,ZCS bei Anderung schreiben

 

Kabel jest raczej ok bo bez problemu mogę zakodować sobie światła dzienne itp.

Generalnie chcę zobaczyć czy jest możliwość dezaktywacji alarmu bo mi się wzbudza 15 minut po zamknięciu auta i mruga kierunkami - syrenę wyłączyłem kluczykiem aby nie wyła całą noc. Nie wiem tylko, czy z NCSa można to wyłączyć bo nie jest to alarm fabryczny tylko dokładany.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

GM3 ma inny index coding musisz zmienić na taki w okienku SGET DATA GM3.C04 według błędu

usuń z ZCS kod od DWA czyli alarmu i zakoduj cały samochód alarm zniknie ale błąd pozostanie ,

usunie się dopiero po odłączeniu alarmu od magistrali K

rozkoduj vin i zobacz czy masz opcje S889A

0899 00000080 0000000000000000 0000000000 1 ALARM_OPT_AL //DWA opt. Alarm

jak masz to według zdjęcia już masz alarm usunięty z GM (ZCS)

Według Vin to ty nie masz żadnego alarmu, może ktoś dokładał lub masz wymieniony GM3

zakoduj do serii profilem expertmodus GM3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój alarm jest dokladany -'sam go dokladalem u jednego szpenia we Wroclawiu po kupnie auta. Zastanawiałem się właśnie czy to wyłączenie coś w ogóle da bo raczej odnosi się do fabrtcznego alarmu a nie dokladanego. Będę musiał szukać przyczyny wzbudzania alarmu -wzbudza się dokładnie po 15 minutach. Co ciekawe - jak odepne kostki od klimatronika to się nie wzbudza. Jak wypne bezpiecznik od jeża wzbudza się dalej. Próbowałem też bezpiecznik od Webasto bo mi coś nie działa ale to też nie to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.