Skocz do zawartości

Pomoc przy kodowaniu NCS Expert


Frugo84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bawię się od pewnego czasu NCS Expertem i udało mi się zakodować kilka funkcji ale mam jeszcze kilka które chciałbym zmienić, a za nic nie mogę znaleźć które parametry za nie odpowiadają.

Czy możecie mi podpowiedzieć:

1. Jak wyłączyć dźwięk powiadamiający o niezapiętych pasach, dla mnie sama ikonka jest w zupełności wystarczająca.

2. Jak zmienić ilość mrugnięć "Miękkiego" kierunkowskazu, domyślnie jest albo jedno albo 3, a ja chciałbym mieć 4 lub 5, na pewno da się to gdzieś zmienić.

3, Jak zmienić ilość kilometrów między wymianami olej, nie mam zamiaru wymieniać oleju raz na 30000km i dobrze by było zeby auto przypomniało jak już ma taką funkcję, chciałbym ustawić 15000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie potrafi pomóc?

 

Co do punktu pierwszego to już ogarnąłem. Dla potomnych, aby całkowicie wyłączyć gong niezapiętych pasów(Ikonka na desce zostaje) w E90 rok 2007:

Moduł ABG

SBR_FAHRER_1 - fotel kierowcy

nicht_aktiv

 

SBR_BEIFAHRER_1 - fotel pasażera

nicht_aktiv

 

Jeżeli ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć coś o edycji pliku NETTODAT.TRC będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdyby kogoś interesowało jak zmienić ilość mignięć "miękkiego" kierunkowskazu to wygląda to tak:

Moduł FRM

Zmiana linii w pliku Nettodat.trc B 00340300,0010,FD,05,00,28,36,28,07,28,0F,00,00,00,00,0E,00,00

Zmieniamy wartość zaznaczoną na czerwono. Przy tym ilości mignięć poniżej:

1 raz 26 (HEX)

3 razy 2E (HEX)

4 razy 32 (HEX)

5 razy 36 (HEX)

 

Zaznaczam, że są to wartości dla E90 i modułu FRMFA.C12 na pewno w E60 są inne wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.