Skocz do zawartości

NCS General FA error


mcmt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety nie działa mi NCS. Gdy zaczyna odczytywać dane z auta (odczytuje poprawnie VIN) i pojawia się General FA error fehler beim at-ablauf allgemein.

http://tomaszewicz.com.pl/ncs/ncs.jpg

 

Ktoś z Kolegów wie co zrobić?

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci mówiłem, ktoś coś w aucie grzebał.

Prawdopodbnie jest wymieniony moduł LM lub CAS na taki z innego auta i numery zamówień są złe. Dodatkowo moduł może w ogóle nie pasować do Twojego auta

 

Nic więcej nikt prawodopodobnie Ci nie powie.

Trzeba porównać nr VIN sterowników w INPIE w AIF czy są takie same wszędzie, problemem na 90% będzie niezgodność numerów zamówień w sterownikach, lub sterownik niekoniecznie z tego auta.

Możliwoście jest wiele.

 

Dodatkowo jeśli sterownik np. LMA jest nowszy niż auto np LM2 to już data w FA musi być inna. Trzeba wszystko posprawdzać.

 

Możesz spróbować sam zaprogramować sterowniki, ale zadbaj o dobre napięcie i porządny kabel, najlepiej ICOM.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja miałem dziwny przypadek ostatnio w module MASK i MASK_GW pod inpa AIF był inny VIN niż samochodu więc postanowiłem zmienić tool32

ale dla pewności zczytałem go z ciekawości co pokaże i o dziwo w Tool32 pokazało inny vin taki jak w CAS, a inpa nadal pokazywała stary od poprzedniego właściciela , to że czasami pokazuje dziwne znaki tam gdzie vin (inpa AIF) to już dla mnie norma, prawdopodobnie po zmianie vin lub aktualizacji

oprogramowania vin zmienia pozycje, a inpa zczytuje z okreslonej lokalizacji w pamięci flash dlatego czasami takie krzaki AIF inpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

VIN jednego modułu był inny, nie wszystko bylo w FA. Kolega Mlodzik18 zaprogramował, działa. :cool2:

 

Dzięki za pomoc!

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem dziwny przypadek ostatnio w module MASK i MASK_GW pod inpa AIF był inny VIN niż samochodu więc postanowiłem zmienić tool32

ale dla pewności zczytałem go z ciekawości co pokaże i o dziwo w Tool32 pokazało inny vin taki jak w CAS, a inpa nadal pokazywała stary od poprzedniego właściciela , to że czasami pokazuje dziwne znaki tam gdzie vin (inpa AIF) to już dla mnie norma, prawdopodobnie po zmianie vin lub aktualizacji

oprogramowania vin zmienia pozycje, a inpa zczytuje z okreslonej lokalizacji w pamięci flash dlatego czasami takie krzaki AIF inpa.

 

Pisałem już o tym. Jak go zaprogramujesz to i uif będzie dobrze pokazywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.