Skocz do zawartości

INPA nie widzi kabla USB na WMware Win 7


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z polaczeniem sie kabla przez WMware w INPA. Wszystko robie wedlug instrukcji TRANDOLF. Tylko po podlaczeniu kabla do kompa w karcie INPA nie wyszukiwal mi sterowników kabla, wiec wygooglowalem je (CDM v2.12.18 WHQL Certified) i wkleilem na pulpit. Nastepnie przy wyszukiwaniu lokalizacji podalem sciezke i zainstalowaly sie pomyslnie. Lecz w menadzerze urzadzen wysfietla mi tak:

 

http://images75.fotosik.pl/840/443846471ad826a6m.jpg

 

Nastepnie zmienilem na com 1, lecz nic to nie dalo dalej w INPA nie ma kropek.

 

http://images78.fotosik.pl/841/29d93004f2e568f2m.jpg

 

http://images78.fotosik.pl/841/ac7d2cd8e11baf5fm.jpg

 

Chcialem diagnozowac przez DIS i lecz bez INPY nic z tego.:( Dadam także ze bez WMware Inpa dziala mi bez zarzutu na Win 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A skąd wiesz że twój interfejs wykrywa battery i ignition ???, a jak masz interfejs od viakena to musi być na COM2 inaczej nie widzi kropek

a na COM2 nie zmienisz ponieważ w EDIABAS 6.4.3 jest tylko COM1 można zmienić ale raczej tego nie dasz rady zrobić,

można podmienić EDIABAS 6.4.3 na EDIABAS 6.4.7 wtedy możesz ustawić COM2

tylko po co Ci te dwie maszyny wirtualne nie lepiej zainstalować Standard tools 2.3.0 (EDIABAS 6.4.7 ) prosto na windows nawet win 10 64bit

i diaghead (głowica DIS emulator) i z tej pozycji uruchamiać dis tylko na jednej maszynie nie trzeba się bawić w wykrywanie interfejsu i dodatkowo więcej

ram zostaje dla dis i nie zrywa połączeń .

I jak moderator informuje Cię po co zakładałeś nowy temat i tak pewnie nikt oprócz mnie nie będzie wiedział o twoim problemie , a jak byś napisał w temacie gdzie pisało 100 osób to wszystkim się wyświetli nowy post w temacie w który pisali na pierwszym miejscu i każdy go przeczyta .

Pisz po polsku To nie SMS abyś nie pisał polskich znaków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że twój interfejs wykrywa battery i ignition ???,a jak masz interfejs od viakena to musi być na COM2 inaczej nie widzi kropek

w win 7, bez żadnych maszyn mam kropki czarne w battery i ignition oraz mam ustawiony COM1.

 

a na COM2 nie zmienisz ponieważ w EDIABAS 6.4.3 jest tylko COM1 można zmienić ale raczej tego nie dasz rady zrobić,

można podmienić EDIABAS 6.4.3 na EDIABAS 6.4.7 wtedy możesz ustawić COM2 tylko po co Ci te dwie maszyny wirtualne

 

masz racje mam EDIABAS 6.4.3, Package: 1.3.

 

nie lepiej zainstalować Standard tools 2.3.0 (EDIABAS 6.4.7 ) prosto na windows nawet win 10 64bit

i diaghead (głowica DIS emulator) i z tej pozycji uruchamiać dis tylko na jednej maszynie nie trzeba się bawić w wykrywanie interfejsu i dodatkowo więcej

ram zostaje dla dis i nie zrywa połączeń .

 

Malo sie jeszcze znam na tym, lecz po zapoznaniu sie z INPA, chciałem spróbować z DIS, dlatego znalazłem instrukcje i postępowałem według niej. Dziękuje za dodatkowe informacje, poczytam w necie o tym i spróbuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zależy który, instalowałem kilka razy kkl i ten który reklamują jako swój, według ich instrukcji działa prawidłowo tylko na COM 2

i ja też instalowałem go i dział na COM 1 ale nie wykrywał battery i ignition,

a na ich sterownikach i na COM2 wykrywał zrobiłem przeróbkę EDIABAS 6.4.3 na 6.4.7 i dział poprawnie z INPA 3 dla old modeli , pewnie K-dcan dział na każdym z COMx (do 1 do 9 )

Ale jak koledze działa na COM1 poprawnie to źle zainstalował interfejs (pewnie sterowniki były jakieś inne zainstalowane i dlatego problem)

odinstaluj interfejs i odznacz usuń oprogramowanie

najpierw USB serial port COMx (odznacz usuń oprogramowanie)

a później USB serial Conwerter (odznacz usuń oprogramowanie)

odepnij interfejs zrób restart systemu wirtualnego XP zainstaluj tam sterowniki z płyty

lub zainstaluj interfejs manualnie tak jak na filmie ,

ale jak ktoś zainstalował sterowniki to po wpięci i wykryciu interfejsu na XP sam się zainstaluje, a jak są nie prawidłowe to będzie znowu taki sam błąd,

ale jak powiedziałem lepiej z jednej maszyny i masz po problemie, a tu mała pomoc

http://chomikuj.pl/M-car/BMW-car/Dis_v44+instrukcja+instalacji+Filmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.