Skocz do zawartości

[nsc expert] e46 - wykodowanie maty i klemy pirotechnicznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ktoś pomoże mi w wykodowaniu klemy pirotechnicznej i maty pasażera w e46 przed FL? Czytałem dużo na ten temat ale nie wiem co robię nie tak bo ciągle w Inpie są błędy i świeci kontrolka poduszek. Ktoś pomoglby ogarnąć?
http://i57.tinypic.com/55eyye.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do drugiego pytania - dlaczego chcesz wykodować mate? czy nie masz juź poduszki ? z systemem bezpieczeństwa lepiej się nie bawic .

Gdy pada mata w siedzeniu to montuje się emulator , a nie wykodowuje.

Jaki jest błąd z klemą ?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powypinaj wtyczki pod siedzeniem na wyłączonym zapłonie i powpinaj zrób to pare razy -często nie ma dobrego styku.

Klema pirotechniczna jak pada to auta nie zapalisz - z takim przypadkiem się spotkałem ,ale u Ciebie moźe być co innego ?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak by była wystrzelona na 100% to byś włączył tylko awaryjne i sos .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwsze uporaj się z matą , wtyczki tak ja Ci pisałem wyźej jak to nie pomoźe to emulator za 30 zł i potem zobaczymy .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie kupuj emulatora, często oszukują system poduszek że siedzenie nie jest zajęte, mimo że ktoś siedzi na siedzeniu, a powinno być cały czas zajęte

wykoduj NCS w ABG

 

ERKENNUNG_SITZBELEGUNG_1

aktiv

ERKENNUNG_SITZBELEGUNG_2

aktiv- mata pasażera

 

z aktiv na nich_aktiv

po wykodowaniu odepnij sterownik maty od głównego sterownika pod siedzeniem (z siedzenia wychodzą kable od maty, idą do sterownika zajętości siedzenia a potem do drugiego sterownika pod siedzeniem i właśnie tam odepnij wtyczkę i dopiero usuń błędy

tylko jak masz MRS2 to lepiej kupić emulator, ale od MRS3 już bez problemów można wydokować każdą poduszkę

ale dla usunięcia błędu trzeba ją odpiąć od systemu poduszek

viewtopic.php?f=48&t=294618

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Din ale jak wykoduje mate to moźe poduszka nie wystrzelic w razie potrzeby ? tak kiedyś wyczytałem na Angielskim forum .

Zakładałem dwa razy emulator u znajomych i nie było źadnych problemów - tylko trzeba kupić jakiś lepszy sprawdzony , a nie jakiś szajs.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To fakt z emulatorem, ale każdy sprzedawca twierdzi że jego najlepszy ,

jak kupisz to sparawdz w pa-soft czy siedzenie zajęte czy wolne powinno być zajęte z emulatorem .

a wykodowanie to ori przecież do bmw montują też siedzenia nie standardowe bez maty i po to jest kodowanie, omija system sprawdzania czy siedzenie zajęte , zobacz nawet w inpa a airbag kodowanie oznacza wyposażenie systemu, jak nie ma maty to system sprawny ale w razie wypadku i nawet

jak nie ma nikogo na siedzeniu pasażera to poduszka wystrzeli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.