Skocz do zawartości

[e60] Wymiana MULF na MULF2


duxi3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

W żadnym wypadku nie róbcie aktualizacji żadnego modułu MOST zwykłym kablem K-dcan , do tego jest jak na razie tylko

ICOM A + ICOM B most , tylko bramkę GW można zrobić zwykłym Kablem K-dcan nic więcej z most .

K-dcan tylko jak na razie K-line i na D-can niektóre moduły CAN nie wszystkie niestety i jak port Etnernet w OBD to ENET E-serie ale jak na razie to mało informacji jak to robić z winkfpt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiec tak zmiana daty na poliftową nic nie zmieniła po kodowaniu nie pojawiły się żadne inne opcje. Ale patrzałem u mnie w NCS pokazuje że mam RAD2.C03 przeglądałem w NCS Dummy jest też RAD2.C04 i w tym jest dodatkowa opcja USB_RAD2

 

Co tu dalej wykombinować doradźcie :roll:

 

Da rade moje radio zaktualizować do RAD2.C04 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse powodzenia są bardzo małe i będzie to trwało bardzo długo wiec musisz mieć dodatkowe zasilanie. Przez icom trwało to Ok 1.5godz.

 

Tak ten filmik pokazuje jak programować a na początku to jak dodać spdaten ale łatwiej jest użyć bmw coding Tool.

Edytowane przez mybeemer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie najlepszym rozwiazaniem jest znaleźć kogos z icom.

 

A moze lepszym rozwiazaniem jest kupic radio od lci z rocznika np 2008 ktore bedzie aktualne ?? Wtedy wystarczy podmieniac + dokodowac usb kabelkiem k+d-can

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to jakieś rozwiązanie jest

A twoje radio to nie wiadomo czy jest możliwość aktualizacji

sprawdz w Exx functional jobs > F3 AIF

zobacz czy MASK, data oprogramowania jest nowsza od daty produkcji ogólnie to ludzie programują najnowszymi plikami więc jest szansa że jest już najnowsze jak rok po 2010

możesz podać ZBnr to ci sprawdzę czy da się jeszcze aktualizować czy to już koniec

(jak w okolicach Lubelskiego to ja mam ICOM i robię aktualizację )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://serwer1677699.home.pl/bmw.jpg

 

Wychodzi na to że aktualizacja radia była w 2005 reszta w miarę aktualna.

Ja niestety jestem z wielkopolski więc do lubelskiego jest za daleko ale jak mogę Cie prosić to sprawdź mi czy da rade zaktualizować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I straciłbyś tylko czas i pieniądze niestety to twoje radio to już najnowszy soft

sprawdzilem na v54 sp-daten a już pewnie na v45 nic nowego dla starszych modeli 8X i 9X nie było

oto soft z v54 taki sam jak ten co masz dla MASK/CCC

6987900,0000000,6987900,A,0000000DA,0FFFFFFFFFD,000,1 I

chyba lepszym rozwiązaniem jest kupno nowszej wersji możesz nawet 2009 nie ma znaczenia że ty masz na K-line a nowsze jest na DCAN w OBD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak zmiana vin (lub bez zmiany jak ktoś umie ) (bez programowania Tool32 lub NCS) radio prof też ma most i wymagane jest programowanie

ICOMA /ICOM B most,

a później kodowanie z FA do serii można spróbować z nowszą datą to zależy co komu potrzeba,

moduł GW też vin i kodowanie z FA (jak masz PDC to ważne aby GW miało wpis PDC być może poprzedni właściciel radia go nie miał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I straciłbyś tylko czas i pieniądze niestety to twoje radio to już najnowszy soft

sprawdzilem na v54 sp-daten a już pewnie na v45 nic nowego dla starszych modeli 8X i 9X nie było

oto soft z v54 taki sam jak ten co masz dla MASK/CCC

6987900,0000000,6987900,A,0000000DA,0FFFFFFFFFD,000,1 I

chyba lepszym rozwiązaniem jest kupno nowszej wersji możesz nawet 2009 nie ma znaczenia że ty masz na K-line a nowsze jest na DCAN w OBD

 

A może na v55 lub v59 będzie nowszy soft ?? no bo chyba jakoś musi się dać rade to zrobić skoro te radia w lci i pre lci są takie same i nawet mają te same moduły czyli 2RAD

 

NCS pokazuje że u mnie jest RAD2.C03 a w NCS Dummy jest RAD2.C04 i w tym pliku jest dodatkowa opcja USB_RAD2 i czy na pewno nie da się tego pliku RAD2.C04 wgrać do tego radia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma potrzeby sprawdzać w SP-daten ista P 3.60 do żadnej jedynki z serii E87 nie ma już nowszego softu do żadnego modułu ,

oni poprawki robią ale do serii F i to nie tych pierwszych już , pamiętaj że w sp-daten E89

jest więcej modeli

E9X produkcja skończyła sie w 2012

E87 skonczyła się w 2010

E89 Z-seria

E84 X1 w produkcji jest jeszcze ale patrząc na ilevel to tylko na początku roku się zmienia więc poprawek robia też

a to że masz w NCS RAD2 to nie jest to samo w oprogramowania do programowania tam jest więcej opcji niż jedna RAD2

to że można coś zakodować w NCS to wynika z oprogramowania a nie kodowania jak z czytasz NCSDUMMY to możesz otworzyć trc w tym nowszym i tak nie będzie opcji do odznaczenia

(jest też tak że dodająć do FA opcje pokazują się nowe opcje do zakodowania )

Nie zaprogramujesz nowszym softem niz ten przewidziany przez BMW ponieważ wersja HW stoi na przeszkodzie, a tylko taka zgodność pozwala

na zmianę oprogramowania na inne niż BMW AG przewidzieli , co też można sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

nie znalazlem watku dotyczacego E91, a nie chce zakladac nowego tematu, wiec zapytam tutaj.

Chcialbym sobie dolozyc USB do CCC, aktualnie mam modul MULF. Rozumiem, ze musze zmienic go na MULF2 czyli zakupic:

1. Modul MULF2 (koniecznie HIGH, bo reszta nie miala wejscia na USB, tak?)

2. Wtyczke niebieska zeby przerobic te biala 61136920074

3. Kabel (czy ten bedzie odpowiedni 61129187009?)

4. Wtyczke USB/AUX (84109237653?)

 

Chcialbym to zrobic tak jak fabryka tzn. miec wtyczke w podlokietniku.

 

Pytania:

1. Czy lista czesci podana jest ok i moge zamawiac?

2. Ktoredy trzeba puscic ten kabel z bagaznika do podlokietnika? Jakies wskazowki?

3. Czy potrzebuje USB huba, zeby dzialal AUX?

4. Czy potrzebuje USB huba, zeby kiedys sobie podlaczyc iphone'a poprzez Y cable? Czy wtedy bede mogl nim sterowac z poziomu kierownicy?

5. Czy zakodowac sie to potem da kablem USB? Znalazlem sprzeczne informacje? Jesli tak to co dokladnie trzeba zrobic? VO: +KMP3, $6FL, $644 i zmiana roku na #0307 oraz kodowanie CAPPL i MULF2 wystarczy?

 

Z gory dzieki.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MULFa zmieniasz na MULF 2 High bo tylko High ma wyjście na USB

Potrzebujesz również niebieską wtyczkę 61136920074 lecz bez tego można się obejść bo to jest tylko nakładka na piny aby wtyczka nie wypadła

Kabel raczej nie ten co podałeś ponieważ to jest do radia Professional które miało wyjście USB w radio a do mulfa ten kabel może być za krotki (61129187009)

Wtyczka USB/AUX (84109237653) jest OK.

 

Ja kable puściłem pod kanapą i pod wykładzinke i do podłokietnika tylko robiłem to w BMW e87 a e90 jest bardzo podobne wiec tak będzie najlepiej i najszybciej oraz najwygodniej. USB HUB nie jest potrzebny żeby działał aux jednak w MULF2 HI misi byc podłączony pod MULF'a a nie pod radio jak to jest w przypadku MULF 2 LO więc jak będziesz już miał rozebrane autko żeby pod ciągnąć kabel USB do podłokietnika to odrazu podciągnij sobie kabelek 4 PIN z podłokietnika do MULF'a wieczorem podeśle schemat gdzie trzeba wpiąć aux pod które piny w mulf.

 

Wszystko zakodujesz kablem K+D-CAN dodajesz do VO: $6FL ja mam auto z 2004 i u mnie nie było konieczne abym zmieniał rok produkcji bo 5FL dodało sie bez problemu dalej kodujesz CAPPL i MULF2 i cieszysz się USB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany opis gdzie trzeba wpiąć kable do AUX to jest combox ale w MULF 2 Hi jest tak samo

 

 

http://fejwin.ru/bmw/combox/4.jpg

 

Tu masz foto chińskiego kabla połączeniowego co idzie od gniazda AUX do MULF'a 2 HIGH

ja kupiłem po prostu 2m kabla 4 żyłowego o przekroju 0,5mm poszukałem gdzieś takie konektorki i też to działa jak należy

 

http://i.ebayimg.com/images/i/182290744438-0-1/s-l1000.jpg

 

 

Aha będziesz potrzebował jeszcze wtyczkę do anteny bluetooth 61136918328 koszt w ASO to 12zł :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu waszych postow nasunelo mi sie pytanie - telefon bedzie normalnie dzialal tak jak do tej pory z MULFem? W sensie dzwonienie z zestawu glosnomowiacego?

Czy zeby to dzialalo to musze cos jeszcze przerabiac we wtyczce? Czy wystarczy tylko przejsciowka do podlaczenia anteny bluetooth?

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie normalnie dzialal. Mi nie chcial jedynie pobrac ksiazki telefonicznej ale po przekodowaniu pustym MAN z nowsza data produckcji #0307 zadzialalo. Po tym zabiegu przestal mi juz dzialac aux ktory mialem wyprowadzony z MASK ale dziala ten z mulfa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Mam problem z E60 a konkretnie z mulf

Od początku

Samochód był bez telefonu i Bluetooth ale miał pociagnieta instalacje

Dokupiłem moduł mulf oraz mikrofon koło lusterka dokodowalem wszystko i działa ale nie do końca

Nie importuje kontaktów z telefonu na wyświetlacz w samochodzie

Podpowie ktoś jakie wszystkie fa maja być dla mulf w E60?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poszło tylko jeszcze jeden problem tj cicho słychać rozmowę tj jest regulacja ale max głośność podczas rozmowy to może 30%

Na każdym telefonie to samo są się rozmawiać ale w czasie jazdy trochę za cicho

Szukałem wszędzie chyba i są opcje od głośności tel ale nic na każdej się nie zmienia

Ktoś pomoże?

 

Dobra zrobione trzeba było zaznaczyć w

MAX_PHONE_VOL_06 - MAXIMUM VOLUME FOR TELEPHONE

Zamiast

standard

Zaznaczamy

mulf - universal bluetooth hands-free system (ulf)

A na samym początku listy jeśli jest inaczej w

TELEFON_TYPE

Też musi być

mulf_phone - universal bluetooth hands-free system (ulf) telephone

 

Teraz aż za głośno ale zawsze można zciszyć :cool2:

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czy ktos wie jak wykodowac telefon z podlokietnika? Mam e60 pre-lci i nigdzie nie moge tego znalezc. Mam to uszkodzone wiec usunalem. Jak skanuje ISTA to trwa to bardzo dlugo bo nie moze nawiazac polaczenia z TEL (restartuje ring most itd).

 

W FA tego nigdzie nie moge znalezc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A nie masz $633 w FA

S633Preparation, mobile phone, Business

lub

S644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Instalacja tel. kom. z Bluetooth

podaj 7 znaków vin lub rozkodowany vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.