Skocz do zawartości

PA Soft 1.3.6 brak pinu 15 i 17. Jak skonfigurować COM?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem taki interfejs, podłączam go do 20 pinowego złącza wg. tego schematu:

gnd pin 19

12+ pin 14

k-line pin 20,17

l-line pin 15

I o ile na fejsie świeci się zielony led, to po odpaleniu na komputerze bmw scanner 1.3.6 jest tak jakby nic nie było podłączone (Windows XP Pro, płyta Gigabyte GA-G31MX-S2).

Potrzeba do tego jakieś sterowniki? Używam programu BMW Scanner 1.3.6. Albo ustawić opcje portu COM w systemie? lub w BIOSie ustawić jakoś communication port? (bo jest taka opcja)

Dodam, że INPA działa wybornie na tym samochodzie.

 

Liczę na Wasze sugestie, pozdrawiam!

 

//EDIT 05.08 22:50//

Zauważyłem, ze czerwona dioda miga przy wciśnięciu load units więc ma komunikację z komputerem ale jest error mówiący o braku komunikacji. Teraz wydaje mi się że wystarczy odpowiednio ustawić port COM, tylko jak???

//EDIT 06.08 14:58//

W porcie 20 pinowym nie ma pinu 15 i 17, czy to może być przyczyną? O ile dobrze wiem to pin 17 można zastąpić 20, ale co zrobić z 15 (L line)?

///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W porcie 20 pinowym nie ma pinu 15 i 17, czy to może być przyczyną? O ile dobrze wiem to pin 17 można zastąpić 20, ale co zrobić z 15 (L line)?

Musisz mieć ori port RS232w laptopie żadne przejściówki rs/na USB najlepiej na WIN XP 32bit

jak masz E39 z 99roku TDS jak w opisie to nie masz linii L (dla aut przed 96rok) masz tylko linie K na pinie 17 lub 20 (w przejściówce oba piny łączymy)

podpinasz interfejs do laptopa i do samochodu odpalasz laptopa (aby nie uszkodzić rs232) włączasz zapłon dopiero instalujesz pa-soft do portu rs232 nie potrzeba sterowników jak do USB 1.4.0

GND to pin 19

zapłon IGN to pin 16

akumulator to pin 14

linia L to pin 15

linia K to pin 20 najczęściej ale łączone z pinem 17 zobacz w swojej wtyczce obd 20pin okrągła w samochodzie

czy masz pin 17 czy 20 do lini K i czy masz pin 15 do linii L

COM1 lub jak producent interfejsu zaleca COM2 to trzeba COM 2 nic nie ustawiamy w porcie to nie usb

(jak nie masz instrukcji od viakena to mogę podesłać ale tam nic nie pisze jakiś konkretów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.