Skocz do zawartości

brak możliwości pracy DISem


Rekomendowane odpowiedzi

sprawa wygląda nastepująco:

-bmw e91 n47 320D 177km listopad 2008r

-INPA 5.0

-DIS v57 emulator XP na WIN7

-interfejs K+DCAN 16PIN

 

łączę sie z INPA i wszystko działa jak należy, wykrywa zapłon, odczytuje błędy itd.

sprawa komplikuje się gdy chcę przeprowadzić procedurę wypalania DPF w DIS.

DIS nie wyszykuje automatycznie auta i wyskakuje komunikat:

 

http://images78.fotosik.pl/748/280935329f3f8604gen.jpg

 

następnie wybierając ręcznie nie mogę wejść w sterownik DDE i wyskakuje błąd 200.28 (czy jakoś tak- nie zrobiłem zdjęcia)

 

jesli jest ktoś kto mógłby w jakimś stopniu mi pomóc to prosił bym o porady.

od razu powiem, że teksty w stylu wujek google, szukaj itd będę ignorował bo siedzę od 2 tygodni przed kompem i nie mogę znaleźć wyjaśnienia sytuacji

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiście zła konfiguracja dis

najważniejsze to karty sieciowe dla vmware

Vmnet0 - auto

Vmnet1

- konfiguracja Ediabas (tylko współpracuje z DIS 6.4.3 i Edibas 6.4.7 nowsze jak 7.3.0 nie współpracują )

- w ediabas ustawienia (EDIABAS/BIN/ ediabas.ini)

interfejs ADS lub STD:OBD (dla k-dcan na USB STD:OBD)

TCP/IP Configuration

[TCP]

;=============================================================================

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; RemoteHost

; Description : server address/name

; Default =

RemoteHost = 192.168.68.30

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; Port

; Description : IP communication port

; Value : 1000 < port < 30000

; Default =

Port = 6801

 

- uruchamiamy Diaghead (konfiguracja w options na sygnał 100%)

- uruchamiamy ifhsrv32 (lokalizacja C:\ediabas/bin/)

- wykrywamy głowice w DIS i łączymy ją dwa paski u góry świecą się

dopiero łączymy się z samochodem

(lepsza opcja na jednej maszynie vmware (tylko dis ) z dwoma maszynami vmware czyli dis i xp z inpa i ediabas bywa problem z wykryciem wewnątrz

xp interfejsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

EDIABAS nie może być 7.3.0 do dis pisałem u góry tylko 6.4.3 (inpa 3 16bit) lub Ediabas 6.4.7 ze standard tools 2.3.0 (działa w windows 64bit)

ediabas.ini jak pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
EDIABAS nie może być 7.3.0 do dis pisałem u góry tylko 6.4.3 (inpa 3 16bit) lub Ediabas 6.4.7 ze standard tools 2.3.0 (działa w windows 64bit)

ediabas.ini jak pisałem

Dziwię się twojemu cierpliwości pisać każdemu to, со milion razy napisane w internecie . Jacy ludzie są leniwi w poszukiwaniu informacji. Masz chyba za dużo wolnego czasu odpisywać dla każdego leniwego ))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIABAS nie może być 7.3.0 do dis pisałem u góry tylko 6.4.3 (inpa 3 16bit) lub Ediabas 6.4.7 ze standard tools 2.3.0 (działa w windows 64bit)

ediabas.ini jak pisałem

ok dziękuje za odpowiedzi, nie zrozumiałem do końca

 

 

EDIABAS nie może być 7.3.0 do dis pisałem u góry tylko 6.4.3 (inpa 3 16bit) lub Ediabas 6.4.7 ze standard tools 2.3.0 (działa w windows 64bit)

ediabas.ini jak pisałem

Dziwię się twojemu cierpliwości pisać każdemu to, со milion razy napisane w internecie . Jacy ludzie są leniwi w poszukiwaniu informacji. Masz chyba za dużo wolnego czasu odpisywać dla każdego leniwego ))))))))

po pierwsze nie nazywaj mnie osobą leniwą skoro mnie nie znasz, czasami każdy ma już dość siedzenia prze kompem żeby wyszukać informacje.

bardzo ciężko -szczególnie na tym forum- można znaleźć sensowne odpowiedzi bo wszystkie tematy są zawalone własnie takimi zbędnymi komentarzami jak Twój.

jeżeli ktoś ma jeszcze trochę chęci i chce pomóc jak kolega "Din76" to nie komentuj i nie nabijaj sobie postów.

po drugie doskonale zdaję sobie sprawę z tego że gdzieś kiedyś ktoś o tym pisał. tylko, że jestem laikiem w tym temacie i mam prawo zadać kilka pytań właśnie do osób które maja już jakieś doświadczenie bo nie pytam o to jak zainstalować program tylko o to że mam problem z konfiguracją także trochę wyrozumiałości :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

po pierwsze nie nazywaj mnie osobą leniwą skoro mnie nie znasz, czasami każdy ma już dość siedzenia prze kompem żeby wyszukać informacje.

bardzo ciężko -szczególnie na tym forum- można znaleźć sensowne odpowiedzi bo wszystkie tematy są zawalone własnie takimi zbędnymi komentarzami jak Twój.

jeżeli ktoś ma jeszcze trochę chęci i chce pomóc jak kolega "Din76" to nie komentuj i nie nabijaj sobie postów.

po drugie doskonale zdaję sobie sprawę z tego że gdzieś kiedyś ktoś o tym pisał. tylko, że jestem laikiem w tym temacie i mam prawo zadać kilka pytań właśnie do osób które maja już jakieś doświadczenie bo nie pytam o to jak zainstalować program tylko o to że mam problem z konfiguracją także trochę wyrozumiałości :cool2:

 

po pierwsze nie nazywaj mnie osobą leniwą skoro mnie nie znasz

Udowodnij mi inaczej, klikając na link poniżej

https://www.google.com.ua/search?ie=UTF-8&hl=ru&q=instalacja%20DIS&gws_rd=ssl

Tylko nie mów, że nie wiesz co to jest google )))))

Google daje ci odpowiedź setki razy szybciej za czas , kiedy robisz ten temat ))))))))))))))))))

bardzo ciężko -szczególnie na tym forum- można znaleźć sensowne odpowiedzi bo wszystkie tematy są zawalone własnie takimi zbędnymi komentarzami jak Twój

Ciężko znaleźć konkretną odpowiedź, bo przez takich jak ty , na tym forum milion takich samych tematów . )))))

 

to nie komentuj i nie nabijaj sobie postów.

ja komentuję konkretnie i na temat, ilość moich postów mnie nie interesuje

 

:cool2: :cool2: :cool2:

:search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w twoim linku z google jest że DIS nie działa z nowszą wersją EDIABAS? weź człowieku skończ bo robisz z siebie pajaca teraz. nie musisz czytać tematu i go zaśmiecać bo są osoby jeszcze którą chcą pomóc a nie cwaniakować bo się kiedyś coś udało. zalatujesz poziomem gimnazjum powiem ci chociaż nie wiem i nie obchodzi mnie to w jakim wieku jesteś. a teraz mam nadzieję że jak już nauczyłeś mnie korzystać z dobrodziejstw google to jesteś z tego dumny i zapiszesz w pamiętniczku. dla mnie to koniec tej bezsensownej rozmowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
gdzie w twoim linku z google jest że DIS nie działa z nowszą wersją EDIABAS? weź człowieku skończ bo robisz z siebie pajaca teraz. nie musisz czytać tematu i go zaśmiecać bo są osoby jeszcze którą chcą pomóc a nie cwaniakować bo się kiedyś coś udało. zalatujesz poziomem gimnazjum powiem ci chociaż nie wiem i nie obchodzi mnie to w jakim wieku jesteś. a teraz mam nadzieję że jak już nauczyłeś mnie korzystać z dobrodziejstw google to jesteś z tego dumny i zapiszesz w pamiętniczku. dla mnie to koniec tej bezsensownej rozmowy
gdzie w twoim linku z google jest że DIS nie działa z nowszą wersją EDIABAS?

nie leń się - szukaj i czytaj, wszystko jest napisane. Jasne, że łatwiej jest siedzieć, pić piwo i czekać na odpowiedź od kogoś.

ja nie rozumiem jednego - po co ci te wszystkie problemy z DIS, jeśli jest Rheingold ? Tym bardziej masz samochód roku 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.