Skocz do zawartości

KODOWANIE NCS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zaznaczam że jestem świeży jeżeli chodzi o kodowania w bmw.w grupie wv mam to w małym paluszku hhehe. zainstalowałem INPE wraz z NCS EXPERT . próbuję zakodować np światła dzienne wg instrukcji na forum lecz nic nie idzie. po wpisaniu hasła (REPXET) nic mi nie wyskakuje, żadne okienko . na YouTube widziałem filmiki z kodowań i wyglądało to całkiem inaczej niż ja mam. Proszę o pomoc a najlepiej jakies gotowce które pomogą mi się wbić w rytm BMW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam BMW standard tools 2.12 to jest pakiet aplikacji. NCS Expert najlepiej gdy jest w wersji 4.xx. A w nim klikasz File->Load profile i wybierasz Expertenmodus (OFFEN); znowu File->Edit profile->hasło repxet->wybieramy w car/key memory przycisk Individualisierung i zaznaczamy wszystkie 3 opcje czyli : individualierung aktiv, kernfunktionen, trace individualizable FSW/PSW - ok conistance check = sprawdza czy wszystko ok; klikamy przycisk FSW/PSW i zaznaczamy ptaszkiem FSW/PSW-Manipulate with FSW_PSW.MAN ->OK OK. Gotowe.

 

Trzeba jeszcze koniecznie ściągnąć SP Daten (bazy danych plików ECU oraz służących do programowania/kodowani przy użyciu BMW Standard Tools jak Tool32, INPA, WinKFP, NCSExpert, NCSDummy, itd.) najlepiej najnowsze np 3.58 oraz najlepiej program BMW Coding Tool by je w prosty sposób zainstalować. W tym programie klikasz kolejno Select SP-source, a następnie update sp-daten (tak samo klikamy dla poszczególnych modeli jak E39, E46, E53, E60 itd).

Dopiero teraz wchodzimy w INPA i patrzymy czy po włączeniu zapłonu mamy 2 czarne kropki, jeśli tak to możemy przystąpić do kodowania NCS Expert zgodnie z krążącymi instrukcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W oryginalnym Standard tools 2.12 NCSEXPER 4.0.1 nie ma możliwości edycji profili , tylko w wersji przerobionej w HEXedytor jest tak możliwość

ale po co ci edycja profili te co masz 3 które można znaleźć w sieci dają każdą możliwość kodowania ,

expertmodus - jest dla zmiany FA , ZCS i kodowania do serii modułów

Revtor's Expert NCS profile jest do kodowania przez plik man (właśnie do zakodowania świateł dziennych) z włączoną opcją SGET data

EXPERT MAN jest też dla kodowania przez plik man tylko nie ma opcji SGET data też nim zakodujesz światła dzienne

i wybierając ten profil możesz pominąć tworzenie profilu tylko bezpośrednio przejść do kodowania modułu według instrukcji

a tu trochę nauki z kodowaniem NCS

viewtopic.php?f=48&t=260787

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.