Skocz do zawartości

Inpa synchronizacja dde cas


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
pytanko do obeznanych, wiem ze w inpie jest opcja synchronizacji dde ews. w bmw e60 jest juz cas.jest tam jakas opcja resetu czy tez synchronizacji dde cas?- auto nie pali po wyjeciu aku.

Nie wszystkie wersje E60 mają CAS bywa też że EWS

masz dwie opcje synchronizacji

jedna to reset ( w przypadku jak masz ten sam CAS\EWS czy DDE/DME)

a druga to nowy zapis w DDE/DME ale można tylko raz jak jest nowy sterownik później zakończy się błędem próba zapisu kodu ISN

ale reset napewno zrobisz

łatwiej jest dis lub ista D tam masz wszystkie instrukcje jak robić

robisz na zapłonie reset synchronizacji i wyłączasz zapłon wyciągasz kluczyk (lub smart key) 10sekund i włączasz zapłon zapalasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też nie spotkałem to jakoś wersja nie europejska 8-cyl, ale czym się różni cas od ews tylko tyle że cas ma pamieć flash z aktualizacją softu

, a ews pamięć eeprom ze stałym programem (chociaż może na jakiś rynek wyszła opcja przejściowa) ????

Cas i ews to moduły zabezpieczeń, mają dane FA tak samo, w CAS dzięki wymiennemu softowi można wyeliminować wszystkie wady zabezpieczeń

a w EWS wychodził nowy model poprawiony ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trochę teoretyzuje z wersją przejściowa , nie jestem pewien na sto procent ale ktoś pisał do mnie kiedyś z pytaniem o EWS w E60 i też się wtedy zdziwiłem , jak bedę miał czas to poszukam info może coś znajdę,

zasadnicza różnica to CAS jest na CAN, a EWS na K-line, w pliku do MSV80.ipo po otwarciu tez jest wiele i EWS nie o CAS

ale jak wiadomo całe E60 jest na CAN (CAN H i CAN L) o różniej prędkości, tylko diagnostyka do 2007/03 pozostała na K-line w OBD2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

O własnie po 2 latach nieobecności kolega Tomtech się odezwał i znowu wszystkich poucza, na moje 500 postów drugi raz Ci się udało, chociaż na 100% nie wiesz :mrgreen: przecież piszę ze się nie spotkałem tylko tak w plikach pisze jak zwykle czytaj dokładnie .

Wstyd to napisać 5 postów i z siebie takiego specjalistę robić, a jak przychodzi co do czego to nic nie chcesz powiedzieć, tylko tajemnicą się zasłaniasz :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tu nie chodzi o tajemnice tylko o poziom i Twoje doswiadczenie,praktyka po kiego bede Ci tu opisywal jak ty tego nie panimaju :win a nawet jak zrozumiesz to po co ci to?

Właśnie moją część, skromnej wiedzy możesz sobie przeczyć tu na forum lub na innych nie zawsze pod nick din76, lubię się dzielić oczywiście wątpię że nie mógłbym tego zrozumieć skoro już tyle wiem, ale pozostanę jak zawsze skromny i powiem że nadal się uczę i pewnie tego co już wiem nigdy nie wykorzystam bezpośrednio, ale mimo to lubię się uczyć nowych rzeczy, a w twoim przypadku to wiem ze nie rozumiesz tego po co się ludzie uczą skoro nigdy tego nie wykorzystają, (nie wspominając o sprzęcie do bmw który posiadam)

A propo tego co pisałeś o tym jakoby już na tym forum byłeś pod innym nick-em i dużo pisałeś, skoro nie ma twoich postów to pewnie zostały usunięte

z jakiegoś powodu i sam nie chcesz napisać aby się pochwalić, więc podejrzewam ze zmyślasz lub coś ukrywasz , a znamy tu takiego co ukrywać musi swoją tożsamość internetową niestety z Lubelskiego ...

viewtopic.php?f=48&t=268191&p=2028624#p2028624

To co napisałeś o CAS przecież można było wywnioskować z postów które napisałem, i o mojej nie pewności też, ale mimo to

podjąłem merytoryczną dyskusję na temat tego czy jest CAS czy EWS i

dla czego nie może być EWS skoro komunikacja między sterownikami jest na CAN,

a EWS jest na K-line (mimo że pisze w plikach ipo nie cas tylko ews ale już nie raz poprawiałem pliki ipo w INPA i wiem że bywają błędy)

A ty zamiast skupić się na dyskusji chciałeś zaimponować lekceważąc uczestników tej dyskusji. Wstydź się :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Odgrzeje temat po części z innej beczki ale też chodzi o synchronizację dde. Mianowicie włożyłem silnik z m5 e39 z sterownikiem mss52 do e46 gdzie był ms43. Teraz pytanko jak to zsynchronizowac. Z tego co czytałem dde musi być przypisane do ews. Ale kolega din pisze cos o nowym zapisie zrobię to ista?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Istą można zrobić synchronizacje ale tylko jak kody ISN zgadzają się między DME (S62 M5 E39) a EWS

trzeba było EWS też od dawcy pobrać ,

a ty potrzebujesz zmienić kod ISN w EWS aby zrobić synchronizacje , poszukaj specjalisty co to potrafi i ma odpowiedni sprzęt do tego.

Jak byś mieszkał w lubelskim to bym Ci to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.