Skocz do zawartości

Błąd Inpy przy diagnozie niektórych modeli samochodów?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam taki dziwny problem, mianowicie przy diagnozie E85 Z4 z 2004r wyskakuje kilkanaście komunikatów (poniżej przykładowy) i program nie odczytuje błędów. Przy diagnozie E63 czy E87 nie mam takiego problemu. Podrzuci ktoś co może być-brakuje jakichś plików czy jak, może sugestie co gdzie dokopiować itd?

https://zapodaj.net/ebaf610a70359.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

95 = SYS - 0005 Nie znaleziono SG Opis pliku:

czyli nie dokonana została identyfikacja sterowników , jak z e60 i e87 działa to można wykluczyć interfejs

e85 to pewnie K-line na pinie 7 i 8 , ponieważ e60 i e87 ma tylko jedną linie K na pinie 7 (do 2007/03) to najprawdopodobniej masz

interfejs K-dcan i nie masz połączonych lini 7 i 8 dlatego nic nie znajduje nie zczytuje sterowników z pinu 8 samochodu

na pinie 7 masz silnik i skrzynie ponieważ nie masz tam błędów to nic nie pokazuje a reszta modułów jest na pinie 8 do którego nie ma dostępu

połącz pin 7 i 8 w interfejsie i będzie działać lub zrób sobie przejściówkę ponieważ jak połączysz trwale to znowu nie będziesz miał

diagnostyki z modelami po 2008 co mają CIC i ethernet w OBD

przejsciówka OBD2 na OBD2 piny

pin 1 IGN zapłon (+12V) KL15

pin 4 i 5 GDN masa

pin 7 Linie diagnostyczna K i tutaj w którejś wtyczce żeńskiej lub męskiej trzeba zlutować razem z 8

pin 8 Linie diagnostyczna K (tylko modele od 2000 roku e38, e39, e46,e52,e53, e83 , e85)

pin 16 +12V zasilanie napięcie akumulatora

 

(w interfejsie K-dcan są jescze dwa piny )

pin 6 HIGH speed CAN szybki CAN

pin 14 LOW speed CAN wolny can

ale w przejściówce nie ma potrzeby ich umieszczać ponieważ tylko wtedy jak ktoś zrobi sobie przełącznik odłączający pin 7 z pinem 8

kabla może być nawet 2m można użyc takiego 8 żyłowego UTP LAN kabel kosztuje na allego 5 zł 2m obcinamy końcówki rj45 i lutujemy do

kupionych wtyczek OBD2 (lub można też do OBD1 20 pin do modeli przed 2000 rokiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dzięki za wyczerpująca odpowiedz. Na ten czas zrobię mostkowanie między pinami 7 i 8 jakimś cienkim drucikiem i zobaczymy czy pomorze. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozebrałem wtyczkę OBD II i okazało się, iż pin 7 i 8 są ze sobą zlutowane. Może jakieś inne sugestie co może być, że Inpa sie nie łączy? Próbowałem w Z4 E85 połączyć się wybierając inne modele ale też nie daje rady. Poniżej jeszcze dwa zdjęcia komunikatów po podłączeniu do Z4. POMOCY......

 

5e57a678963c6.jpg.html

https://zapodaj.net/5e57a678963c6.jpg.html

 

fd07a93ccb827.jpg.html

https://zapodaj.net/fd07a93ccb827.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podjedz do mnie ja mam ICOM to napewno się połączę i pomoge ci skonfigurować to co masz i sprawdzimy ten twój interfejs

Jesteś z Ostrowca Święt. patrzę po rejestracji w danych masz do mnie 60KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do mnie ja mam ICOM to napewno się połączę i pomoge ci skonfigurować to co masz i sprawdzimy ten twój interfejs

Jesteś z Ostrowca Święt. patrzę po rejestracji w danych masz do mnie 60KM

 

Postaram się jakoś zorganizować i podjechać, odezwę się i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.