Skocz do zawartości

INPA - jak skasować błędy? [e39 99r.]


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam kabel ELM 327 OBD II USB z allegro i przejściówką na okrągłe złącze BMW, zainstalowałem INPĘ i NCSa na laptopie z Windows 10 zgodnie z tym tutorialem: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=223979 no i po odpaleniu auta, podłączeniu interfejsu i odpaleniu programu mam po prostu coś takiego:

http://i.imgur.com/Op5HrqK.png

co dalej? Muszę coś pozmieniać w ustawieniach portu COM? Na Windows 10 wydaje się to trochę nie do ogarnięcia.

Chcę skasować błędy airbagów, za pomoc będę wdzięczny :wink:

///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Po pierwsze to nie jest zainstalowana całkowicie inpa

zainstalowałeś tylko STandard tools 2.12 (baza bez bibliotek

w C:\EDIABAS/ECU/ (od 500 do 2500 plików)

C:\EC-APPS\INPA\ CFGDAT\ modele samochodów widoczne na pulpicie inpa pliki np E39.eng (zapis jest w pliku INPA.ini u ciebie jest czysty)

C:\EC-APPS\INPA\SGDAT\ pliki ipo (od 500 do 2500 plików)

ale nawet jak sobie zainstalujesz prawidłowo inpe to i tak nie będzie działać EDIABAS z ELM327 interfejsem

do e39 kup za 50zł interfejs K-line do BMW i dopiero będzie działać z INPA (EDIABAS to program pośredniczący między interfejsem a samochodem)

a INPA to obraz graficzny tego połączenia )

(jak nie masz e39.eng w menu to napisz do mnie podeśle CI )

windows 10 chodzi tak samo ja w każdym windows tylko interfejs w rejestrze serial trzeba uzupełnić z pliku reg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jest zainstalowana całkowicie inpa

zainstalowałeś tylko STandard tools 2.12 (baza bez bibliotek

w C:\EDIABAS/ECU/ (od 500 do 2500 plików)

C:\EC-APPS\INPA\ CFGDAT\ modele samochodów widoczne na pulpicie inpa pliki np E39.eng (zapis jest w pliku INPA.ini u ciebie jest czysty)

C:\EC-APPS\INPA\SGDAT\ pliki ipo (od 500 do 2500 plików)

ale nawet jak sobie zainstalujesz prawidłowo inpe to i tak nie będzie działać EDIABAS z ELM327 interfejsem

do e39 kup za 50zł interfejs K-line do BMW i dopiero będzie działać z INPA (EDIABAS to program pośredniczący między interfejsem a samochodem)

a INPA to obraz graficzny tego połączenia )

(jak nie masz e39.eng w menu to napisz do mnie podeśle CI )

windows 10 chodzi tak samo ja w każdym windows tylko interfejs w rejestrze serial trzeba uzupełnić z pliku reg)

Zainstalowałem ostatnio na nowo inpę z innego poradnika, teraz po polsku wyświetla wszystko, są już modele do wyboru, wszystko jak tutaj:

http://s1.fotowrzut.pl/LUE8UAO2OU/1.jpg

i mam taki interfejs z taką przejściówką:

http://i.ebayimg.com/00/s/NTkyWDYwMQ==/z/EH0AAOxy0bRTFPbW/$_35.GIF

Ale nadal nie łączy się z samochodem (w sumie nie dziwię się po tym co napisałeś)

Więc w ogóle nic w BMW nie zrobię z takim interfejsem? Nawet z innym oprogramowaniem?

///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pa soft to całkowicie osobny interfejs z dedykowanym do niego programem

Aha... :duh: Dzięki Wam za odpowiedzi, a wiesz może jeszcze czy INPĄ mogę sprawdzić jakie odległości wykrywają czujniki cofania i sprawdzić który z ich nie działa prawidłowo? Czy NCSem mogę zakodować moduł świateł?

Edytowane przez roochacz
///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem interfejs pod inpę od viakena za 50zł i nadal nie mogę się połączyć, polecicie jakiś dobry tutorial z instalacją na którym będzie działać ten interfejs? Wielu poradników próbowałem i nic.

Dodam też że na dołączonej na płycie do interfejsu wcale nie ma żadnego setup.exe jak to jest napisane w instrukcji, ale są za to sterowniki i spolszczenie.

fciyr+

///TDS Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.