Skocz do zawartości

[Exx] Winkfp problem z Airbag po aktualizacji MRS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj po raz pierwszy w swojej karierze zrobiłem z przymusu upgrade sterownika CAS (miałem problemy z ELV). Jako, że się udało zacząłem aktualizować inne sterowniki.

 

SP-daten-E89 5.40 + E89 55.0 Lite

 

http://s32.postimg.org/60kddk0ch/image.jpg

Niestety po aktualizacji MRS (Airbagu) pojawiły się błędy wszystkich poduszek i pasów bezpieczeństwa :(. Usuwanie błedów nic nie daje bo są one stale obecne.

http://s32.postimg.org/w9wpo8og1/P60505_195718.jpg

http://s32.postimg.org/luhcnucht/image.jpg

Proszę o pomoc bo jestem za granicą i mam tylko do dyspozycji kabel K-DCAN i lapka.

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

 

Gdzie znajdę w ISTA/D reset czasu? Sorki, ale szukałem i nie znalazłem.

 

Próbowałem zrobić przy pomocy tool32: sfz.prg i uruchomić systemzeit_starten lecz wywala error argument.

http://s32.postimg.org/6wqdfhrup/000096.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem i muszę powiedzieć, że w module MRS, można tylko sprawdzić status zapiętości pasów i czy pasażer siedzi. W moim przypadku nie czyta nawet tych danych. Można jeszcze skasować błędy i to tyle.

 

Czy jest możliwe, że nawet przy użyciu comfort mode w winkpf i wpisaniu VIN uwaliłem moduł?

Dziwi mnie, że przy pomocy tool32 nie jestem w stanie skasować czasu (na zagranicznych forach dawali radę przy pomocy tool32).

 

Czy mogę jakoś przywrócić poprzednią wersję softu dla MRS?

 

EDIT: może trzeba dokodować nowy soft przy użyciu NCS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki można zaaktywować w INPA w zakladce Select (ta pierwsza od góry) i tam special tests czy jakoś tak.

 

Może być też problem z kodowaniem, albo nie tym softem, ale z fotek wyglada że pasuje.

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat opanowany.

 

Trzeba było zakodować NCSem modul ABG i to tyle. Problem znikł.

Sensory działają, zero błedu. Dziękuję za zainteresowanie sprawą.

 

Detei-> Profil laden -> Expert mode -> VIN/ZCS/FA ->ZCS/Fa f. ECU -> E89 -> CAS -> BACK -> Process ECU -> ABG -> (SG Codieren) Excute job

 

Podpowiedź otrzymałem od kolegi z Ukrainy i od drugie z UK z obcego forum. Szkoda, że rodacy nie są tacy pomocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Temat opanowany.

 

Trzeba było zakodować NCSem modul ABG i to tyle. Problem znikł.

Sensory działają, zero błedu. Dziękuję za zainteresowanie sprawą.

 

Detei-> Profil laden -> Expert mode -> VIN/ZCS/FA ->ZCS/Fa f. ECU -> E89 -> CAS -> BACK -> Process ECU -> ABG -> (SG Codieren) Excute job

 

Podpowiedź otrzymałem od kolegi z Ukrainy i od drugie z UK z obcego forum. Szkoda, że rodacy nie są tacy pomocni.

 

... poradził sobie z zadaniem. :cool2: :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szkoda, że rodacy nie są tacy pomocni.

 

Ja ci powiem tak - ja już więcej niż pół roku w Polsce i do tej pory w szoku z tego, jak każdy skąpy w informacje ,na te informacje, które są swobodnie leży w internecie.

 

Kiedyś dla zabawy zapytał jednego jak zakodować migające stopy podczas nagłego hamowania, tak on mi odpowiedział "BFD" , a tam tych BFD wiele. Bo wszędzie chodzi o pieniądze i nic więcej. Tak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bo wszędzie chodzi o pieniądze i nic więcej. Tak to jest.

Panowie bez przesady w twierdzeniu jakoby Polakcy nie pomagali za darmo, zobaczcie ile jest odpowiedzi na tym forum, na licznie zadawane pytania

czy tylko obcokrajowcy odpowiadali, taki traw, zdarza się ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.