Skocz do zawartości

E60 kodowanie nowego modułu bluetooth


czaja23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje instrukcji jak zakodować moduł bluetooth po zmianie na tcu 1.5 ece. w NCS EXPERT.

Chodzi o zmianę opcji z $638A na $633.

Dodam że kodowałem lusterka i światła do jazdy dziennej.

Wiec temat powinienem ogarnąć.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

$633 VORB_TEL_BUSINE //HANDY VORBEREITUNG BUSINESS TELE-VERBAUT (BLUETOOTH + TELEMATIK PU03/05) einsatz 03/05 (PA190/195)

$638 TEL_PROFESIONEL RING_H //AUTOTELEFON PROFESSIONAL (ECE EVEREST) (auslauf 02/03 wird durch SA633 03/05 ersetzt werden)(PA190/195)

Najpierw zmiana VIN w TCU (tool32 lub WINKFPT)

edycja FA w CAS i LMA

kodowanie do serii z nowego FA, modułu aby zapisać dane samochodu (oczywiście wypadało by też inne moduły przekodować z nowego FA multimedialne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

GK most interfejs z ICOM to norma, nigdy bym nikomu nie radził aby robił programowanie jakiegokolwiek modułu z pętli światłowodowej bez icom

na k-dcan, i tak nawet z ICOM często moduły telefonu padają ,

Nie robiłem nigdy zmiany vin przez NCS chociaż widziałem funkcje do zmiany vin, ale to to samo co Tool32 idzie bez programowania, ja zawsze robię przez

Tool32 , szybko łatwo i zawsze sie udaje , oczywiście tylko w tych modułach co jest dowolne, a modułach airbag nie działa tylko programowanie .

W CAS i KOMBI nie działa tool32 i winkfpt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Założyciel tematu raczej nie miał styczności z icomem czy programowaniem,skoro zadaje takie pytanie na forum.

Kodowanie plikiem MAN to już prawie każdy ogarnia. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli nowy (tak jest w temacie) to zakoduje się z nowym vinem przy zmianie fa w VO.

Tcu z dobrym prostownikiem pójdzie przez can. Ja radio programowałem po canie i poszło. Fakt - trwało to godzinę.

Zmiana vin po przez programowanie winkfp to jest od strony softu a po przez tool32 od hardware.

Jak zmieni vin przez tool32 to ncs będzie widział nowy ale inpa w uif stary i na odwrót po programowaniu winkfp zmiana spowoduje prawidłowy vin przy odczycie w uif a ncs będzie widział stary.

A suma sumarum wystarczy zmienić fa w vo i zakodować sterowniki multimedialne i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tombo nie jest to prawda , jak zmienisz vin przez tool32 to tak samo jak przez WINKFPT nie ma znaczenia, tylko oczywiście tool32 ma większe ograniczenia

nie w każdym module da się zmienić vin (a w CAS ,KOMBI i DEE/DME nie da się w ogóle zmienić vin )

INPA w AIF czyta z określonego miejsca w pamięci dlatego po zmianie vin widnieją dziwne znaki, ale np TD-530 już zczytuje poprawnie VIN,

nawet tam gdzie inpa AIF widzi kropki lub znaki, dla działania modułu nie ma to znaczenia, nawet ista widzi poprawnie i przeprogramuje sterownik jak wszystkie dane się zgadzają tak samo NCS ,

Ale dla diagnosty to informacja że w danym sterowniku były już jakieś zmiany, że moduł miał już kiedyś inny vin i został do samochodu ponownie przypisany.

Jak dla mnie raczej nie programuj sterownika przewidzianego do programowania po most przez CAN, może ci się udać ale bardzo często niestety moduły padają w taki sposób, użyj lepiej Tool32 lub NCS do zmiany vin, a zapomnij o programowaniu winkfpt dobrze Ci radzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Trochę odświeżę temat.

Mam BMW E90 i padł mi moduł bluetooth MULF, jak wyczytałem z forum że to typowa usterka tego modułu, czyli odcinanie dźwięku w radiu, oraz brak połączenia z telefonem. Po wypięciu wtyczki światłowodowej z tego modułu radio gra bez problemu.

Wyszukałem w necie że aby naprawić moduł, trzeba przelutować układ BGA na płytce modułu oraz zaprogramować ponownie numer VIN.

 

Jako że jestem elektronikiem, przelutowałem wszystkie układy aby poprawić ich kontakt z płytką modułu, niestety nie mam za bardzo doświadczenia z kodowaniem :(

 

Czy ktoś mógłby mi zrobić jakieś instruktarz jak mógłbym sobie sam wprogramować VIN do tego modułu?

 

Mam zainstalowaną INPE i WinKFP ale nie bardzo wiem jak tam się poruszać, a nie chcę sobie przez przypadek unieruchomić samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

 

Trochę odświeżę temat.

Mam BMW E90 i padł mi moduł bluetooth MULF, jak wyczytałem z forum że to typowa usterka tego modułu, czyli odcinanie dźwięku w radiu, oraz brak połączenia z telefonem. Po wypięciu wtyczki światłowodowej z tego modułu radio gra bez problemu.

Wyszukałem w necie że aby naprawić moduł, trzeba przelutować układ BGA na płytce modułu oraz zaprogramować ponownie numer VIN.

 

Jako że jestem elektronikiem, przelutowałem wszystkie układy aby poprawić ich kontakt z płytką modułu, niestety nie mam za bardzo doświadczenia z kodowaniem :(

 

Czy ktoś mógłby mi zrobić jakieś instruktarz jak mógłbym sobie sam wprogramować VIN do tego modułu?

 

Mam zainstalowaną INPE i WinKFP ale nie bardzo wiem jak tam się poruszać, a nie chcę sobie przez przypadek unieruchomić samochodu...

To zalezy kóra wersja , nowsze wersje mają już dostep po CAN do kodowania i diagnostyki ,

do winkfpt to obowiązkowo ICOM A + B most nie ma innej drogi

Sprawdz czy masz dostepny w NCS moduł i możesz kodować

moge ci nawet zdalnie zmienic vin i przypisać do samochodu bedzie to trwało ok 1minuty i na zwykłym K-dcan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,


Wysłałem kiedyś swój moduł MULF do naprawy do pewnej firmy (BMW E90 2005 rok, CIC+BT). Jeśli dobrze pamiętam, to został on od nowa zaprogramowany. Natomiast dostałem informację, że bez dostępu do mojego auta, nie da się go do końca ustawić, żeby wszystko działało. Ogólnie moduł działa, BT działa, można dzwonić, zestaw głośnomówiący działa również. Jedyne, czego brakuje, to sczytywanie kontaktów z telefonu, wyświetlanie kontaktu podczas dzwonienia (wcześniej mi to działało i mogłem w iDrive wybierać kontakty).


Wiecie może co dokładnie trzeba zrobić, żeby wszystkie opcje działały poprawnie? Czy to właśnie chodzi o wgranie VIN auta do MULF?


Mam kabel K-CAN. Jeśli NCS Expert odczytuje moduł MULF. Czy to znaczy, że można ten moduł kodować tym kablem przez NCS Expert? Czy tylko ICOM wchodzi w grę?

Jeśli w moim przypadku można używać kabla K-CAN z NCS. To czy można go też użyć z innymi programami, np. WinKFP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jeśli jest dostęp przez CAN to zakoduj NCS do serii

profilem expertmodus (ncs 4.0.1) powinno działać w e90

jeśli nie będzie dostępu to tylko icom z most , nie polecam programowania winkfpt na 100% z kablem k-dcan padnie podczas programowania.

A tak swoją drogą to w tym serwisie nie mają ąż tak dużej wiedzy ja potrafię zakodować do serii pod każdy vin moduł bez samochodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam przeskanowalem dzisiaj auto e60 2004 programem ista+ bo nie działa mi bluetooth w aucie nie mogo go zaznaczyc w idrive, i po skanowwaniu wyskoczyło mi takie cos jak to ogarnac? Bład

S 0616 - Przerwane programowanie : Sterownik telefonu, S0195 - Komunikacja niemożliwa z: Sterownik telefonu.

Nie wiem co z tym zrobic? Może ktos podpowie jak to zakodowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.