Skocz do zawartości

KM_SERVICE_INTERVALL


lbarg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy zmieniając samo KM_SERVICE_INTERVALL wystarczy, czy też trzeba zmienić

 

Wg jednego z forum:

Inne auto niż moje

LITER_SERVICE_INTERVALL

m54b22_man_lim_sa988

SIA_LITER_GRENZE

m54b22_man_lim_sa988

tylko nie wiem co tu zmienić

 

Wg innego forum

LITER_SERVICE_INTERVALL

n42b20_man_lim

SIA_LITER_GRENZE

n42b20_man_lim

KM_SERVICE_INTERVALL

25.000_km

 

na

LITER_SERVICE_INTERVALL

n42b20_man_lim_sa988

SIA_LITER_GRENZE

n42b20_man_lim_sa988

KM_SERVICE_INTERVALL

11.000_km

 

bądź na odwrót tego nie wiem

 

ja u siebie w e83 mam tylko taka opcje

 

SIA_LITER_GRENZE

n46b20_man_e83

 

czyżby to zmienić na:

SIA_LITER_GRENZE

n46b20_man_lim_sa988

 

Co więc jeszcze zmienić oprócz KM_SERVICE_INTERVALL bo u mnie po zmianie na 12000 (niżej się nie dało) jakoś dziwnie licznik odlicza i nie zgadza się z kilometrami przejechanymi, wyczytałem że trzeba coś zmienić w tych dwóch liniach (bądź jednej bo tylko taka mam) powyżej. Proszę o podpowiedzi ? Dziękuję z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podaj jaki to KMB i użyj ncs dummy do zmiany FSW_PSW.TRC na MAN i zmiany opcji na 12tyś

ja zmieniałem w KMB na niższe opcje i poszło bez problemów samo KM_SERVICE_INTERVALL ale właśnie przez NCS dummy

a dźwięk przy kodowaniu licznika taki w KMB to norma i reset wszystkich ustawień BC zegara itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmieniłem na 12 tyś ( niżej nie można przynajmniej u mnie 11 tyś i 10 tyś nie wchodzi ) ale dziwnie odliczane są km. licznik dzienny ma przebiegu np: 300 km a z licznika oil service schodzi tylko 50 km więc o tym pisałem i szukam jak to zmienić by odliczało równo z przebiegiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odgrzeje temat :) Czy jeśli już kiedykolwiek ktoś zmienił w komputerze ten KM SERVICE INTERVAL to teraz po wymianie oleju i skasowaniu inspekcji samemu na liczniku zacznie odliczać od 15000tys. jeśli na tyle było zmienione? Czy jakoś za każdym razem trzeba to ustawiać ?

I czy jeśli wymienie olej mimo tego że do inspekcji zostało mi 1000km to będę umiał skasować na liczniku tak aby liczyło kilometry od nowa do nastepnej wymiany?

 

Z góry dzięki za odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat :) Czy jeśli już kiedykolwiek ktoś zmienił w komputerze ten KM SERVICE INTERVAL to teraz po wymianie oleju i skasowaniu inspekcji samemu na liczniku zacznie odliczać od 15000tys. jeśli na tyle było zmienione? Czy jakoś za każdym razem trzeba to ustawiać ?

I czy jeśli wymienie olej mimo tego że do inspekcji zostało mi 1000km to będę umiał skasować na liczniku tak aby liczyło kilometry od nowa do nastepnej wymiany?

 

Z góry dzięki za odpowiedź! :)

Tak

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.