Skocz do zawartości

E91 NCS problem po sczytaniu modułów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy forumowicze :)

Dziś chciałem sczytać wszystkie moduły w aucie i zapisać je do oddzielnych plików TRC.

Odpaliłem wiec NCS'a i zacząłem sczytywanie kolejnych modułów.

Najpierw CAS -> CODIERDATEN_LESEN -> Execute Job -> wyciąłem plik FSW_PSW.TRC i wkleiłem do innego folderu wyłączyłem NCS.

Potem 2RAD -> CODIERDATEN_LESEN -> Execute Job -> wyciąłem plik FSW_PSW.TRC i wkleiłem do innego folderu wyłączyłem NCS.

Następnie 4DMOT i tu pojawiła się kontrolka od ABS.

Wyłączyłem NCS odłączyłem zapłon.

Po próbie odpalenia auta mam choinkę w kontrolkach i samochód nie odpala.

Ponownie podłączyłem kabel do samochodu włączyłem inpe i jak wciska przycisk start/stop to mruga mi w inpie kontrolka zapłonu i słychać jakiś dziwny odgłos w samochodzie.

 

Co mogłem skopać???

:mad2:

 

Zakodowałem pustym plikiem MAN moduł CAS i pojawiła się kontrolka czerwonej kierownicy z kłódką wiec teraz ładuje aku.

 

Edit:

Samochód odpalił okazało się ze po prostu aku padł ale mam teraz w NCS błąd przy próbie połączenia przez moduł CAS:

 

VIN is faulty

 

COAPI-2000: EDIABAS or SGBD error

IFH-0006: COMMAND NOT ACCEPTED

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie pomoge ale za to zadam pytanie. Czy modul CAS się programuje jak wyszytkie inne moduly tzn CODIERDATEN_LESEN, edycja TRC, zapisanie na .MAN i potem wczytanie SG_CODIEREN? Mam 2 wpisy w typie skrzyni jak poniżej i chciałem zakodować tylko 1 czyli 6_gaenge

 

GETRIEBE_GAENGE

6_gaenge

8_gaenge

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.