Skocz do zawartości

E60 po zamontowaniu pdc blad-kodowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamontowalem pdc tył oryginał. W zestawie był zderzak z czujnikami, wiązka oraz moduł. Elementy te pochodziły z anglika.

Po podłącZeniu wyskakuje błąd czujników. Sprawdzałem każdy czujnik przykladajac ucho i wszystkie działają.

Następny krok to pewnie trzeba zakodowac. Zainstalowałem disa. Wydaje się że jest ok.

W necie znalazłem opis kodowania:

Uruchamić zapłon

ZCS coding"

"Kodowanie urządzeń centralnego kodowania klucza (ZCS)"

Wybierz "Seria E46"

"Modernizacja"

"PDC"

"Automatyczne kodowanie"

Proces kodowania jest zakończony, wyłączyć zapłon i odczekać około 10 sekund.

 

Czy w ten sposób uda mi się to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko tył dodałeś i wszystko jest podłączone prawidłowo, to musisz przekodować autko kablem D-CAN, mieć działający NCS Expert a następnie profilem Expertenmodusz zmienić VehicleOrder na:

S507A (czyli dopisać $507) - Park Distance Control (PDC), rear

Następnie zapisać nowy VO w CAS i LMA oraz przekodować (może być pustym plikiem .MAN) CAPPL.

Jeśli nie wiesz jak zmienić VO poszukaj na forum, bo na pewno było o tym pełno razy lub w internecie jest pełno manuali. To wszystko to jest na 5-10min roboty. Możesz też znaleźć kogoś dysponującego sporą ilością wolnego czasu kto zrobi to zdalnie przez Teamviewer.

Jeśli to coś da to masz manual z E90.MANUAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tylko NCS jak masz e60 do 2007 to może być zwykły interfejs k-line nie musi być D-CAN

W e60 nie ma ZCS tylko FA

dopisz do Fa kod S508 do CAS i LMA a później przekoduj sterowniki do serii ,nie pustym plikiem man tylko profilem expertmodus CAS ZGM CAPPL PDC w zasadzie możesz wszystkie

ale w opcji $508 to opcja 8 kanałowa

w e60 nie ma opcji s507 tylko tył jak w e89 przynajmniej ja nie ma w sp-daten v55 i w starszej też węc jak wpiszesz 507 to nie będziesz mógł kodować ncs z powodu błędnej opcji FA

więc będzie błąd nawet po zakodowaniu brak przodu

508 PDC //PDC-PARK DISTANCE CONTROL (8-Kanal!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tak $508 jest dla 8 czujników, na pewno wywali że nie ma 4x przednich PDC. Dlatego zaproponowałem $507 :duh:

ale tłumacze, nie można tak sobie wpisywać kodów wyposażenia do FA wszystko musi być zgodne z plikami w sp-daten inaczej po zakodowaniu i wpisaniu,

co dziwne przyjmie wpis 507 i zapisze w CAS i LMA ale stracisz oba sterowniki do kodowania już przez nie się nie połączysz przez NCS będzie błąd nieprawidłowe FA

w sterownikach a dla e60 sa tylko dwa CAS i LMA które mają zapisane FA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie da rady trzeba by je edytować i zmienić z e89 na e60 to nie tylko folder , jak bym miał auto na miejscu to bym może po kombinował
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posty.

Z kodowaniem nie miałem jeszcze do czynienia. To będzie mój pierwszy raz... Wierzę że sobie poradzę biorąc po uwagę to co piszecie. Zanim przystąpie do zmiany napiszę manual krok po kroku i poproszę Was o sprawdzenie.

W weekend będę miał chwilę to spróbuję coś zrobić....

Jeszcze raz dzieki za pomoc...pewnie jeszcze będę o nią prosił bo muszę poznać tajniki kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem NCSa... Prosiłbym Was o pomoc i opis kroków aby dodac pdc do wyposażenia.

Niżej przykładowy opis kroków dla kodaowania modul;u swiateł.

Co nale za loby zmieni zeby wszystko poszło

 

marv napisał(a):

 

1. Ładujesz profil Expert mode (chyba że masz Revtor's NCS Expert profile to wtedy ten) (u góry z menu bodaj file-> load profile)

2. Wciskasz F1

3.Wciskasz F3

4. Wybierasz model e60

5. Wybierasz moduł przez jaki chcesz się połączyć ( w Twoim przypadku lepiej przez CAS, bo masz nowy moduł świateł więc przez LMA mogą być błędy)

6. Wciskasz BACK

7. Wciskasz Process ECU

8. Wybierasz interesujący Cię moduł ???????? Jaki ?????

9. Wciskasz Read ECU

10. Przechodzisz do C:\NCSEXPER\WORK i otwierasz notatnikiem plik FSW_PSW.TRC, usuwasz całą jego zawartość i zapisujesz jako FSW_PSW.MAN (w Twoim przypadku jeśli nic nie edytujesz, tylko chcesz nauczyć moduł swojego wyposażenia możesz po prostu utworzyć pusty plik w notatniku o nazwie FSW_PSW.MAN ważne aby w notatniku wybrać w okienku do zapisu typ pliku "Wszystkie pliki" a nie plik tekstowy bo inaczej zapisze Ci plik jako FSW_PSW.MAN.txt i wtedy nie zadziała)

11. Wciskasz Change Job

12. Wybierasz z listy SG_CODIREN

13.Naciskasz Execute Job

i powinieneś mieć po chwili zakodowany moduł. Nie wiem tylko czy on odrazu zaczyta z CAS twoje obecne FA czy będziesz musiał dodawać je wszystkie ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dokupilem wiazke na przód wraz z czujnikami. Zostaje poprowadzenie instalacji 12przewodów do tyłu do modułu.

Pozostaje jedną kwestia. Skąd będzie sygnał dźwiękowy pdc. Czytałem że w przypadku radia zwykłego powinien być buzerr w przypadku professional dźwięk pochodzi z radia. Na schemacie wds nie mogę odnaleźć podłączenia buzera. Ja mam moduł na pdc tył i przod oraz zwykłe radio. Jak podłączyć dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Podlaczylem czujniki przód tył w sumie 8szt i działa. Jest dźwięk. Brakuje tylko wyświetlania na ekranie monitora. Próbowałem dodać zgodnie z instrukcjami na necie : #0508 ale mi się nie udało.

Proszę o pomoc. Jest ktoś kto krok po kroku opisze mi jak zmienić vo modułu pdc oraz dodanie do fa #0508.

Będę bardzo wdzieczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ponieważ po dodaniu do FA #508 nie zapisałeś go do CAS i LMA (funkcją FA_write)

a później musisz zakodować wszystkie moduły do serii profilem expertmodus funkcją SG_codieren i powinno pomóc

opis jest

viewtopic.php?f=48&t=260787

tylko dobrze sprawdz czy masz ten wpis #508 w FA (oczywiście w module PDC najpierw musisz zmienić vin za pomoca ncs lub tool32 ewentualnie winkfpt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w pliku w work w fa jest już opcja $508 więc wydaje się że dodałem fa i zapisałem w cas i lm.

Następny krok to zakodowanie do serii SG_CODIREN rozumiem że chodzi o kodowanie pustym plikiem Man ?

Numeru VIN modułu nie zmienialem. Jest to konieczne?

W inpie widziałem że pojwil się ten moduł - data produkcji itp. Vinu nie Sprawdzałem czy jest zgodny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.