Skocz do zawartości

NCS problem z modułem GM5 i IKE bmw e46


emilo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Dopadła mnie taka oto przypadłość:

W mojej e46 sedan mam zakodowane mruganie kierunków przy zamykaniu/ otwieraniu oraz auto ryglowanie drzwi po ruszeniu. Ostatnio moja mój wóz zgłupiał bo kierunki nie mrugają, drzwi się nie ryglują i szyby się lekko obniżają jak się otworzy drzwi.

 

Odczytałem moduł GM5 i zrobiłem zestawienie z moją kopią co zrobiłem w 2013 roku, okazuje się że moduł zgubił kilka komend nie wiem dlaczego? GM5 potraktowałem pusty man'em i wgrałem plik z ustawionymi wcześniej elementami (kierunki, auto ryglowanie) i wszystko zaczęło działać. Minęło dwa tyg i znowu taka sama sytuacja jak poprzedni wszystko z powrotem przestało działać. Co może być przyczyną że ten moduł głupieje?? Szyby się obniżają ok 3-5mm jak się drzwi otworzy a jak się zamknie to się podnosi sama.

 

Pa Soft wywala taki błąd:

ZKE -> 07/21 - Anti-theft alarm system: Siren, Radio interior protection, Tilt alarm sensor or Wire STDWA Short circuit to ground or Open circuit 44/01 - Body module V: uncoded or Coding lost

 

Wziąłem Pa soft i chciałem się połączyć z autkiem (nie było wcześniej problemów) a tu Pa soft wywala błąd że nie może odczytać modułu IKE. Wcześniej około 0,5 roku temu zmieniłem interwał przeglądu z 25kkm na 10kkm bo tak olej wymieniam. Nie wiem co bunie dorwało ale muszę to wyleczyć:)

 

Jak by ktoś miał coś podobnego to proszę o wskazówkę gdzie szukać kłopotu.

 

Pozdrawiam

emilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.