Skocz do zawartości

Problem z INPA


scooby117

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Zakupiłem sobie kabelek na aukcji nr 5685348197, ma działać od 1996 do 2014...

Piny 7 i 8 są rozwarte, więc chyba dobrze, bo mam E90 z końca 2007 roku.

Próbowałem różnych sposobów, tj. instalacja na Win 10 oraz na emulatorze z WinXP, różnych instalek i instrukcji, w tym od młodzik1, niestety nic nie działa.

Początkowo miałem błąd ifh-0009, ale wykrywało mi zapłon, aktualnie tak coś zgrzebałem, że zapłonu mi nie wykrywa, obie pozycje świecą na ON (nawet jak kabelek jest odpięty), a przy próbie połączenia z samochodem otrzymuję błąd IFH-0003.

Byłby ktoś w stanie mi pomóc, bo próbuję to już uruchomić od tygodnia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

pewne jest ze masz Problem z kablem jeśli on ma D-Can tak jak pisze w aukcji powinno smigac .Sprawdz! sterowniki do kabla , zaawanowane ustawienia portu - Nr portu COM 1 , wielkosc transferów USB odbioru i transmisji oba 4096 ,używaj tego samego wejścia USB w laptopie gdzie zainstalowales sterowniki

viewtopic.php?f=97&t=223979&start=495

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malysz, dzieki za podpowiedź, jest progress, teraz mam błąd IFH-0009, nie ważne czy win10, czy winXP i z którym sterownikiem się łączę.

 

Stosowałem się do FAQa odnośnie tego błędu:

Reason 1: In the Ediabas.ini file, the interface is set to STD:ADS. However, you have

connected an OBD connector.

Solution 1: Modify the interface setting.

Reason 2: The ignition is switched off.

Solution 2: Switch the ignition on.

Reason 3: The device manager has been used to disable the FIFO buffer for COM1.

Solution 3: In the device manager (Windows XP: Enter “Start” à “Control Panel” à

“System” à “Hardware” à “Device Manager” à Ports (COM & LPT)), and select

COM1 from the ports and under the “Port Settings” tab, select “Advanced”. There

must be a check-mark by “Use FIFO buffers” and the highest possible setting

must be selected for the receive buffer.

 

i tak:

Ad. 1 Jak przełączę na STD:ADS, to mam bład IFH-0027 jak tylko uruchomie INPE

Ad. 2 Zapłon załączony: kluczyk włożony do stacyjki i wciśnięty START bez sprzęgła, świeci czujnik pasów i check

Ad. 3 FIFO ustawione z poziomu REGEDIT (Tx, Ty)

 

EDIABAS 7.3.0

INPA 5.0.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

viewtopic.php?f=97&t=223979&start=495

luknij w tym poście tam jest chyba wszystko w tym temacie.Kolega "Din76" ma wiedze w tych sprawach i bardzo pomocny

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

[E38] 97r. Również mam problem z połączeniem się z autem, dokładnie wygląda to tak, że batery się nie świeci jak również zapłon się nie świeci, wszystko instalowałem według instrukcji, kabel:

http://allegro.pl/interfejs-bmw-inpa-e36-e46-e31-e38-adapter-20pin-i5105719063.html

tylko, że ja interfejs i inpę mam ustawiony na com2.

Co robię żle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Com 1 mysi być dla Inpy, zapłon i bateria zaleźy od kabla ale tym się nie przejmuj ,u mnie nie świeci a robie diagnostyke i kodowanie bez problemów
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.