Skocz do zawartości

INPA / DIS - instalacja na VirtualBox


Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na fakt, że na co dzień użytkuję Linuksa, na którym i tak zainstalowany jest VirtualBox (wirtualizacja serwerów), postanowiłem zmierzyć się z instalacją INPY i DIS-a na wirtualnych maszynach.

 

Pełen poradnik dostępny jest tutaj, natomiast na forum przedstawię w skrócie co udało mi się osiągnąć (wiem, wiem - koła na nowo nie wynalazłem, ale odnoszę ogromne wrażenie, że konfiguracja tego wszystkiego na VirtualBoksie jest łatwiejsza niż na VMware).

 

Wszystko do pobrania z chomika: http://chomikuj.pl/sixtiesseventies/

 

Dwie maszyny wirtualne:

- INPA działająca na wirtualnym Windows XP

- DIS v44 (nie v57)

 

Obie pracują w tej samej sieci. Inpa prawidłowo wykrywa interfejs USB K-Line.

Wirtualne maszyny komunikują się prawidłowo - DIS widzi komputer z INPĄ, wykrywa emulator głowicy i działa w aucie.

Obrazy, niestety, są dosyć duże, ale w dobie szerokopasmowego internetu nie jest to jakiś gigantyczny problem. No i - przede wszystkim - obraz DIS jest w fazie uploadu, powinien pojawić się na chomiku najpóźniej do jutra.

 

Jeśli komuś się to przyda, to świetnie. Jeśli nie, to przynajmniej mam działającą INPĘ ;)

Na wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć, choć uprzedzam, że nie jestem informatykiem, tylko upartym mechanikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Okazało się, że z jakimś błędem wgrałem plik na chomika, utraciłem w międzyczasie VM-a... Zresztą, długa historia.

 

Poradnik jest w tej chwili niedostępny, natomiast mam zamiar przywrócić te pliki na swojego chomika w zmienionej formie, w najbliższym czasie.

 

Teraz tak - DIS-a można zainstalować, oczywiście. Musisz stworzyć nowego VM-a z systemem Other i zainstalować wg poradników z sieci DIS-a na nim. Potem cała zabawa to tylko utworzenie wspólnej sieci dla obu systemów, ale tego Ci już dziś nie wytłumaczę, bo nie mam dostępu do swojej instalki Virtual Boksa dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.