Skocz do zawartości

520D M47 błąd "coapi-2041" przy kodowaniu NCS modułu RDC


marifex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

 

Od długiego czasu walczę z zapalającą się kontrolką na desce od modułu RDC, nie chcę naprawiać czujników chcę wyłączyć moduł RDC.

Na początku chciałem to zrobić przez INPE nie było rezultatu później przez NCS tylko nie wiedzieć czemu stosowne funkcje zmieniłem w LCM czyli:

RDKS

nicht_aktiv

RDKS

aktiv -> nicht_aktiv

REIFEN_DEFEKT

melden -> nicht_melden

REIFENCONTR_INAKTIV

melden -> nicht_melden

a nie w module RDC i kontrolka nadal się paliła. Później chciałem zakodować właściwy moduł RDC przy użyciu NCS ale nie mogę go sczytać pojawia się taki błąd "ERROOR IN CABD LOOK AT CABI.ERR AND ERROR.LOG Coapi-2041 wrong ecu coding index A_RDC CODIRINDEX = 00h"

Dodam jeszcze że korzystając z INPY mogę się połączyć z modułem RDC spr błędy itp ale wszystkie dane fabryczne modułu są wyzerowane mam tu na myśli np rok produkcji i tydzień pokazuje 0 / 0 wartości zadane ciśnienia w oponach też są 0 itp. Uważam że właśnie z tego powodu nie mogę się połączyć przez NCS z tym modułem.

Moje pytanie czy spotkał się ktoś z takim problemem po 1. brakiem połączenia przez NCS po 2. z wyzerowanymi danymi fabrycznymi w module po diagnozie INPA.

 

Dodam że ostatecznie mam na oku używany moduł do kupienia ale chciałem przed wydaniem pieniędzy poznać opinię kolegów z forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.