Skocz do zawartości

INPA - nie można podłączyć się tylko do silnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem jak w temacie. Program wykrywa Ignition po przekręceniu kluczyka. Do każdego modułu mogę się podłączyć (chyba, że nie mam go w aucie), sterować radiem, odczyt zegarów itp itd. Jednak kiedy chcę się połączyć do silnika, wyskakuje błąd "no response from controlunit" i tyle by tego było. Silnik M57. Samochód był na komputerze u mechanika, i nie było problemów z podłączeniem się. Próbowałem wielu różnych wersji INPA, lecz żadna nie pomogła. W czym może tkwić problem? Nie mogłem znaleźć odpowiedzi na to ani na polskich forach, ani angielskich.

 

Brak mi pomysłu co zrobić, by to w końcu zadziałało.

 

Ustawienie mam:

port: COM1

latency: 1

Kabel mam taki: http://viaken.pl/pl/polski-interfejs-diagnostyczny-bmw-usb-1996-2006-inpa-pl-najlepszy.html

 

Tak wygląda obd.ini:

[OBD]
Port=Com1
Hardware=USB
RETRY=ON
;Tracelevel=0xFFFFFFFF
;Tracelevel=0xFFFFFFFF
;Tracelevel=0xF0000000
;Tracelevel=0x0000FFFF
; Bit 0 = Funktionsaufruf
; Bit 1 = io Ergebnis
; Bit 2 = nio Ergebnis
; Bit 3 = Detailinfos
; Nibble 0 = readchar_wait
; Nibble 1 = main
; Nibble 2 = cmd
; Nibble 3 = obd
; Nibble 4 = send_and_receive_...
; Nibble 5 = read_telegram_...
; Nibble 6 = send_telegram
; Nibble 7 = SendData


[UNIT_A]
Port=Com2
Hardware=OBD

[UNIT_B]
Port=Com3
Hardware=OBD

[UNIT_C]
Port=Com4
Hardware=OBD

[UNIT_D]
Port=Com5
Hardware=OBD

[UNIT_E]
Port=Com6
Hardware=OBD

[UNIT_F]
Port=Com7
Hardware=OBD

[UNIT_G]
Port=Com8
Hardware=OBD

[UNIT_H]
Port=Com9
Hardware=OBD

[UNIT_I]
Port=Com10
Hardware=OBD

[UNIT_J]
Port=Com11
Hardware=OBD

[UNIT_K]
Port=Com12
Hardware=OBD

[UNIT_L]
Port=Com13
Hardware=OBD

[UNIT_M]
Port=Com14
Hardware=OBD

[UNIT_N]
Port=Com15
Hardware=OBD

[UNIT_O]
Port=Com16
Hardware=OBD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie problem w interfejsie konfiguracje masz dobrą w ediabas, ponieważ masz resztę modułów, a nie masz tylko silnika

silnik i skrzynia automatyczna jest na pinie 7 w OBD i w interfejsie a reszta modułów na pinie 8

Jak byś miał pa-soft to bym ci powiedział żeby połączyć piny 7 z 8 zwykły lut i wystarczy, ponieważ w niektórych interfejsach pa-soft nie ma pinu 7 jest tylko pin 8

A w zwykłym interfejsie na ogół jest odwrotnie jest pin7 (tak jest w interfejsie KKL vag), a nie ma pinu 8 połączenie 7 i 8 przywraca komunikacje w całym samochodzie

A ty masz odwrotnie w zwykłym interfejsie nie masz pinu 7 dla CAN w interfejsie a masz pin 8 rozkręć i zobacz czy oba piny sa połączone razem powinny bić dla komunikacji całego samochodu ( raczej wykluczam fakt abyś miał braki w plikach do dde4 ale sprawdzic nie zaszkodzi )

możesz sprawdzić

ENTRY= DDE40,DDE 4.0 dla M57,

lub noszy po 2003 roku ENTRY= D50M57,DDE 5.0 dla M57 nowy,

INPA\sgdat\ plik dla DDE4 to DDE40.ipo a dla DDE5 to D50M57.ipo

chociaż dla M57 w inpa jest też dwa dodatkowe DDE41R.ipo i drugi DDE41L.ipo ale ich nie sprawdzałem

mozna sobie dopisać w inpa i sprawdzić (INPA 5 edabas 6.4.7 2004 rok w starszych może nie być )

Zrób identyfikacje całego samochodu e46 i sprawdź czy wykryje DDE

Jak w tej wersji inpy nie masz dla e46 identyfikacji i czytania całego samochodu to http://chomikuj.pl/M-car/Dokumenty/Dodatki/E46-test+module+inpa,4895174309.rar(archive) pobierz rozpakuj i zapisz w

INPA/sgdat / wklej oba pliki

i dopisz w menu inpy niestety oba pliki po niemiecku

zapisz w INPA/CFGDAT/ E46.ENG otwórz w notatniku i dopisz do w tym miejscu te nazwy ENTRY= e46, E46 TEST DIAGNOSTYKA E46, nie zapomnij o przecinkach

 

[ROOT]

DESCRIPTION=E46 V1.30

ENTRY= e46, E46 TEST DIAGNOSTYKA E46,

 

[ROOT_MOTOR]

DESCRIPTION=Motor

ENTRY= DDE22,DDE 2.2 dla M51,

ENTRY= DDE30,DDE 3.0 dla M47,

ENTRY= DDE40,DDE 4.0 dla M57,

 

potem z menu wybierz TEST Diagnostyka E46 i F2 zrobi odczyt wszystkich modułów w e46 jak bedzie DDE to znak ze masz nieprawidłowe pliki w menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.