Skocz do zawartości

[E60] Aktualizacja spdaten, pomoc!


Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy jaki masz I-Level, pobierz sobie 55.0 do e60 i będzie ok. Poszukaj na chomiku.

 

Przez OBD możesz wszystkie moduły po za tymi, które sa podłączone światłowodem - MOST.

 

Dodatkowe zasilanie wskazane, aby utrzymać przynajmniej 13v na włączonym zapłonie.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Wczoraj próbowałem uaktualnić skrzynie biegów za pomocą modułu GKE194.

Wybrałem najwyższą wersje i poszło OK.

 

Później sprawdzałem w INPA i widzę, że nadal jest wersja EGS 7556370 bodajże taka jak byłą...

Nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok później sprawdzę, dzięki.

Jak wrzucę nową wersje przez WinKFP to następnie muszę poprzez NCS wejść do EGS i zakodować jeszcze raz moduł nową wersją tak?

 

Jak w WinKFP ustawić żeby on automatycznie sprawdził jakie mam moduły do aktualizacji? Bo jak wybieram Update ZUSB to on tylko pokazuje jakie są do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko mi nie chodzi o skrzynie a inne grupy.

Skąd mam wiedzieć, które mogę zaaktualizować w moim aucie i jak się nazywają?

Każdą zaaktualizowaną grupę muszę w NCS również przekodować? No i skąd mogę wiedzieć jakie nazwy mają w NCS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktora grupa do ktorego sterownika jest opsiana na screenie, który sam wkleiłeś. Musisz trochę pomyśleć i dasz radę. Prawie żadnego moduły nie trzeba kodować NCSem po programowaniu. Po prostu za kazdym raze uspij auto na kilka minut po updatcie i bedzie ok.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Wejdź do INPA e60 test całego samochodu Functional jobs, i pod F3 jest czytaj AIF w INPA/BIN/na_aif.TMP otwórz w notatniku i masz zapisane wszystkie numey ZUSB

czyli ZBnr (numery softów) wpisujesz ZBnr do Winkfpt i sam wyszukuje Confort mode > ENTER ZUSB wpisujesz ZBnr OK> zatwierdzasz ok ok > ENTER vin > DONE (jak chcesz sprawdzic to SPECJAL > czytaj UIF i zobaczysz czy zaproponuje nowszy (może być kilka numerów wcześniejszych jak było kilka programowań)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Post przez Din76 » 27 Lip 2015 20:17

Wejdź do INPA e60 test całego samochodu Functional jobs, i pod F3 jest czytaj AIF w INPA/BIN/na_aif.TMP otwórz w notatniku i masz zapisane wszystkie numey ZUSB

czyli ZBnr (numery softów) wpisujesz ZBnr do Winkfpt i sam wyszukuje Confort mode > ENTER ZUSB wpisujesz ZBnr OK> zatwierdzasz ok ok > ENTER vin > DONE (jak chcesz sprawdzic to SPECJAL > czytaj UIF i zobaczysz czy zaproponuje nowszy (może być kilka numerów wcześniejszych jak było kilka programowań)

 

Kolego mógłbyś opisać procedure aktualizacji krok po kroku i mniej więcej czas aktualizacji poszczególnych modułów?? Bardzo bym był wdzięczny :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.