Skocz do zawartości

NCS Expert problem z kodowaniem w e65


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem dzisiaj zabrać się za kodowanie dodatkowych funkcji w moim e65. Wydawało mi się, że z doświadczeniem z E39 nie będzie problemów z ogarnięciem tego co chciałem zmienić.

Na początek postanowiłem zabrać się LMA czyli moduł świateł by ustawić DRL i autostradowe migacze.

Podczas próby pobrania danych z samochodu wywala mi taki oto błąd jak widać na zdjęciu

http://cl.ly/image/1714433H0u1H/IMG_1694.jpg

Pierwsze co przyszło mi do głowy to aktualizacja plików w DATEN, udało mi się znaleźć v53.3 ale niestety nic to nie dało i dalej wywala mi taki błąd.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem lub wie jak to rozwiązać ?

 

--edit--

 

Znalazłem jeszcze coś takiego na forum

 

Informacja dla POTOMNYCH

 

Pamiętajcie, jeżeli podczas odczytu danych ze sterownika dostajecie błąd "COAPI-2041: wrong ecu coding index A_xxx (xxx = nazwa steronika/modułu) CODIERINDEX = xxh (xx = jakiś numer) to wtedy w oknie poprzedzającym otrzymanie tego komunikatu musicie wpisać tak jak napisałem powyżej czyli np. zamiast sugerowanego GM5.C04 wpisać GM5.C05 - ten komunikat i cyfra przed "h" podaje wam wartość jaką musicie wpisać do komunikacji w tym poprzedzającym oknie - tą wartość możecie też sprawdzić w INPIe wchodząc w interesujący nasz moduł -- zakładka kodowanie (coding) -- wartość przy "coding index / indeks kodowania"

 

Tylko problem polega na tym, że przy e65 są tylko dwie opcja wyboru LM_E65.C05 i LM_E65.C06, dopiero przy LM_E60.C0D jest odpowiednik o którym napisano wyżej :/ Teraz to już kompletnie zgłupiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie jak wpiszesz LM_E60.C0D to wyrzuci błąd ponieważ czyta nie z tego pliku IPO i PRG sterownik LM_E60.C0D jest pewnie nowsza wersja sterownika i aby zakodować trzeba zmienić na nowszą date w FA, sterownik był prawdopodobne wymieniony możes spróbować zmienić indeks kodowania na ten co masz w sterowniku i spróbowac ale pewnie bez zmiany daty w FA się nie obędzie

lub prościejsze wyjście zmień plik ipo i prg na odpowiedni dla LM_E60.C0d w miejscach na zdjęciu i kodowanie pójdzie

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/26d60f0a4922.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.